Moj vrt

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

11. sep 2012 22:01

Direktno pod to temo ne spada moj slavospev samorodnici izabeli, vendar nas ima veliko okrog hiše ali vrta kakšno brajdo izabele, šmarnice, jurke ali kvintona. No jaz imam izabelo, ki je 100% bio sadje. Zelo lepo diši okrog hiš po zrelih jagodah, z užitkom jo zobljemo, kar bo pa ostalo naredim kozarčke marmelade, ki gre zelo dobro v promet in pa sok. Tudi tega pijemo čez celo zimo. Moje skromno mnenje je, da je malo rastln, ki bi bile tako zdrave in nezahtevne kot je ta moja trta.

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

12. sep 2012 11:30

Vikica kako narediš marmelado, jaz jo imam tud pa bi poskusla nardit marmelado.

 

irena66

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

12. sep 2012 12:04

Okrog marmelade na kompliciram preveč.Zvečer razpecljam grozdje, ga operem in odcedim nato v veliki "rajngli" kuham toliko časa, da se jagode razpočijo (okrog pol ure). Nato vse skupaj pustim čez noč, da se navzame prijetne arome izabele. Drugi dan  maso prepasiram, ponovno zavrem ob dodajanju sladkorja ,okrog 80 dkg na 1 kg mase, odvisno kako sladko imate radi, nato dodam še želim po receptu, ponovno malo prevrem, nato vroče polnim v majhne vroče kozarce. Preden zaprem robove kozarcev in pokrovčke obrišem z alkoholom (šnops ali rum). Vse skupaj na debelo pokrijem in pustim, da se počasi ohladi. Doslej se mi marmelada še ni pokvarila ali morda celo ostala. Res je zelo dobra, kar je res je res.

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

12. sep 2012 12:14

V okolici Ljubljane sem za poskus posadila nekaj grmičkov soje. Pridobila manj zrnja kot pa sem ga posadila.  Videlo se je , da se rastlina muči.

 

Lep dan

 

 

marjanaj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. sep 2012 12:58

Bom dala še v to temo, če koga zanima: danes ob 17h v ljubljanskem botaničnem vrtu prirejajo delavnico o razmnoževanju rastlin. http://www.botanicni-vrt.si/index.php lp, proxima

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

13. sep 2012 14:38

Tudi moja soja se letos muči, še vsa je zelena, stroki pa sami drobižeki. Upam, da bom vsaj obdržala seme te moje črne soje.

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

13. sep 2012 16:57

Hvala vikica.

 

Tudi jaz sem letos prvič posadila sojo.

Sem jo pa že sredi avgusta pobrala, ker se je začela odpirat. Sem jo obtrgala in posušila v škatli.

Stroki so se kar sami razprli. Ne vem kako obrodi v boljših pogojih kot so bili letos.

Meni jo je zrastlo trikrat več kot sem jo posadila.

Tako da jo bom kar prihranla za sadit drugo leto , saj sem jo letos posadila en mali kozarček.

irena66

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

13. sep 2012 19:52

Irena66 kakšno sojo imaš rumeno ali črno?

 

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

13. sep 2012 20:41

Imam rumeno sojo, mi jo je ena gospa ki jo sadi že kar nekaj let prinesla tko da mislim da je seme zelo uredu.

Samo mi smo imeli grozno sušo in je dozorela več kot en mesec prej kot pri njej, ki jo sadi bolj na močvirnatem terenu in ji je kar dobro obrodila. Jo pa ne poznam toliko da bi jo spet prosila za seme.

Jo pa na žalost nimam toliko da bi jo kateri dala za seme.

Mogoče bo drugo leto bolje obrodila, tako da bom lahko kateri tudi dala malo za posadit.

irena66

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti