Kaj danes delamo?

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

17. okt 2012 16:46

mamamia je napisal/a:

tburgar je napisal/a:

...

se pripravljam na bolj temeljito čiščenje kuhinje pa kar ne potegne, čakam navdih, al pa brco, kaj vem,

lepo bodite.

 
tabu

 

Joj, ta zadnji stavek me je spomnil na  eno opravilo ....enako kot tebe me čaka, bljak. Tisto s vrha elementov čistit, kaj praviš, prava zoprnija ... samo gre pa lepo, če najprej poškropiš s kakim razmaščevalcem, potem pa s tisto žiletko za steklokeramiko potegneš in  gre super vsa svinjarija proč. >Samo to je že tema kaj bomo delali v prihodnjih dneh.

 

mamamia

Se morem pohvalit, danes sem se lotila v kuhinji elementov zgoraj in kot vedno, ko začneš sploh ni tako hudo. Priprave so pa težke. Običajno se kar dolgo pripravljam. Jaz imam tudi navado rečt, da bi me nekdo moral brcnit, ko je za mano sem pa zelo zadovoljna.

zeta

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15364

17. okt 2012 17:11

V ponedeljek sem se nagarala, komplet počistila stanovanje, likala....tako, da sem zvečer dol padla. Včeraj in danes pa sva z sinom bila na preiskavah. Izvidov še nimava. Malo prej sem skuhala testenine z paradižnikovo omako, pripravila solato z krompirjem, zdaj pa ležim na kavču, ker me boli križ. Mož pa pospravlja posodo. Te bolnišnice te pa res utrudijo....

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. okt 2012 20:58

zeta je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

tburgar je napisal/a:

...

se pripravljam na bolj temeljito čiščenje kuhinje pa kar ne potegne, čakam navdih, al pa brco, kaj vem,

lepo bodite.

 
tabu

 

Joj, ta zadnji stavek me je spomnil na  eno opravilo ....enako kot tebe me čaka, bljak. Tisto s vrha elementov čistit, kaj praviš, prava zoprnija ... samo gre pa lepo, če najprej poškropiš s kakim razmaščevalcem, potem pa s tisto žiletko za steklokeramiko potegneš in  gre super vsa svinjarija proč. >Samo to je že tema kaj bomo delali v prihodnjih dneh.

 

mamamia

Se morem pohvalit, danes sem se lotila v kuhinji elementov zgoraj in kot vedno, ko začneš sploh ni tako hudo. Priprave so pa težke. Običajno se kar dolgo pripravljam. Jaz imam tudi navado rečt, da bi me nekdo moral brcnit, ko je za mano sem pa zelo zadovoljna.



zeta

Na vrh omaric dam papir - stare časopise - pač tako zapognem, da ne gleda čez. Svinjarija se nabira na papirju, potem papir fliknem stran, omarice samo prebrišem z detergentom in dam nov papir.

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

17. okt 2012 21:34

zeta je napisal/a:

 

Se morem pohvalit, danes sem se lotila v kuhinji elementov zgoraj in kot vedno, ko začneš sploh ni tako hudo. Priprave so pa težke. Običajno se kar dolgo pripravljam. Jaz imam tudi navado rečt, da bi me nekdo moral brcnit, ko je za mano sem pa zelo zadovoljna.



zeta

 

Prvič sem malo pogledala, kaj pišete v tejle temi (ker je Elči komentirala )

Ja Zeta, kako veliko kuhinjo pa imaš, da se je težko spravit zraven?

No, jaz čistim elemente enega po enega, tako da ni hudo. Če je kaj umazano pa itak sproti.

 

Danes sem se spravila na poletne rože okoli nabiralnika in nabavila mačehe za čez zimo. Kupila sem tudi buče za na stopnice pri vhodu in 3 mini krizanteme v loncih ( al kako se jim že reče). Spatifil sem morala zamenjati, ker mi je ta, ki sem ga imela doma umrl po nekaj mesecih. Psa peljala na 2 sprehoda ter v beauty parlor in nazaj domov. Še spinn me čaka čez 2 uri. Pol pa klepet. Film na DVDju.

Jutri: Step zjutraj, sprehod s psom, popoldne v službo.

V glavnem, uneventful, kar mi je čisto OK. Iz mojega vsakdanjika ne bi mogli narediti realnostnega šova. Se premal kregamo, kdo bi le gledal kaj takega, zato tudi tele teme nisem odpirala.

Lepo se imejte.

 

Vanja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

17. okt 2012 22:00

Vanja, ko se kuha, peče in pripravlja kaj več ob raznih priložnostih, pomislim, da bi lahko bila večja, ko se jo spravim pospravljat se mi zdi pa prevelika.

Elaphus, papir sem pa tudi jaz polagala na elemente in to prakso pred nekaj leti prekinila, pa neb vedla z glave, zakaj.

zeta

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. okt 2012 22:52

zeta je napisal/a:

 

Elaphus, papir sem pa tudi jaz polagala na elemente in to prakso pred nekaj leti prekinila, pa neb vedla z glave, zakaj.



zeta

zetica, zetica, tistole, kar si napisala krepko, pa ne ustreza vsem standardom SSKJ. Zakaj si pa z mastnim  pisala - a b vedla IZ glave, zakuga???

lp

P.s. A veš, da mi nisi odgovorila (a nočeš? ) na vprašanje o tvojem vzdevku!?

cervus

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

18. okt 2012 7:48

Včeraj dan kot vsak delavnik: vstala še preden je zazvonila budilka nastavljena na 4.30 zjutraj. Se vsa zalimana zvlekla do kuhinje in začela kolovratiti z mikserjem.....do 5.30 mi je uspelo nadevat eno tortico in delno okrasit drugo. Potem so bili na vrsti naši mačkoni, vsi sestradani, kot da najmanj en mesec niso dobili hrane. Malo me je že preganjala ura, tako da sem pol litra zelenega čaja na hitro zlila vase, si pripravila zajtrk(jogurt, sadje, chia....klasika). Sledilo je besno premišljevanje kaj navlečt nase za v službo (stokrat sem si že rekla, da si bom pripravila že zvečer, pa nič od tega). Malo pred 6.30 sem bila že na poti v službo, potem pa do 16.30 prelaganje spisov in pravniško mozganje, kljub uradnim uram je dan minil brez pretresov, med malico skočila še v trgovino. Po službi še enkrat v trgovino, ker mi je prvič seveda uspelo nekaj pozabit kljub listku. Malo pred 17.00 končno doma, med preoblačenjem sem že vlekla sestavine za tortni biskvit iz omar in hladilnika. Za kosilo ni bilo časa, nekje med letanjem mi je uspelo pojesti banano in malo jogurta. Medtem, ko se je biskvit pekel mi je uspelo posesat pritličje in prvi štuk. Sledilo je sestavljanje druge tortice in preden sem pospravila kreativni nered v kuhinji je bila ura 18.50 in sem letela na pilates. Po pilatesu domov in pod tuš, potem pa spet v kuhinjo naredit še sladke zobotrebce. Ob 23.00 mi je uspelo celo priti do postelje. Danes pa ponovi vajo z malo modifikacijami, ampak časa za dihat pa ravno tako ne bo (bo že boljše....si govorim že kako leto....najbrž bi orala vstajat 2 uri prej, da bi imel dan 26 ur)



Ninja24

Sporočilo je spremenil(a) Ninja24 dne 18.okt 2012 07:53

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

18. okt 2012 8:00

Nič posebnega se ne skriva za mojim vzdevkom, nobene romantike ali kaj podobnega.

zeta

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15364

18. okt 2012 12:58

Zjutraj sem šla na sprehod do vrtca z sinčkom, nato pa v gozd na en sprehod in našla 2 lisički in 2 mala gobančka

Poklicala me je pediatrinja iz klinike in sporočila, da je ct sinčka ok, ima pa atipično odebeljeno sluznico sinusov in greva v kratkem na orl. Oh, sem si oddahnila, da ni kaj hujšega.

P

Potem sem pospravila posodo, na pol pripraviláza kosilo in sedaj grem k mami, ker ima nekpaj zame?

Popoldne sprehod v naravo, zvečer pa lenarjenje ob čaju ....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

18. okt 2012 19:43

Ninja24 je napisal/a:

Včeraj dan kot vsak delavnik: vstala še preden je zazvonila budilka nastavljena na 4.30 zjutraj. Se vsa zalimana zvlekla do kuhinje in začela kolovratiti z mikserjem.....do 5.30 mi je uspelo nadevat eno tortico in delno okrasit drugo. Potem so bili na vrsti naši mačkoni, vsi sestradani, kot da najmanj en mesec niso dobili hrane. Malo me je že preganjala ura, tako da sem pol litra zelenega čaja na hitro zlila vase, si pripravila zajtrk(jogurt, sadje, chia....klasika). Sledilo je besno premišljevanje kaj navlečt nase za v službo (stokrat sem si že rekla, da si bom pripravila že zvečer, pa nič od tega). Malo pred 6.30 sem bila že na poti v službo, potem pa do 16.30 prelaganje spisov in pravniško mozganje, kljub uradnim uram je dan minil brez pretresov, med malico skočila še v trgovino. Po službi še enkrat v trgovino, ker mi je prvič seveda uspelo nekaj pozabit kljub listku. Malo pred 17.00 končno doma, med preoblačenjem sem že vlekla sestavine za tortni biskvit iz omar in hladilnika. Za kosilo ni bilo časa, nekje med letanjem mi je uspelo pojesti banano in malo jogurta. Medtem, ko se je biskvit pekel mi je uspelo posesat pritličje in prvi štuk. Sledilo je sestavljanje druge tortice in preden sem pospravila kreativni nered v kuhinji je bila ura 18.50 in sem letela na pilates. Po pilatesu domov in pod tuš, potem pa spet v kuhinjo naredit še sladke zobotrebce. Ob 23.00 mi je uspelo celo priti do postelje. Danes pa ponovi vajo z malo modifikacijami, ampak časa za dihat pa ravno tako ne bo (bo že boljše....si govorim že kako leto....najbrž bi orala vstajat 2 uri prej, da bi imel dan 26 ur)



Ninja24



Sporočilo je spremenil(a) Ninja24 dne 18.okt 2012 07:53

 

Oh, Ninja, sem utrujena že od branja tvojega posta. 

Trixi, fino da se je lepo izteklo

Moj današnji dan se je začel ob 7.30 z zajtrkom, sledila je kavica, nato sem pogledala eno zanimivo oddajo. Po oddaji sem skuhala kosilo (danes mi je vzelo polno uro - dunajci, pražen krompir in mešana solata) in se odpravila v službo. Po prihodu domov sem nahitro pospravila kuhinjo, pojedla "kosilo", pospravila suho perilo, zdaj pa se relaksiram Po 22h bom dala oprati še perilo in posodo, šla po mojega dragega, potem pa verjetno kar spat

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti