Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. apr 2009 16:58

Sandrak in sladkosnedko, po zs sem vama poslala osnove prehranjevanja po Montiju.

Z: kruh z medom

M: sadje

K: zrezki iz sladkega zelja in ovsenih kosmičev

V: skleda zelene solate

 

tulka

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

10. apr 2009 17:32

TULKA! Kruh z medom???? Meni pa se svetlika,da je monti tudi med prepovedal.Morda pa si že na drugi stopnji in si lahko privoščiš kakšno odstopanje. Prosim za pomoč glede fižola..Ali ga lahko dam k zeleni solati,ob beljakovinskem kosilu?A gre skupaj fižol in meso? GI fižola je menda 35. Ali je bolje fižol kombinirati z pz testeninami? Ali ga ve kaj uživate? lp oktober

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

10. apr 2009 22:03

Jaz meda tudi ne jem, razen ko sem bla bolna, pa sem ga v čaj malo dala.jaz v fižolovo mineštro dam malo pz testenine, pa nič mesa.Zadnjič ko sem jo delala sem pa brez testenin in z mesom,..saj jaz se tako strogo ne držim, pri takih mineštrah pa pazim. lp. _kekec_

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

10. apr 2009 22:05

Punce košček potičke pa bomo zdaj ko so prazniki, a ne da? Vesele praznike želim vsem skupaj. lp, _kekec_

mareva  

član od: 28.8.2008

sporočila: 24

11. apr 2009 0:05

Današnje poročilo: grapefruit, čez 30 min Z: skodelica mleka 0,5; polnozrnata štručka M: jagode K: orada iz pečice, dušen por V: skleda solate ( berivka, motovilec - pri nas mu rečemo repincl, rdeči radič, kroglica manj mastne mozzarelle). Uspelo mi je speči lešnikovo in čoko-koko potico, pa je nisem niti poskusila; sem imela degustatorje in so bili videti kar zadovoljni. Na srečo me sladko ne muči preveč, sem bolj "delikatesni" tip. Dobri sirčki vseh vrst in dober mesek na vse načine - to so moje šibke točke. mareva

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

11. apr 2009 8:08

kekec jaz tudi zjutraj potico z kavo,sej itak daš vse ven do večera.pomoje zjutraj ješ kar želiš.važno je zvečer. jagodna pita

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

11. apr 2009 8:09

a veste,da med skoz bolj guljfajo,dajo notr sladkor,da ga pride čim več? jagodna pita

mareva  

član od: 28.8.2008

sporočila: 24

12. apr 2009 0:45

Z: polnozrnat prepečenec, marmelada BS, skodelica mleka M: 1 dcl penine - sosed praznoval Abrahama K: piščančja prsa po provansalsko, zelena solata V: parmezan - nastrgan na rezine z lupilcem za krompir, češnjev paradižnik, črne olive Upam, da bo jutri šlo brez večjih "grehov", pri nas se bo na zajtrku zbrala vsa družina. Letos je testo, v katerega je zavita šunka, iz polnozrnate pirine moke in priznam, da komaj čakam, da poizkusim, ker izgleda res leeeepo. mareva Sporočilo je spremenil(a) mareva dne 12. 2009 00:47

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. apr 2009 19:18

oktober je napisal/a:
Kruh z medom???? Meni pa se svetlika,da je monti tudi med prepovedal.Morda pa si že na drugi stopnji in si lahko privoščiš kakšno odstopanje. Prosim za pomoč glede fižola..Ali ga lahko dam k zeleni solati,ob beljakovinskem kosilu?A gre skupaj fižol in meso? GI fižola je menda 35. Ali je bolje fižol kombinirati z pz testeninami? Ali ga ve kaj uživate?

Drži, Monti medu ne priporoča. Nisem imela izbire, v službi je bil za malico... pa še fejst sem prehlajena.

Res se prehranjujem po 2. stopnji, ker trenutno ne želim izgubljati teže. Fižola pojem kar precej. Po Montiju naj bi pri kosilu iz beljakovin in maščob lahko kombiniral npr. meso in stročji fižol. Pri kosilu iz OH z vlakninami lahko kombiniraš pz testenine in ostale stročnice (leča, čičerika, beli in rjavi fižol).

tulka

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

12. apr 2009 19:49

Če prav razumem,lahko naredim pašto iz rjavega fižola in dodam pz testenine(nič maščob),napr.prebranca ali pasulja z mesom pa raje ne.. z:ovseni kosmiči,mleko k:juha,pečenka,bučke,solata m:šunka,klobasica,jajčka,hren v:jabolko oktober

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti