Kaj danes delamo?

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

10. jan 2011 13:45

Pri nas pa čakamo dimnikarja. Potem pa kuhanje kosila, malo pošportat ( sprehod z psom in sobno kolo), zvečer pa malo kuhanja za jutri, malo TV in spat! LP rolada

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

9. apr 2011 8:24

Danes popoldne pridejo k nam prijatelji in se bomo spopadli v badmintonu, nato pa druženje nadaljevali ob žaru. Komaj čakam!

Jejža

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

9. apr 2011 8:55

ravnokar zajtrkujem, potem počasi telovadit, pospravljat, kuhat, kosit travo, sprehod s psom, zvečer nakupovat, pred spanjem pa še mogoče peka peciva... ursyy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

10. apr 2011 0:18

Vstala utrujena od moževega smrčanja, potem v miru zajtrk in kava, tačas ko sem končela kremo za šaumrole je mož posesal, potem sem brskala po internetu, napisala možu in hčeri seznam, kaj naj prineseta iz trgovine; skuhala kosilo in ajd na piknik s skupino mladih sodelavcev, potem pa naprej na večerjico k enim prijateljem; je prišel še mož za mano in je bilo ves večer prv zabavno ...

No, zdaj pa počasi spat, v nedeljo dežuram, in bo dolg dan ...

Mamamia

mamamia

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

9. okt 2012 21:34

To temo "Kako potekajo naši dnevi" že dolgo nismo imele v delu.  Toda  sedaj je jesen in dnevi nekoliko drugače tečejo kot poleti, posebej nam penizionistom Jaz namreč cele dneve preždim v kuhinji pri čiščenju razno razne zelenjave za juhice, enolončnice, musake itd. Sočim sok, kuham marmelado, ajvar, ipd.

Nato celi dan pomivaš, pospravljaš .......pa kaj bi naštevala, saj poznate te stvari. Najbolj smešno pa je dejstvo, da sva z možem sama.  Ne vem kakšen ukrep bo moral sprejeti naš  minister  za delo pri taki

delovni uspešnosti.

Sporočilo je spremenil(a) vikica dne 09.okt 2012 21:35

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

10. okt 2012 10:35

Vikica, se bojim, da te bodo obdavčili. Ker ustvarjaš dodano vrednost, pa ne plačuješ niti DDV-ja niti davka od dobička.



pirnica

Sporočilo je spremenil(a) pirnica dne 10.okt 2012 10:35

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15364

10. okt 2012 11:32

No, jaz pa sem trenutno brezposelna. Ker je treba ohranjat aktivnost vstajam nekje po 7 uri, si pripravim nescafe, uredim, zbudim sinčka za vrtec in greva lepo peš. Prijeten kratek sprehod, ki te zbudi. Poleti sem po vrtcu nadaljevala v hrib trimčkat, zdaj pa najprej zajtrkujem. Vmes pogledam zaposlitvene oglase, maile. Te jesenske dopoldneve izkoristim za gobarjenje in ker je letos veliko gob vedno kakšno dobim. Včeraj sem našla 5 lepih mladih jurčkov, pa čeprav sem samo za uro skočila v gozd, medtem, ko mi je hči pazila sina. Sem jih vložila.

Danes je sin doma, ker je že par dni prehlajen in hči ni šla na faks, tako, da smo skupaj zajtrkovali, klepetali.Prezračila sem stanovanje, pospravila, sedaj pa malo brskam po netu, da dobim idejo za kosilo. Vmes bom še likala, si oprala lase. Po kosilu popoldne pa na en sprehod za zdravje.

Proti večeru običajno prebiramo - sinu preberem kako pravljico, riševa, se pogovarjava. Ker se že rad uči pisanja in branja je kar zanimivo, saj je vsak dan nekaj novega.

Poleti smo bili dolgo zunaj, zdaj pa je že hitro tema.

Kumarice sem vložila že junija, avgusta nekaj paprike in stročjega fižola. Skuhala sem marelično in jagodno marmelado. Naredila žajbljev in robidov liker (žajbelj imam doma, robide pa mi je dala soseda). Spanirala sem nekaj dežnikaric in jih zamrznila, vložila pa kostanjevke in jurčke. Pa ne veliko.

Sem pa zadnjič že prvič jeseni delala sarme in so bile odlične.

Res je, da ker sem doma lahko marsikaj postorim, ampak v resnici močno pogrešam družbo. Najbolj me sprosti narava in gobarjenje je odlično za trening in boljšo voljo.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

10. okt 2012 14:13

Evo, še jaz mal načvekam....torej sem doma, seveda brez zaposlitve (ki je nikakor noče biti...pa upam še dalje), zato je doma vsak dan kuhano kompletno kosilo, več časa za otroke, na kmetiji vse postorjeno, pri možu tud pomagam, če me rabi...Danes sem kuhala, kuhala....pomila okna, bila v trgovini... sedaj prebiram vas, potem pa s hčerami delat nalogo, vadit, kakšen film pogledat, mal čveknit....In nočka bo tu.

pultica

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

10. okt 2012 18:23

Midva z możem sva delala kurnik za naše kokoške

Engie

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

10. okt 2012 21:35

Jaz pa sem bila dopoldne v službi, potem skuhala kosilo, šla na krajši sprehod. Letos sem se odločila, da bom 1x tedensko hodila na telovadbo. Ravnokar sem prišla domov, z družino povečerjala in --- tuš, knjiga, mižule.

limonca26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti