Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. dec 2008 16:13

Ste me pa pogruntale, pa saj ni čudno, če pa to kar naprej razlagam. Jaz sem že snoči zamešala za moto piškote in sem jih ravno zdajle skončala. Namazani jasno da še niso, kdo pa hoče mehke. Sem pa to komaj naredila, ker mi teče iz nosa in iz oči in se komaj držim pokonci. Tako da, Ežoj, ne vem, ali je to tvoja sreča ali nesreča, ker če mene dobiš za tisti krožnik bi hitro moral ponovit akcijo. Ne vem, če bi potem še tako korajžno vabil, saj bi še za tebe zmanjkalo. Ja in ZANAANA, kar pokaži možu kakšen mojster je naš ežoj, bo hitro mlel, ga boš v peki komaj dohajala. lp Vesna

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

14. dec 2008 16:19

jade,

a bomo videli kaj tvojih angelskih piškotov? Nekam jih skrivaš letos... po mojem bomo potem kar obnemeli!

Anja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

14. dec 2008 17:07

Jaz najprej napečem vse piškote, ki jih mislim delati, šele potem jih skupaj limam in okrašujem. Predvidevam, da bom končala čez kakšen teden, potem pošljem kakšno slikico.

 

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

14. dec 2008 17:12

Aja trenutno imam v špajzu šele 6 vrst piškotov, ker sem šele v četrek začela.

jade

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

14. dec 2008 17:31

To pa so piškoti božične peke tega vikenda. Zgoraj lešnikove "rožice", linške oči (Rebeka) in spodaj Mamamijini cukarini. LP gianja

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

14. dec 2008 17:48

gianja mogoče neumno vprašanje, pa vseeno... ali boš te piškote imela shranjene tako v eni škatli, skupaj? se ne bodo okusi nič pomešali? Drugače so pa super lepi, meni lincerjev nikoli ne uspe tako lepo potresti špelči

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

14. dec 2008 17:51

Čao, joooj, ste hitre in hitri. Jaz sem zdele spacala šele druge. Sem celo leto na kup dajala recepte, kaj vse bom pekla, sedaj pa ni nobene prave volje. Ne vem, kako to. Mogoče me še prime do praznikov. Skratka, vse pohvale vsem, krasni ste. Jaz sem s tole temo kar obsedena, ker komaj čakam vaše slikice. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. dec 2008 17:57

jade je napisal/a:

Jaz najprej napečem vse piškote, ki jih mislim delati, šele potem jih skupaj limam in okrašujem. Predvidevam, da bom končala čez kakšen teden, potem pošljem kakšno slikico.

 

jade

Nč verjet, lahko dokažem, da laže. Ko je prej povedala, da bo pekla piškote, sem se takoj spomnil, da to lahko za mene pomeni manj dela in stroškov. Torej, vsedem se v avto in pravac jadina hiša ( to pa vem kje je, na enem srečanju je razlagala, jaz sem si pa zapomnil ). Pridem do hiše ( je že tema ), mal se  muvam okoli, vidim svetlobo na balkonskih vratih od kuhinje. Mal počakam, balkonska vrate se odprejo, jade nekaj odloži na balkon. Takoj sem vedel, da bo nekaj za mene, sunem cel pekač in v avto ( sicer sem imel srečo, ker je ravno včeraj peljala cucka frizerju, fa je bil ves nafriziran, ni se mu ljubilo skakat, da ne pokvari frizuro. Evo, na spodnji sliki vidite da laže, že končuje piškote, jaz sem ukradel in pekač in papir in piškote, seveda. Jade, jade, ni se lepo lagat ( kdor laže, ta krade, jaz sem lagal, pa poglej me zdej: kradem ).

 

ežoj

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

14. dec 2008 17:58

Danes sem spekla super enostavne in hitre rogljičke (kot je že Riko rekel : hitro, dobro in poceni), jih priporočam vsem: 40 dag moke 25 dag margarine (uporabljam Hoferjevo z 12 % masla) 1 Ledenka (od Ledo - pred uporabo naj bo par min na sobni temperaturi) 2 vanili sladkorja Vse skupaj se zamesi in se delajo rogljički (iz te mase pride cca 2 velika pekača). Peci na 200 cca 10-15 min, da rahlo zarumenijo. Nisem mogla verjeti kako so okusni, krhki, kar topijo se v ustih (pa brez sladkorja in jajc). LP gordana

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

14. dec 2008 18:05

Ežoj, ti si prava faca

 

Še dobro, da ne veš kje sem jaz doma. Upam, da tudi za stano ne veš, ker bomo počasi vsi brez piškotov

Ste slišale ženske. Nič okol govort kje ste doma

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti