Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

16. dec 2008 9:43

ežoj, moraš met tudi pavi recept za nardit vetrce, če ne se hitro zgodi, da ti ne ratajo. Jaz sem enkrat delala indijančke po receptu iz posebne izdaje revije Dober tek - domače slaščice, in sem probala nardit še ene par vetrcev, ki mi je krema ostajala. In sem ugotovila, da so ratali taki kot kupljeni. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

16. dec 2008 10:41

V ventilacijski pečici ni noben problem sušiti tudi 5 pladnjev naenkrat (toliko se jih da postaviti ustrezno), če je recept pravi. delam male vetrce, suhi so čez noč na 50 stopinj, ob priprtih vratih pečice (ali pa tudi ne, č jih pozabim pustiti priprta).

rimljanka - zasebno mnenje

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

16. dec 2008 11:20

rimljanka preberi si temo oventilacijski pečici, med prvih 20 tem. Boš vidla, da ni pri vseh enako in da je pri nekaterih še dva pladnja problem speč enakomerno pa sušit vetrce tudi. no na žalost, je pri nas tako, ti maš pa pol srečo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. dec 2008 16:47

Rvnokar sem slakla 40 dag mandljev za bogataševe cekina - prav mi je pa bi kupila slečene.

jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

16. dec 2008 17:08

Čakaj, KatarinaK, jaz sem napisala, kako je pri meni. pa imava mama in jaz vsaka svojo vetilacijsko pečico, jaz zelozelo staro, je samo na ventilacijo, ona pa morda 2 leti staro, ima pa veliko opcij pečenja....obe sta našeha proizvajalca, se ve, katerega, največjega, če že ne edinega.

Očitno imava srečo dve.....

In, mimogrede, pa bistveno, jaz sem pisala o SUŠENJU 5 pladnjev španskih vetrcev hkrati. Res pa je, da tudi s peko nimam težav.

Branje 2o strani pač ni potrebno (in nikjer ne piše, da jih nisem prebrala), če napišem, kakšne so moje izkušnje, no.  rimljanka - zasebno mnenjeran

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 16. dec 2008 17:09:38

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

16. dec 2008 17:39

Veraj v ventilacijski pekla na enkrat tri pladnje piskotkov - vse OK. Enako z veterci.

kobra 1

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

16. dec 2008 18:03

ne se razburjat rimljanka, sej nisem hotla nič slabega povedat. Oprosti. enkrat si bom mogoče tudi jaz uspel kupit svojo novo ventilacijsko pečico in upam, da bo delala kot tvoja, da bom nardila pet pladnjev naenkrat. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

16. dec 2008 18:40

katarinaK španski vetrci so res zelo lepi, vendar recepta res ne najdem...ali bi ga lahko prosim sem prilepila ali vsaj natančno napisala kje se ga lahko najde. hvala lp ledenka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

16. dec 2008 19:41

testo: -2 jajci -5dag sladkorja -5dag moke -5 dag škroba( gustina) to narediste biskvit in pol režete ven kroge s kozarcem Beljakova krema: -15dag beljakov ( 3-4 kom) -12,5 dag sladkorja Sirup: -25dag sladkorja -0,7dl vode -sok polovice limone( jaz je ne dam, ki mi ni pol všeč okus) -limonina aroma( tega tudi ne dam, ki imam rada okus prav po beljakih) Priprava kreme: Za sirup zalijemo 25dag sladkorja z 0,7dl vode, premešamo in na šibkem ognju segrevamo, da se sladkor stopi. Zvišamo temperaturo in zaveremo, dodamo limonino aromo in limonin sok. Sirup skuhamo do temperature 116 stopinj celzija. jaz ki nimam termometra, naredim iz žičke zanko in pomočim v sirup. ko je gotovo, se mora čez zanko pihnit lepljiv balonček. Kot pri milnih mehurčkih in sirup je narejen. Pol močno stepeš beljake, da so res trdi dodamo sladkor in še malo stepamo, pol pa v sredino posode še vroč sirup počasi zlivamo in stepamo dalje, da rata res trdo vse skupaj. Meni se prav plastična posoda vrti okoli in okoli, če jo spustim, tako mora bit trdo. In pol jih nabrizgaš, pa poliješ s čokolado, ki ji dodamo ali olje ali mleko. lahko jih pol malo sušite v pečici, če vam je všeč, na 50stopinj, lih malo, se pa tudi sami čez noč malo posušijo. beljakove vetrce delam enako, le da jih pol sušim na 50 stopinj dokler niso popolnoma suhi. lahko jih tudi obarvate z jedilno barvo. Ko že delate indijančke probajte še kakšen beljakov veterc zraven, da vidite kako rata. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti