Moj vrt

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

19. avg 2012 21:34

Pinka hvala za idejo.Preizkušeno.Boljši je lavandin, ki je na dolgih pecljih (jaz sem ga žal porezala že pred enim mesecem).Bom pa shranila povezavo za naslednje leto.

Na zelenjavnem vrtu.Vsak dan zalivamo, dokler ne bo zmanjkalo deževnice, potem pa...upamo na dež.

 

jovita

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

21. avg 2012 7:24

Nizek fižol in solato spet skrivamo pod kopreno.Paradižnik, paprika in jajčevci imajo novo plast zastirke.Vsaj zadnje lepo raste.

jovita

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. avg 2012 9:28

Uf, jaz pa imam problem, ni ravno vrt, za rastline gre, verjetno zaradi suše listi rumenijo:

Na lokvanju so začeli rumenit, bolj je ogrožena tista rastlina ki ima dolge ozke liste ( vidno je na sliki ). Kaj naj naredim, to je verjetno zaradi suše, a bi pomagalo zalivanje, ali sem že prepozen, ali naj počakam dež?

ežoj

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

25. avg 2012 11:33

Ežoj hvala ker si me nasmejal

golubić

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

25. avg 2012 13:16

Ali koprena ščiti zelenjavo tudi pred soncem? Mislila sem, da je zelenjavi spodaj pod kopreno še bolj vroče.

Morda narobe mislim.

 

Migla

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

25. avg 2012 13:22

Narobe misliš, samo koprena ne sme biti povsem pritjena na tla in mora biti tudi dvignjena nad rastline. Koperna je prepustna za dež in zrak.

Enkrat konec julija sem sejala radič, takoj dala kopreno na loke, ki so na sredi grede kake 50, morda 60 cm nad tlemi in jo ob straneh samo toliko pritrdila, da je ni veter dvigoval in odpihnil. Vmes sem 2x zalila, v zadnje 14 dneh, prej je pa 2x malo deževalo in radič je zdaj velik več kot pedenj. No, plevel tudi, Danes zvečer bom poplela, prepulila in pokriula nazaj, jutri bo menda dež zalil. Še danes zjutraj (pa sem zalivala v nedeljo, se mi zdi), je med vrstami radiča malo vlažno. Če ne bi pokrila, dvomim, da bi sploh kak radič preživel to peko letošnjega poletja.

rimljanka

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

25. avg 2012 13:46

Ežoj ,pa daj zalij malo tisto travo ,če ne se ti čisto posuši.

Milži

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

25. avg 2012 14:20

Dve vprašanji: kako prisiliti radič, da bo začel delati rdeče glavce? Kar zeleni listi rastejo v luft, je to zaradi vročine?

 

Pa letos zelje tudi kar v luft, zelo pozno začne delati glave ali pa sploh ne, druga runda cvetače je kar znotraj nehala rasti.

Gledam po drugih vrtovih in začne zelje delati glavce kar takoj ob tleh, le nekaj je stranskih listov, jaz imam pa že skoraj grm pa glavco kot paradižnik.

lartep

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

25. avg 2012 15:42

lartep je napisal/a:

Dve vprašanji: kako prisiliti radič, da bo začel delati rdeče glavce? Kar zeleni listi rastejo v luft, je to zaradi vročine?

 lartep

Skrajšaj dan, podaljšaj noč, znižaj temeprature ....skratka, počakaj na jesen. Tako je naravno, kot zdaj radič počne. Očitno nisi sadila kake res zgodnje sorte, recimo Palla Rosa 1.

rimljanka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

25. avg 2012 15:51

Po mojih izkušnjah radič ne mara vlage in ne vročine; prav zato ga zalivamo le, ko je res suho in zato oblikuje glavice ko je vreme bolj znosno, jesensko.

 

Ne morem si kaj, da vam ne bi pokazala moje koruze.....za dve in pol kokoši in dva petelina !

Jasno, da smo jo kdaj pa kdaj tudi zalili, ampak potok je čisto blizu in malo rekreacije tudi ne škodi.
  

Pozna kdo  kak mlin na Primorskem, kjer bi mi zmleli recimo 10 kg koruze?  Neverjetno me mika, da bi  po par desetletjih spet jedla polento iz domače moke. In to  lastne.

lp lučka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti