Tašča - snaha

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jun 2010 14:44

Ne spomnim se, če je bila ekipa na forumu že ob kateri temi tako usklajena, kot je na postrzjacino vprašanje. Dekle drago, vsaka majhna sobica v univerzitetnem mestu je boljša od tega, kjer si zdaj. Če imaš denar za mebl za kuhinjo v objektu, ki je v lasti matere tvojega partnerja, imaš tudi za najemnino....Dokler ne najdeš sobice, pa valda imaš kje kakšno prijateljico, ki te lahko začasno nastani - ker, če boš v ponedeljek, 7. junija še kar v tistem peklu, potem boš tam še dolgo in edinokrat, ko ne boš tam, bo takrat, ko ti bodo v bolnišnici krpali rane in ravnali zlomljena rebra od padcev po stopnicah. In malo kakšno knjigo od Sanje Rozman v roke, da boš videla smer, v kateri je jarek, v katerega si padla. Pa po strokovno pomoč (k osebnemu zdravniku in po napotnico za terapijo), počisti svoj vrednostni sistem. Ne vem, kaj je s tvojo originarno družino in zakaj si "prekinila z njimi". Ni treba tega tule razlagati, definitivno pa povej to terapevtu. Zdajle je ura že pol treh in bi morala imeti že kufre spakirane. Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

3. jun 2010 15:29

"Na nek način nezavedno mogoče tudi jaz odobrvaam to kar se dogaja, pa se še ne zavedam. Nažalost sem mogla že veliko takih stvari doživeti, in vsakič se sprašujem, da nevem kak hudiča si vedno znova nekaj takega nakopljem. " Tole zgoraj je vprasanje, s katerim se poglobljeno zacni ukvarjati, ampak sele takrat, ko bodo kovcki na novem naslovu! Do takrat pa veliko poguma in dobre volje; namesto, da se prepuscas vrtincem destrukcije, se veseli nove sebe in zivljenja, ki je pred tabo! fresh

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

3. jun 2010 15:37

Vendelina jr. je napisal/a:
Ne spomnim se, če je bila ekipa na forumu že ob kateri temi tako usklajena, kot je na postrzjacino vprašanje.Vendelina jr.

Vse ste ji tako fajn napisale, da se lahko pod vsa vaša mnenja in nasvete le podpišem.

Draga Postrzjaca , to ni življenje zate in nisi vredna, da bi bilo kdo s teboj tako ravnal. Kot ti je že svetovala Vendelina jr. in pred njo ostale, spakiraj in pot pod noge domov, k tvojim domačim. Če pa tam stvari niso urejene k prijateljici ali v najem. Le daleč stran od tam. Ker, če se do sedaj stvari niso uredile se NE BODO NIKOLI! In to, da sta si, s fantom, dala rok 1 leto, da stvari uredita je le prelaganje tega koraka v nedogled.

Zato pa čimprej, tem bolje! Prej greš, lažje bo in z najmanjšimi "ranami" na tvoji duši.

Le pogumno.

girica

 

 

 

 

 

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

3. jun 2010 17:55

Eno leto razmisleka??Postrzjaca,v tem enem letu lahko ti zanosiš,lahko v tem enem letu še najmanj 5x sestra fizično obračuna s tabo,morda takrat,ko tvojega ne bo doma in boš sama in v tem enem letu se boš še bolj navezala na svojega fanta,da se boš enostavno predala usodi.Ti se kar daj,če se že moraš ampak nikar potem ne razmišljaj o otrocih,ker si takega življenja ne zaslužijo. Kar se tiče prepisov zemlje in podobnega.....Si prepričana,da bosta potem imela mir?Na papirju bo vse lepo in prav,v glavah tistih dveh žensk pa še zdaleč ne,saj bojo samo očitanja kaj vse imata prepisano,sestra pa tega verjemi nikakor ne bo prenesla,če je očitno motena! In tako kot je napisala Vendelina,če imaš denar za kuhinjo,se bo našlo tudi za najemniško sobico za začetek.Največja napaka,ki si jo storila je pa seveda ta,da si vlagala v hišo brez,da bi se zares prepričala kakšno družino ima tvoj fant.Rekel je,da se odlično razumejo.Torej je lagal.Ne verjamem,da ima sestra take izpade odkar si prišla k njemu.Torej ti lahko laže tudi o tem,da bo stvar uredil.Verjamem,da te ima rad in verjamem,da mu tudi mama in sestra pomenita veliko pa kakršni pač sta.Ampak saj ti od njega ne boš zahtevala,da jih izbriše iz svojega življenja.Tvoja želja je,da imata mir,da si sama krojita življenje naprej.Torej,če te ima rad,se bo tudi sam začel zavedati,da svoje družine ne bo spremenil in bo tako spoznal,kar bi že moral,da je čas,da gresta v tisto sobico ali garsonjero.Še vedno ju bo lahko obiskal in povedal,da vama gre super!Takrat se bosta morda začeli zavedati,da je bilo z njima nekaj narobe in ne s tabo,ampak najbolj važno je,da bosta imela svoj mir,ki si ga želi vsak zaljubljen par. Torej,ne eno leto razmisleka....ampak ultimat!Greš z mano ali boš ostal tukaj?!!!!! sarin

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

3. jun 2010 18:37

Se bojim, da ti je bilo Postrzjaca, že takrat, ko si prvič zastavila vprašanje oz. si olajšala dušo na tem forumu, popolnoma jasno kaj ti je storiti pa tudi jasno, kaj boš storila. Med tem, ko prejemaš naša mnenja si se ponovno oglasila in svoje tirane malce vzela v zaščito. Tudi poskušaš na nek način obrazložit, zakaj kufri še niso spakirani, saj, da ti je že obljubljeno, da se bo vse postavilo na pravo mesto in uredilo. Samo še eno mnenje čakaš, da ti nekdo pove, da je današnji dan pač vredno kaj požret za streho nad glavo, pa da bo itak vse drugače, ko bosta poročena in imela otroke.... Potem, boš olajšano rekla, no, saj sem vedela, da delam prav, seveda, kje pa nimajo problemov. Če se motim....? Tokrat bi pa res rada vedela, kakšna je tvoja končna odločitev. zeta

bea  

član od: 29.7.2009

sporočila: 23

3. jun 2010 20:11

Vse tole mi je malo čudno. Le kakšen nasvet si hotla od nas draga Postrzjaca?? Vse ti svetujejo da čimprej spakiraj kufre in pojdi stran s fantom ali brez. Ampak zgleda da ti v tem letu, ki si ga preživela pri fantu le ni bilo tako slabo, če si se odločila da boš tam še eno leto. Sprašujem se tudi, le kakšnega moškega imaš ob sebi, da dopusti da sestra tepe mamo? Po tvojih besedah z njegovo sestro ni čisto vse v redu, ampak mislim da tudi s tvojim fantom ni. Kaj nima nobenega spoštovanja do svoje mame in je niti ne brani pred napadi sestre? Ali bo potem pustil, da vajini otroci tepejo tebe ali pa te bo mogoče kar sam!! Le kako se lahko zaneseš na takšnega moškega, ki ni sposoben braniti mame in tebe, in to pred žensko. To zame ni moški!!

home made  

član od: 26.5.2010

sporočila: 91

5. jun 2010 9:10

Vandelina jr: "Praviš, sin je zgradil hišo na materinem (tehnično je tako, da je objekt v lasti tistega, čigar last je zemljišče, na katerem je objekt zgrajen)." -> nisem pravnica pa vendar...kaj pa načelo dobrovernosti? Nevem sicer kako bi o tem odločalo sodišče, ampak po mojem mnenju je v tem primeru dobroveren sin?!(saj je mati vedela da se na njenem zemljišču gradi; sin pa je tam postavil hišo v prepričanju da bo zemlja nekoč njegova) V tem primeru bi lahko materi izplačal "odšodnino" in če nič drugega bi si zagotovil tistih nekaj kvadratov na katerih stoji hiša. Če še potem nebi bilo miru (vsaj v vajini hiši) pa se le ta lahko tudi proda in si ustvarita skupni domek daleč stran od njih..? Ker se očitno z lepo besedo ne da nič rešiti, vama ostane le še sodna pot. Kar pa ne zagotavlja mirnega življenja, tudi v primeru če se sodišče odloči vama v prid. Po mojih izkušnjah se taki ljudje ne spremenijo(oz. jih je zelo malo). Res je, da sem zelo mlada; res pa je tudi, da sem že od 16 leta samostojna. Kmalu sem si nakopala objestnega partnerja, ki me je vedno preverjal, po dobrih 3 mesecih skupnega življenja tudi tepel. Jaz pa v veri, ki mi jo je on vcepil v glavo, da sama ne zmorem živeti, da sem "gnoj".......da nisem dovolj odgovorna da bi zase poskrbela vsaj finančno(pa čeprav sem imela redno službo) sem batine, poniževanja, kontrolo in še marsikaj požirala več kot eno leto. Na koncu je bilo tako hudo, da sama nisem upala v stanovanje(katerega najemnino sem JAZ plačevala) da bi spakirala kufre in odšla. Prosila sem svojo mamo da gre z mano. Kaj želim povedati? Naj bo še tako težko se obrniti in oditi svojo pot...se splača. Vsaj v takih primerih kjer se govori o psihičnem ali fizičnem nasilju, pa naj bo to s strani partnerja, tašče...kogarkoli. Ker če mene vprašaš; ko čkovek ljubi, ni nič težko. Če vidiš da se tvojemu ljubemu godi krivica, jo želiš preprečiti (krivica, kaj šele tepež); in tu res ni opravičila da je fant le stal in gledal kako letijo pesti po tebi.??? Jaz bi se za svojega dragega zoperstavila celi vojski, pa čeprav bi vedela, da bom v trenutku ko bom odprla usta "ob glavo".... Torej; odkar sem "pobegnila" sem si močno popravla samozavest, delam samo zase in nikogar drugega, našla sem si fanta, ki je vreden moje ljubezni, ob katerem se počutim ljubljeno, spoštovano, enakovredno njemu..itd..spet sem se vpisala v šolo, ki jo delam zase, da si dokažem da lahko, da nisem "neumna" in da ne bodo celo življenje vsi hodili po meni... Počutim se super, po svetu hodim nasmejana, življenju grem naproti z dvignjeno glavo, ponosna sem nase...Kaj bi si lahko še želela?! :) No ja...razen otročka:) Pa tud to bo, ko bo čas:) Zato Postrzjaca, spokaj kufre in gasa! Če je to tista prava ljubezen, verjemi da neboš dolgo sama..bo fant prišel za teboj ali doma odnose zrihtal tako, da se bo tam dalo živeti človeka dostojno življenje..drugače pa itak veš kje si... Kar se tiče financ pa....če si lahko privoščiš da vlagaš v hišo..sem sigurna da si lahko privoščiš tudi najemniško sobico v Lj; je tako?:) Veliko poguma ti želim:) Pa nasmešek na usta, boš videla da bi takoj lažje:) LP Home made home made

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

6. jun 2010 10:21

Nimam kaj dodati, morda samo povzamem: Če ni za bit', je pa za it'. Ampka kaže, da si naša kolegica še ni čisto na jasnem, da ji v tej zvezi ni več za "bit'". Se bojim, da gre pri njej vtisto smer, ki jo je tudi japaja zaznala:

Novo
Pa upam, da te svoje zgodovine (kako si enkrat že izvisila, ko te je bivši po 3 letih..) nisi preveč in prevelikokrat razlagala svojemu sedanjemu? Take "veteranke" imajo najrajši..Ojoj, pa menda nisi tipična žrtev?! Ker če si, samo "kufri in gremo" ne bo dovolj.. Boš morala vstati inu obstati. Srečno!
 
Ker potem ti ni rešitve.
 
In iz stavka, ki si ga,draga moja nesrečnica, zapisala, namreč da si tako zelo  želiš ustvariti dom, razberem eno noro željo, da si za to prirpavljena "požreti" marsikaj. Sploh, ker imaš eno podobno zvezo že za sabo...
 
Dekle drago, naj še jaz ponovim: Čim prej spakiraj kovčke, kaže, da boš zmogla plačevati skromno stanarino.
 
Če odmislim vse drugo, je dovolj hudo že to, da je partnerjeva sestra fizično obračunavala s tabo. Tvoje kasnejše pisanje, ko si nekako zaznala, da se se vsaj pri tašči zadeve obračajo na bolje, p ani nič drugega kot opravičevanje  tebe same pred samo seboj, ker v tej zvezi še vztrajaš.
 
Glavo gor in stopi sama na lstno pot. Če je fant pravi, bo prišel za teboj, če ga ne bo za teboj, pomeni, da itak nikoli ni bil zares tvoj.
 
Kruto, a tisti, ki ti želijo oziroma želimo pomagati, so take sorte, da ti povedo tudi stvari,ki jih v določenem trenutku ne želiš slišati.
 
Srečno pot, kamorkoli te že bo vodilla!
 
Mamamia
mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jun 2010 7:05

@homemade V resničnem svetu ni tega, da bi po "načelu dobrovernosti" ljudje dobivali tisto, kar bi želeli, zgolj zaradi tega, ker so "dobro mislili". Tale tvoja interpretacija dobrovernost....pa poglejva, kam pelje logika takega razmišljanja -jo tule namenoma razvijam do absurda, da se vidi realna dimenija:to se bolj bere kot vnaprejšnje pokritje za situacije, ko ljudje ne premislijo svojih dejanj, ne premislijo posledic svojih ravnanj ali neravnanj, ampak zakaj pa bi, saj v srcu dobro mislijo. Niti ni treba, da bi povedali, kaj želijo ali kaj je njihov cilj, ker tega ni treba, ker se itak ve, da ljudje dobro mislijo...... To, kako se bosta omenjena mati in sin dogovarjala o tem, kdo je kaj naredil in kdo je kaj plačal in kako se potem tisti del lastnštva računa, je za tole diskusijo irelevantno. Ljudje z dolžno odgovornostjo in razmjislekom itak ne bi prišli do take situacije. Bi zadevo lepo pravno rešili, preden bi prva opeka prišla do gradbišča. Kerloanti in ostali, ki se ne znajo pogovarjati in potem svoj spor nadaljujejo s pravosodnimi orodji, skratka, take stvari rešujejo na sodiščih dolga leta in hkrati verjetno tudi razlagajo o slabem pravnem varstu - jasno, ker se pa sodišča ukvarjajo z njihovimi bedastočami in zmanjkuje časa za resne zadeve. Tebe, draga homemade ne poznam, ne vem, kako imaš urejeno življenje, ti želim, da je pri tebi vse okej, vključujoč pravno-premoženjske zadeve. Ti pa polagam na srce. zgolj s predpostavko, da svet ve, da so ljudje "dobri v srcu in da dobro mislijo"....s to predpostavko se pravno-premoženjske stvari ne urejajo in tudi ne uredijo. Vendelina jr.

Postrzjaca  

član od: 25.8.2009

sporočila: 9

7. jun 2010 8:46

Pozdravljene! Mislim da sem naredila velik korak. Nisem se javila tako dolgo saj sem imela veliko dela z selitvijo. Stvar je taka. Sedaj imam sobo pri zasebniku v ljubljani. Tja sem odnesla tudi veliko stvari. Nekaj stvari še imam pri fantu, ampak imam pa vse kar potrebujem za vsakdan v ljubljani. Sedaj imam kje drugje biti. S fantom sva zmenjena, da sem v ljubljani in s tem varna pred neposrednim izsiljevanjem, ki se dogaja tam. Fant ureja pa stvari doma. On sam zaenkrat še spi pri sebi. Vendar že pravi da me zelo pogreša, pa da bo prišel mogoče že jutri k meni spat :) Silila ga nisem, upoštevala sem vaš nasvet, da če me ljubi kot treba, bo prišel slejkoprej za mano. Če primerjam bivšega fanta in sedanjega. Bivši me je nenehno poniževal, tepel in samo izkoriščal. Sedajni mi je moralno vedno ob strani stal. Spodbuja me k vsaki satvri ki si jo želim. Čeprav vem, da mu ne bo lahko da bi šla drugo leto na švedsko na študentsko izmenjavo, me podpira, in vedno reče, da bo on srečen, če bom jaz srečna. Me pa takrat čist na začetku zveze ni branil in lagal o razmerah doma. Od takrat se to več ni zgodilo. Vendar vem, da bom mogla začeti razmišljati o tem, da tega ne smem odobravati, kot ste mi svetovali. Nekaj časa bom še vrjetno rabila, da o tem razmislim pri sebi. Ja tudi fant danes vidi, da je naredil narobe, da ni takoj stvari z zemljiščem uredil. To mu je danes zelo žal. Ampak zdaj lahko poskuša stavri le urediti. V kolikor mu bo uspelo. Hvala Vam vsem za nasvete. Nekdo je tudi spraševal po moji družini. Jaz se z svojo družino zelo dobro razumem in me moralno vedno podpirajo. Tudi mojega fanta imajo radi in ga sprejemajo kot lastnega sina. Hodiva 1-2krat na mesec na obisk. Doma ne živim več, ker sem želela biti samostojna. Starša sta sicer že zelo stara in sta upala na to da bom jaz domačijo prevzela, saj ne zmoreta več zanjo skrbeti in sem od otrok edina ki bi jo bila zmožna voditi naprej. Sem tudi veliko pomagala pri izgradnji hiše in od otrok edina delala. Vendar to sem delala iz spoštovanja do staršev. Sem se pa domačiji odpovedala. Moj cilj je bil že od nekdaj si nekje svoj dom sama zgraditi. Danes razumem očetove prdige, da se pratnerja morata sprva dobro spoznati in potem dom ustvariti. Ker je sam imel tudi kar nekaj slabih izkušenj in mi hoče le dobro. Postrzjaca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti