Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

14. dec 2008 18:35

  Kaj pa,če kdo ve, kje je ežoj doma......(in seveda ve.....)........Bomo z enim mahom prišli do cele novoletne zaloge piškotov....že okrašenih in takih, ki še niso...... 

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. dec 2008 19:02

jade je napisal/a:

Jaz najprej napečem vse piškote, ki jih mislim delati, šele potem jih skupaj limam in okrašujem. Predvidevam, da bom končala čez kakšen teden, potem pošljem kakšno slikico.

jade
Dobro jade da si povedala.....sem že pri markovih piškotih spraševala kdaj naj jih namažem in okrasim.Kam jih daš ta čas...v skrinjo ali...? lp goga

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

14. dec 2008 19:54

Ežoj, a bi te fantastične piškote prinesel k meni? Ti bom dala en ce... ursula-ce

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. dec 2008 20:27

ja kaj vse se zgodi, če kako uro počivaš. Počasi bom začela še našega malega muca kje na vašem koncu iskat. Ga še vedno ni nazaj, pa se mi j porodila ideja, da je mogoče imel ežoj prste vmes tudi na našem hribu. drugače pa sem prejle zamesila za klobučke in dala počivat do jutri v hladilnik. Upam, da bo moje zdravstveno stanje dovolilo, da se zveer lotim dela. lp Vesna

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

14. dec 2008 22:05

Gordana oprosti ali mogoče lahko poveš kaj je to ledenka.Žal res ne vem.

Pri rogličkih nisem preveč spretna, pa bi radasprobala kakšne take , ki so preiskušeni.

hvala za odgovor

lp

mizarka

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

14. dec 2008 22:15

Mizarka, tudi jaz sem se ustavila ob ledenki. Na misel mi je prišla zmrznjena sladka smetana, ki se jo spomnim iz otroških let, pakirana v kartonastem "lončku". Samo ne vem, če to sploh še obstaja... minutka

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

14. dec 2008 22:18

Punce prosim, če mi poveste kako se slike prilepi gor.Prosim!!

lp

mizarka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. dec 2008 23:04

Veš, kako jaz naredim? kliknem na "citiraj" enega izmed prispevkov, ki ima sliko. Zbriši vse razen ene čudne blablabla verige. Tisto pusti razen tisto klobaso, ki se konča na .jpg zbriši in namesto tega vstavi svojo sliko. Sliko moraš imeti shranjeno na netu (recimo facebook, slikomat, moj album ...). Klikneš na sliko in skopiraš povezavo na prej omenjeno mesto. To je to. Poskusi in če še kaj ni jasno, vprašaj.

Atina

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. dec 2008 23:38

Mizarka, če bi rada prilepila svoje slike, naredi takole. Najprej odpri shrani.si in se prijavi. http://shrani.si/index.php Na svetlo modrem pravokotniku imaš možnost "shrani slike". Klikni na "brskaj" in izberi željeno sliko izmed tistih, ki jih imaš že shranjene na svojem računalniku. Ker jih boš lepila na forum, ni priporočljivo, da so velike, zato jih že prej zmanjšaj. Velikost 640x480 ti pride čez celo širino tega foruma, lahko pa še bolj zmanjšaš. Zdaj si torej izbrala eno od svojih zmanjšanih slik. Klikni na rumen "shrani" in slika bo shranjena na tem spletnem mestu. Seveda lahko izbereš več slik zaporedoma in "shraniš" na koncu vse hkrati. Zdaj klikni na jeziček "moje datoteke". Prikažejo se ti tvoje slike s pripadajočimi kodami za lepljenje na spletna mesta. Če želiš prilepiti sliko v taki velikosti, kot je shranjena, poglej pod "koda za forum" in klikni "kopiraj". Potem se vrni na našo kulinariko in v polje za odgovor preprosto klikni z desnim miškinim gumbom, izberi "prilepi" in ko boš odgovor poslala, bo slika lepo vidna na forumu. Upam, da ti bo uspelo in da sem bila dovolj razumljiva. Meni je ta način najbolj "ajnfah". Pa lep pozdrav! mamaF - Mojca

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. dec 2008 5:28

m.medvedka, če bi vedel kje ste ti ali stana doma bi večkrat hodil okoli, da izmaknem kakšen pekač, ki se ravno ohlaja, upam, da nimata cucka, tako kot jade.

Ursula, lahko tudi, le, da je nevarnost, da ostanem.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti