Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

15. dec 2008 6:02

ežoj je napisal/a:

 ežoj

se na tej sliki morda kaj sveti????

 

Ognjič

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. dec 2008 6:25

Ognjič seveda se sveti, ker so moji piškoti, če bi bili ežojevi bi bili mat, saj veš on je strokovnjak za mat čokoladni obliv...

 

Ežoj pozabil si napisat, da si moral še lojtro poiskat, ker moj balkon je v 2 štuku. Pa vsaj odmaknil bi jo sem se zjutraj spotaknila čez njo, ko smo brzeli v službo.

 

Gogad piškote napečem in jih shranim v pločevinastih ali plastičnih škatlah.

jade

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

15. dec 2008 10:23

Najprej se opravičujem, ker nisem prebrala popolnoma vseh strani, temveč sem samo preletela. Namreč, potrebujem nasvet glede okrasitve piškotov. Pekla bom navadne piškotke (zvezdice, lunce....), katere bi rada posula s tistimi drobnimi raznobarvnimi zrnci, ali bi na sredino položila en bonbonček, ali bi posula s čokoladnim posipom.... Kaj moram narediti, da se posip ne bo stresal s piškotkov, kdaj naj pravzaprav posipam oziroma krasim z bonbončki (smarties). Pred ali po peki? Vsem, že nekaj tednov ogretim pekaricam, se najlepše zahvaljujem za odgovor. Piškotke bom pekla danes, zato prosim za čimprejšnje odgovore. Hvala in lep pozdrav Mami1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. dec 2008 10:23

A ni ežoj potem enkrat vmes prišel do bleščega čokoladnega obliva? Jade, a tisto svetlo je bela čokolada? Vendelina jr.

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

15. dec 2008 10:28

http://www.moj-album.com/uredi/mizarka/12286

ker sem zgleda bolj lesene sorte mi ne rata tako kot ste napisale.Sicer mi uspe prilepiti sliko vendar je tako velika da je joj.

Hotela sem pokazati samo moj patent za valjanje testa. Rezultat kombinacije mizarja in peka

lp

mizarka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

15. dec 2008 10:39

mami1 je napisal/a:
Najprej se opravičujem, ker nisem prebrala popolnoma vseh strani, temveč sem samo preletela. Namreč, potrebujem nasvet glede okrasitve piškotov. Pekla bom navadne piškotke (zvezdice, lunce....), katere bi rada posula s tistimi drobnimi raznobarvnimi zrnci, ali bi na sredino položila en bonbonček, ali bi posula s čokoladnim posipom.... Kaj moram narediti, da se posip ne bo stresal s piškotkov, kdaj naj pravzaprav posipam oziroma krasim z bonbončki (smarties). Pred ali po peki? Vsem, že nekaj tednov ogretim pekaricam, se najlepše zahvaljujem za odgovor. Piškotke bom pekla danes, zato prosim za čimprejšnje odgovore. Hvala in lep pozdrav Mami1

Jaz sem naredila limonin led (par žlic sladkorja v prahu in žlička limoninega soka, premešaj in boš videla, če še rabiš sladkro oz. limonin sok), mazala s čopičem na kekse, mladinci so pa krancljali s perlicami in podobnimi rečmi. Na rešetki se je vse lepo posušilo. Premazala sem pečene kekse.

Ognjič

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

15. dec 2008 10:41

Mizarka super ideja. Sem se pa nekaj spomnila in se od srca nasmejala. Ko sem pred leti svojemu naročila "špohtle" se mi je začel smejat in jih seveda ni prinesel, ker je mislil, da ga hecam. Ampak sedaj jih imam, da piškoti uspešno prestanejo prenašanje piškotov iz pulta na pekač, pa za rezanje štrukljev,... No, da ne zaidem preveč.... moje testo za lincerje spančka na hladnem... Da končno preizkusim prave modelčke za lincerje, ki mi jih je prinesel Miklavž špelči

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

15. dec 2008 10:57

Vendelina jr. je napisal/a:
A ni ežoj potem enkrat vmes prišel do bleščega čokoladnega obliva? Jade, a tisto svetlo je bela čokolada? Vendelina jr.

Nisem jade, je pa tisto bela čokolada z zobotrebcem razfrčkana.

Kar se tiče ežoja in svetlečega obliva: kaj pa vem, meni so vsi trije malo sumljivi (jade, ežoj in stana r.), buhve, če ne ustvarjajo v kompaniji...

Ognjič

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. dec 2008 11:01

Se mi je zdelo, da je bela čokolada.... Ognjiči, ti si hujša od Poirota! Mizarka, silni "hoblpank" za kuhinjo, ni kaj Vendelina jr.

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

15. dec 2008 13:44

Ognjič, hvala za nasvet. še nikoli nisem pripravljala limoninega ledu. Zanima me njegova gostota, ali pa morda bolj natanče mere (koliko žlic sladkorja v prahu na žlico soka). Ali se zadeva dolgo suši? Ali imajo piškotki po njem kaj bolj kiselkast okus? Še enkrat najlepša hvala za odgovor. Mami1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti