Moj vrt

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

29. avg 2012 11:15

imam vprašanje glede zasaditve škarpe z rožami. Spredaj bom posadila katanaster, da bo prekril škarpo do tal. Zadaj imam narcise in tulipane ter nekaj maha. Ne vem pa kaj naj posadim, da bo cvetelo še od maja naprej, kajti narcise in tulipani v maju odcvetijo. Kakšen nasvet?

kleo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

29. avg 2012 17:14

kleo je napisal/a:

imam vprašanje glede zasaditve škarpe z rožami. Spredaj bom posadila katanaster, da bo prekril škarpo do tal. Zadaj imam narcise in tulipane ter nekaj maha. Ne vem pa kaj naj posadim, da bo cvetelo še od maja naprej, kajti narcise in tulipani v maju odcvetijo. Kakšen nasvet?



kleo

Misliš panešpljico, Cotoneaster? Kaj si mislila z mahom? Če je mah, je vlažno, zemmlja zakisana. Je res mah ali morda kaj nejmu samo podobnega?

Jaz bi posadila rudbekije, zrastejo nekje do 50, 60 cm, odvisno od kvalitete prsti, zahtevajo sončno lego. Zacvetele bodo nekje konec junijna, cvetijo do zdaj, če je poletje bolj zmerno kot letošnje, še dlje. Samo, ko se bodo razrasle, ne bo tulipanov in narcis tam, boš morala malo paziti, da ti jih ne bodo čisto prerasle. Ampak se da, imamo tudi pri nas tako.

rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. avg 2012 21:11

Da ne odpiram druge teme: gre za tujo vrsto, verjetno invazivno, sicer, ni rastlina, je žival, mal se bojim da mi stvar ne uide iz nadzora. Gre za krokodile, ki so se pojavili pri meni, v spodnjem ribniku, sicer nisem 100% siguren, da so krokodili, morda so kakšni aligatorji. sedaj so veliki cca 2 cm, prihodnjič jih bom slikal, ko bojo imeli pol metra ( če me ne požrejo ):

in:

A kdo ve, a jedo krokodili mačke? ( kaj jim jaz morem, naj se mjerkajo )



ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 30. 2012 21:13

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

30. avg 2012 22:06

rrr

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

30. avg 2012 22:10

Se vidi, da imajo študenti res preveč počitnic.

rimljanka

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

31. avg 2012 5:11

ežoj, bazen bo kmalu premajhen

ursula-ce

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

31. avg 2012 6:38

ežoj je napisal/a:

Da ne odpiram druge teme: gre za tujo vrsto, verjetno invazivno, sicer, ni rastlina, je žival, mal se bojim da mi stvar ne uide iz nadzora. Gre za krokodile, ki so se pojavili pri meni, v spodnjem ribniku, sicer nisem 100% siguren, da so krokodili, morda so kakšni aligatorji. sedaj so veliki cca 2 cm, prihodnjič jih bom slikal, ko bojo imeli pol metra ( če me ne požrejo ):

in:

A kdo ve, a jedo krokodili mačke? ( kaj jim jaz morem, naj se mjerkajo )



ežoj



Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 30. 2012 21:13

 

Mislim, da gre za Velikega alpskega krokodila, ki je izumrl kmalu po zadnji ledeni dobi. Sedaj, ko se ledeniki tajajo, ga je izgleda spravilo na površje, tako kot Oetzija. Kaj jedo, bodo znanstveniki še ugotavljali. Za vsak slučaj pa ne hodi preblizu ribnika .

Cila

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

31. avg 2012 11:55

golubić

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

2. sep 2012 16:52

Andska jabolka so obilno obdrodila :)

Okus sadeža je zelo dober škoda le, da je tako majhen.

 

hedonist

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

2. sep 2012 23:11

Kleo, napiši malo več:lega škarpe; sonce-senca; dolžina....

 Panešplica je v zadnjih letih problematična zaradi glivičnih okužb, enako pušpani. Če je zemlja vlažna, je najbolje, da posadiš bršljan.Ta v naravi nalepše uspeva v vlažnih rastiščih. Če je senčno si lahko omisliš gredo iz host, kresnic in homulic. Če je sonce so zelo lepe trave, hermelike, perunike, maslenice in potonike.

Ežoj, tvoj krokodil je zelo nevaren! Misli, da je...saj veš, kako je z malimi psi, ne bojijo se ničesar! S tvojim krokodilom je enako.Zelo lep primerek, lahko si ponosen, da je prisoten kljub peklenski vročini letošnjega avgusta.Čestitam!!!

jovita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti