Moj vrt

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

7. okt 2012 21:21

Tudi jaz sem ga sejala v začetku avgusta in ga zdaj jemo že nekaj dni.

Drugič sem ga sejala v začetku septembra, pa tudi lepo kaže.

Ne prvič ne drugič nisem dala semena v zamrzovalnik, lani pa, pa je bil lanski pridelek bolj kilav.

rosie

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

8. okt 2012 15:29

Tole vreme je krasno za vrt. Motovilec je skoraj kot glavnata solata, voluhar ga res ne mara, mi je pa požrl 10 glav rdečega radiča!

 

Brokoli pa doživlja preporod. Čez poletje je imel le par malih rozet, pa še te so šle hitro v cvet. Dobro, da ga nisem ven vrgla, ker sedaj pa vsak dan pojemo eno pošteno glavo. Na eni rastlini!

Tudi grah zadnje setve jemo, čeprav je sprva slabo kazalo. Pa kumare in bučke še kar vztrajajo.

 

Le brstični ohrovt nima še omembe vrednih brstov. Visok že en meter, en kup nastavkov, pa nič debelega.

lartep

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

8. okt 2012 16:05

Pri nas je brokoli tudi začel šele zdaj delati rozete, kumare tudi še delajo plodove, paradižnik zori, radiče imamo pa za izvoz.

Zelo zadovoljna!

rosie

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

8. okt 2012 17:22

Moj vrt je skoraj tak kot spomladi, le izbor rastlin je drugačen - naj kar taka jesen traja in traja. V soboto sem na prazni gredi sejala še špinačo, da ne bo prazno in upam da bo zaradi primernega vremena hitro kalila in še hitreje rasla, ter nas razveseljevala še v rani pomladi. Sicer pa bo tako ali tako hitro novo leto in nato februar, ko pri nas v gredo že sejemo prvo solato in špinačo, ki ju jemo, če je sreča mila tam nekje okrog prvega aprila. Čas res hitro beži, da mi misel uhaja že v naslednje leto.

Le radič v vrtu mi jedo rdeči polži, ki pa se jih ne morem na bio način nikakor rešiti, kaj močnejšega pa si ne upam nastaviti zaradi mačk in psa. Tako da polži veselo uživajo v bio radiču, ki ga spomladi niti povohali niso, ker so bolj uživali v solati.

l.p.

tedyka

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

8. okt 2012 22:10

Pri nas pa letos, v primerjavi z lanskim letom, sploh ni bilo polžev, nobenih.

Spomladi sem v pričakovanju invazije kupila 2 škatli lateks rokavic, s katerimi sem lani pobirala polže.

Se mi gnusijo, ko se ti kar zalepijo za roko, tako, da sem stvar reševala na ta način.

No, pa sta mi ostali celi obe škatli, morda bodo prav prišle spet naslednje leto.

rosie

Mygrace

sporočila: 6506

9. okt 2012 15:35

Ko poberem muškatno bučo in jo dam na sonce...ali je važno, kako jo obrnem? Z "muho" navzgor ali s tistim delom, ki je bil priklopljen na vreže, žilo, steblo....?

 

Za jabčke vem, da se jih na polico polaga z muho navzdol...da se porabi najprej tiste, ki nimajo peclja...da se ne smejo dotikati... pri bučah sem pa totalni grinhorn

Mygrace

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. okt 2012 15:38

Jaz bi jo soncu nastavila tako, da bo proti njemu obrnjen najmanj otrdel del, torej del, na katerem je stala ali, ki ga je imela obrnjenega stran od sonca. Če bo še nad 0, bi potem po kakem tednu dni bučo obrnila.

rimljanka

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

10. okt 2012 8:53

Jaz sem polže pobirala in nosila proč. Letos jih je občutno manj kot lani. Na vrtu sem imela mir, verjetno zaradi treh dejavnikov - pobiranja po travi; ognjičev, ki so zasajeni po zunanjem robu vrta, in ker ima soseda indijske tekačice. S tistega konca bolj malo prileze do vrta; na drugi strani je vaška cesta, na tretji pa škarpa.

 

Grah mi še raste  Od brokolija ni bilo nič, pojedle male živalce, jajčevec eden in edini že pohrustan, paprika še tudi raste, radič tudi, peteršilj tudi, čebula  tudi. Od motovilca seme sem z jezo zagonila stran, ker sem ugotovila, da je bilo za en dr*k. Sem šla dvakrat na led, spomladi ne  bom šla še enkrat. Česen (žal ne ptujski) v zemlji čaka na pomlad, zdaj moram pa še nekje najt malo prostora za špinačo. Očitno tja, kjer motovilec ni prišel ven

rag_doll

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

10. okt 2012 8:59

polarbear je napisal/a:

Letos sem prvič posadil kitajsko zelje(avgusta) in sedaj imamo krasno letino-glave večje kot v trgovini,samo zunanji listi so malo naluknjani,ki pa se tako ali tako potrgajo stran.

Drugo leto bo spet na vrsti!!



polarbear

 

Moj pa še nima glav, pa sem ga tudi sejala enkrat avgusta. Sicer nekaj namiguje, da jih bo delal, samo ne vem, kdaj to bo.

rag_doll

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. okt 2012 4:44

Polarni medvedek, enako se lahko pohvalim jaz. Prav danes ga bom naredila s toplim krompirjem.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti