Moj vrt

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

5. mar 2012 12:02

Teka, jaz semena vedno shranjujem v neizolirani garaži.Po moje je tvoj strah odveč.Narava hrani semena na tleh, kamor padejo in naslednje leto vskalijo.Pri tebi so še ugodnejši pogoji, ker so semena na suhem, v naravi pa morajo počakati na pomlad v vlagi.

Pepela so poleg vrtnin zelo vesele hruške.Če raste na tvojem vrtu, pokloni ji cca 5 l po drevesu.

Nekje sem prebrala, da se za zimsko razkuževanje dreves v vodi pomeša apno in lesni pepel in pomaže debla dreves.Sedaj je že malo pozno, ni pa prepozno.S tem smo premazali vsa drevesa, posebej priporočnjivo je za koščičarje.

jovita

Tina50  

član od: 21.8.2008

sporočila: 4

5. mar 2012 19:21

Pozdravljeni vsi skupaj!!

 

Nekaj časa vas že berem, ker sem lani začela vrtnariti. Sem mislila, da bom letos čez zimo vse prebrala pa mi ni uspelo. Lani sem že zasledila, da ena članica lucka52 pisala o tem, da sadi pod seno. Pa kolikor sem zastipila je ona dala seno šele na krompir, ko ga je posadila. Zdej pa kolikor sem našla o tem napisanega bi mogla seno položiti že jeseni.

Ali ima kdo izkušnje glede sena ali slame? Tako se mi lušta probat že letos...

Lani sem si postavila tudi plastenjak in v njega sem letos dala že grah, solato in fižol, zimsko solato mam pa ful lepo, tako da komaj čakam, da začnemo jesti zelenjavi iz vrta :))

 

Lp,Tina

Tina50

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

5. mar 2012 21:31

Lani sem psokusila s kifeljčarjem. Na malo prekopano (pa nič kaj globoko) gredo sem naredila male jarke, morda 10 cm globoke, vanje dala krompirjeve gomolje, celo gredo pokrila s kake 15 cm (se je izkazalo, da bi bilo treba več, ker je bilo seno nežno in se je zelo poleglo) sena, malo potlačila in pokrila s kopreno, da mi veter ne bi odnesel sena, pa še mačkam sem preprečila dostop. Ko je krompir pognal skozi seno, sem kopreno odstranila (mislim, da bi bilo v tej fazi smeselno dodati kake 10 cm sena). Bilo je precej sušno, zato je bil pridelek manjši, kot bi bil sicer, bila sem pa kar presenečena, ker ga je bilo kar veliko. Bom letos ponovila vajo.

rimljanka

Tina50  

član od: 21.8.2008

sporočila: 4

6. mar 2012 11:41

rimljanka hvala....danes sem se že začela zanimati kje bom dobila seno. Jaz bom probala dati kar na travo zraven vrta, pa ne bom nič prekopala. Bom kar tako probala. Pa ene 30 cm sena bom dala.

poleg tega bom pa tudi v vrt dala nekaj krompirja, da bom lažje primerjala.

Bom poročala kako mi je ratalo :))

Tina50

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. mar 2012 7:34

Meni pa tukaj ni jasno. Imam knjigo Miše Pušenjak in piše kako kolobarimo...

Piše pa takole:

1. začnemo s stročnicami

2. kapusnice

3. razhudnike

3. kobulnice

4. špinačnice

5. košarice

6. bučnice

7. nazadnje čebulnice

In potem je črni tisk da nikoli ne smemo za čebulnicami stročnic in obratno.

Torej tukaj se mi zastavlja vprašanje...kaj lahko potem? Oziroma, tukaj jaz ne znam naredit načrta

Teka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

7. mar 2012 7:48

Zakaj pa ne bi smeli za čebulnicani stročnic? Obratno seveda lahko, ker stročnice obogatijo prst z dušikom.

Ampak, saj ne more biti 7 letni kolobar. V kateri knjigi pa si to brala?

rimljanka

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

7. mar 2012 8:10

Dobro in lepo jutro vsem skupaj. Tudi jaz sem prebrala knjigo g. Miše Pušenjak kjer govori o to vrstnem kolobarjenju, vendar koliko se spomnim, govori tu o kolobarjenju kjer ni potrebno posebnega gnojenja in varstva rastlin, saj se s kolobarjem v zemljo vnašajo snovi, ki jih bo potrebovala bodoča kultura, ki bo na tej zemlji rastla.

Po mojem naj bi bilo to bio vrtnarjenje.

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. mar 2012 11:03

Rimljanka to je knjiga ZELENJAVNI VRT Miša pušenjak.

Teka

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

12. mar 2012 14:37

Če posejem in pokrijem solato z kopreno ta konec tedna! A je prezgodej????

Pa še to. A se bo motovilec še kaj obrastel ali ne?

Hvala!

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

12. mar 2012 15:35

Solato lahko poseješ. Meni je že vzklila.

Motovilec spomladi gre hitro v cvet. Mislim, da se ne bo kaj prida obrastel, prej  bo šel v cvet.

martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti