Moj vrt

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

13. mar 2012 8:34

Kakšno solato pa že sejete?

urska79

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

13. mar 2012 13:37

Lansko leto sem imela Canasto in sem bila zelo zadovoljna, tako da bom letos tudi to. Se pa seje čez vse leto in ne gre v cvet, pa vročino tudi dobro prenaša.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

13. mar 2012 15:02

podpišem, kar je napisala buci. In opažam, da se ta sorta zdaj dobi pri večih proizvajalcih oz. distributerjih semen, včasih kot Meravilla di Canasta, včasih kot Canasta. Je tudi zelo okusna.

rimljanka

asimina  

član od: 7.1.2012

sporočila: 41

14. mar 2012 20:17

prisegam na domače sorte in semena,ki jih sama doma vzgojim,ali pa od slovenskih proizvajalcev

asimina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

14. mar 2012 21:54

In kateri so slovenski proizvajalci? Semenarna Ljubljana, pa dvomim, da vsa semena pridela sama, Amarant in - po moje konec. Ostali so po moje bolj slovenski distributerji. Me zanima še to, katera semena pa proidelaš sama, asimina. Samo solato ali tudi druga?

Se zelo strinjam, da bi bilo najbpolje uporablajti domača semena, ampak, vedno pač ne gre. zato me zanimajo tvoje izkušnje.

rimljanka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

15. mar 2012 6:37

Kot rimljanko tudi mene zanimajo domača semena.

Solate ja,korenje in petršilj tudi.Pa seveda fižol in ostale stročnice.

Bi pa imela tudi kakšen domač por in čebulo.

Pa recimo zelišča.Semena sem pobrala samo od bazilike :(.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

17. mar 2012 5:47

Jaz že nekaj let sadim šalotko-vijolično.Na tržnici (pri prijateljici) dobiš več sort-od drobne, ki naredi cele grozde, do okrogle-debele, ki se polaga na zemljo.V začetku sem kupila vsakih malo, sedaj pa imam svojo.Ko jo redčiš imaš mladi čebulček, v shrambi pa na hladnem in suhem dolgo počaka.Moja je že v zemlji.Pa česen nasadite, če ni drugje prostora nekaj strokov posadite pri vrtnicah.Moja soseda ga je vedno sadila pred hišo med rože, nič ni kolobarila, nič delila, pustila ga je v zamlji.Bil je droben, a presetljivo zdrav, okus pa .

Dobra domača semena imajo sedaj branjevke. Na Štajerskem koncu so v tem času tudi pri kakšni blagovnici na zložljivi mizici.So mogoče malo dražja, ampak...

Zelišča so večinoma trajnice.Porezala sem suhe lanske poganke, pa že zeleni...meta,melisa,šnitlih,timijan,...vsemu je že možno ukrasti nekaj mladih listov.

jovita

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

18. mar 2012 19:59

Mene pa zanima sejanček čebule. Vse skozi imamo domače seme, čebulček in čebulo, za kar skrbi stara mama. Lani pa je pozabila podtaknit čeulo za seme, jaz pa sem prepozno opazila.

Torej, ali ima kdo kaj viška sejančka domače pridelave? Mogoče avtohtono čebulo? Kupim in zelo bi bili veseli, če bi zopet prišli do domače čebule.

katti

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

18. mar 2012 23:21

Tudi Semenarna Ljubljana ima letos 2 avtohtoni čebuli, seme, Ptujska rdeča in nejna izpeljanka Tera sta to. Katti, mislim, da bosta zate OK.

rimljanka

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

19. mar 2012 6:49

Čez vikend sva bila z mojim dragim pridna, in sva uredila cel vrt in na novo nasadila (nasejala): zgodnji krompir, grah, korenček, rdečo redkvico, rukolo, lj.ledenko, por in kolerabico. Vse sva pokrila ali s kopreno oz. posadila v tunel. Držim pesti za dež, ker je res fejst suša.

Od jeseni pa imam na vrtu še blitvo, zeleno, krasen peteršilj, zimsko solato, srebrnjak in česen.

matejaoz

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti