Tašča - snaha

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

2. jun 2010 18:10

Tudi meni ni jasno to kar ni jasno jade.Da se njegova sestra spravi nate fizično on pa kar obnemi?? Za božjo voljo,kje si našla tega fanta in zakaj sploh vztrajaš,če vidiš,da se noče oz.ne upa postaviti zate in te braniti. Očitno je,da je fant celo življenje pod kontrolo teh žensk in ga diktirajo ampak oprosti,če je tako,si tak fant ne zasluži sploh nobene ženske in je bolje,da je celo življenje sam, da ne bi na koncu trpeli še otroci,ki si zares ne zaslužijo v že tako precej krutem svetu,še družine v kateri je ena sama negativnost. Dejstvo je,da se ženski ne bosta spremenili in sploh kako bi se,če sta že od rojstva navajeni nekih izpadov in sta negativno naravnani. Če se bo spremenil tvoj fant in se začel postavljati zate,odločno ukrepati ob takih izpadih in postaviti sestri in mami določene meje pa tudi dvomim. Če tega do zdaj ni bil sposoben,bo nekega dne samo še klonil pod njima in boš dejansko ostala sama,bog ne daj z dvema malčkoma,ki bosta celo življenje priči bednemu otroštvu! je pa res,da bo tudi fant težko kaj dosegel,če jima očitno že celo življenje samo kima in nima skorajda nobene besede. Edina rešitev,ki si jo danes že velikokrat prebrala SPOKAJ z njim ali brez njega pa kmetija gor ali dol in hiša levo ali desno! Če se imata zares rada in se ljubita,se bosta tudi v majhni podnajemniški sobici. Lp sarin

Postrzjaca  

član od: 25.8.2009

sporočila: 9

3. jun 2010 12:17

Kufri nažalost niso spakirani. Živim že skoraj 1 leto pri njem in sem se v tem času v celoti od svojega doma odselila. Včeraj sem mu dala pogoj da ima čas do konca mojega študija ( še 1 leto ... ) pokrbeti za to, da se naredi red ( prva stvar je da dobi lastništvo nad kmetijo, da bova lahko sploh to sestro odgnala vstran ). Drugače se priseliva k meni, s čemer se je strinjal in je pripravljen se vsemu odpovedati kar je naredil tukaj, sam da bova midva skupaj. Vendar je prosil da če mu dam 1leto časa, kar tudi meni ugaja saj še v ljubljani študiram, in se mi zdi najem sobe, ko imava tak že malo denarja ob hiši kjer sva sedaj nesmiselen. Njegov razlog je, ker se zdaj ene 3 mesece trudi da bi mu mama čimprej prepisala kmetijo in vidni so že neki rezultati ( bom razložila še v nadaljevanju ). Ne najdem več prispevka, ampak nekdo je spraševal kje dobivava denar. No fant je že več kot 10let zaposlen, jaz pa kot študentka, občasno delam nočne šihte ( saj mi čez dan služba ne pride v upoštev ), kar nama omogoča da si sama plačujeva položnice, kupujeva hrano, plačava gorivo za avto, kupiva kaj za hišo, kupiva za kmetijo itn. Ostalo je ročno delo ( iti v gozd po drva, kositi travo, delo v štali... ). Kako to da razdalja 5km ni dovolj za mirno življenje? Zato ker je tašča lastnica kmetije, kjer stoji najin dom in ima že od nekdaj vrt tukaj. In kot lastnica si prizadeva da ima vsakršnjo pravico do uporabe štale, ki jo je zgradila. Tam ima sedaj nekaj perutnine. Najverjetneje problem tišči v tem da fant še prej ni nobene punce domov pripeljal in ni so bili navajeni prosto po prešerno. Zdja pa ko je prišla ena ki bo tudi kako besedo zraven povedala, pa je očitno vse narobe. In ker se pusti tašča tako fajn manipulirat od te hčerke, ne pusti da se jo odganja. Čeprva dogajajo se tudi zelo čudne stvari. Kljub vsem prepirom vedno večkrat slišiva, ampak pozor... od drugih ljudi, da taščo recimo vprašajo kaj nameni narediti s kmetijo itn. pa reče da o tem bota pa mlada gospodarja odločala... ''celo v dvojini pove'' ...ampak to šele v zadnjem mesecu dni. Tak da človek sploh neve kaj si naj misli. Pa kakšne koli zadeve ki se tičejo kmetije reče da čeprav je ona še trenutno lastnica, se to treba z fantom zmenit, saj jo bo on kmalu nasledil. Midva upanja na to ne polagava. Saj včasih drugače reče. je pa vedno več teh izrečenih besed. Šele ko bova papirje videla, bova vrjela. Pri hiši je tašča pomagala z nakupom oken, drugo ( gradnjo, vodovod, dovoljenja, elektriko, fasado, omet, tlakovci...itn )je plačal vse fant, midva se takrat še nisva poznala. Dokončevanje hiše je kar nekaj časa mirovalo. Nato sva se midva spoznala. Notranja oprema ( Kuhinja z vso opremo, kabinet, žaluzije po celi hiši, ... ), so moj dosedanji prispevek. Nažalost ne zmorem več, saj ne zaslužim veliko in veliko se porabi sproti. No sej v 1 letu tudi ne utegneš več, kot študentka sem še kr dobra :D. No včeraj pa mi je fant razlagal, da je tašča spet gor prišla pogledat perutnino in da se je čist mirno pogovarjala, kot da nič ni. Jaz temu pravim vedno ''tišina pred nevihto'' ! Na nek način nezavedno mogoče tudi jaz odobrvaam to kar se dogaja, pa se še ne zavedam. Nažalost sem mogla že veliko takih stvari doživeti, in vsakič se sprašujem, da nevem kak hudiča si vedno znova nekaj takega nakopljem. Aja pa nekdo je spraševal če sem prej vedela kako je stanje doma. Ne nisem. On je razlagal da se dobro razumejo. Sam je že prvič ko sem jih vidla skupaj, bilo videti da nekaj ne štima. Pa čudno mi je bilo, ko je tašča prvič razlagala, da je ne moti da se je mlajša hči odselila pred 2 letoma. Pol pa sem čez čas izvedela vedno več stvari, še danes izvem vsakič nekaj novega. Ja zelo velik problem je komunikacija. Precej pomanjkljiva je v tej družini. Jaz pa sme prišla s čisot drugačnim pogledom na življenje in odnose tja in kot zaenkrat kaže sem kot zgleda trn v peti. najbolj tej sestri. Če ne bi bilo nje, bi bilo vse veliko boljše. Ampak res, ker ta tašča je taka. V kaj jo nekdo pregovori, to dela. In največji vpliv nanjo ima ta njena hči. V moje slabo Ja takrta je to bil prvi fizični napad name, pozneje je prišlo še do dveh, ampak le zato ker je fant bil na polju jaz pa sama v hiši, ki sem jo izjemoma pozabila zakleniti ( kolk mi to gre na jetra, to zaklepanje ... ) in bi prišlo še lahko do enih 20 sam je takrat bil hvala bogu fant v bližini in vsakič me je ubranu. Zelo mu je žal bilo da me takrat prvič ni branil, ni iskal izgovorov, opravičil se je in rekel, da ve da je narobe naredil in dodal da bo drugače v prihodnje ravnal, če bom še z njim, kar pa je tudi storil. Postrzjaca Sporočilo je spremenil(a) Postrzjaca dne 03. 2010 12:21 Sporočilo je spremenil(a) Postrzjaca dne 03. 2010 12:24 Sporočilo je spremenil(a) Postrzjaca dne 03. 2010 12:26

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

3. jun 2010 12:28

Oprosti Postrzjaca, ker si sama prosila za mnenje, ti ga bom povedala, čeprav ga sama v tvoji vlogi ne bi želela slišati (ga tudi ne bi, ker bi že zdavnaj vse končala): kot so moje predhodnice povedale, samo upam da o tebi ne bomo brali v novicah ali kako drugače. Si žrtev odnosov in meni se zdi rok 1 leto tu mač da se vse uredi. Raje grem s sklonjeno glavo nazaj domov ali pa če ne gre drugače najamem stanovanje (praviš da občasno delaš, torej za najemnino bo), kot pa da to trpim. Sicer pa je normalno, da žrtev brani svoje 'mučitelje'. Upam, da boš še 1x premislila. Res upam. Mateja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

3. jun 2010 13:06

matejac je napisal/a:
Oprosti Postrzjaca, Sicer pa je normalno, da žrtev brani svoje 'mučitelje'. Upam, da boš še 1x premislila. Res upam.Mateja

 

Matejac, točno tako.

 

Oni so CELO ŽIVLJENJE živeli v zdrahi, prepirih itd., zdaj se bodo pa v enem letu pošlihtali? In najprej fant niti ni vedel, da so razmerja v družini vse drugo, kot složna?

Ne vem sicer, zakaj ljudje finančno investirajo v tujo hišo!  Ljudje se nočejo odtrgati (ločiti) od časa, ki so ga vložili v razmerje s partnerjem (VSi smo kdaj slišali: Res ne bi rada šla po tolikih letih), kaj šele, da bi jih zapustili potem, ko so še finančno investirani! Saj veš kaj pravijo, bog je sebi najprej brado ustvaril! Torej, poskrbi najprej zase.

Da bi se pa morala zaklepati pred tako rekoč svojimi ljudmi? Ne, to pa ne.

Ne, nisem prebrala vsega, kar je tale postrca napisala, ker je vse skupaj eno veliko zagovarjanje, kot je Matejac pravilno ocenila. Samo pazi, da se ti ne bo zgodila nesreča v obliki nič hudega slutečega . Sicer mi pa nekaj pravi, da letijo vsa naša mnenja (ne upam jim reči nasveti) v prazno.  

 

Vanja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

3. jun 2010 13:08

Kaj in zakaj se v vaši hiši dogaja, veš najbolje ti sama. Sama najbolje veš, zakaj se obiski fantovih sorodnikov končajo s fizičnim obračunavanjem. Ne razumem le tega, da si zgoraj zapisala, da na nek način odobravaš to kar se dogaja, kasneje si popravila in stavek dopolnila, da to odobravaš nezavedno. Mogoče pa bi se dalo dialog voditi v tisti smeri, da bi se razvijal konstruktivno in bi tudi druga stran sodelovala. Mogoče pa se sestra počuti ogroženo (materialno oropano) in to lahko uredi le odkrit pogovor med vama in fantovo mamo in nato še s sestro. Karte na mizo, miren dialog in nikar preveč časa za urejanje zadev fantu, ker se lahko izkaže jalovo. Saj praviš, da ti je rekel, da se doma lepo razumejo, preden si prišla v hišo, pa se je vse drugače izkazalo. Verjamem v tvojo zdravo razsodnost in da se zavedaš, da si lahko pomagaš le sama. Zato pošteno analiziraj dano situacijo in odgovor, kaj storiti se bo pokazal sam. zeta

Vijavaja  

član od: 17.10.2002

sporočila: 11

3. jun 2010 13:28

Draga Postrzjaca ! Vsi so ti že povedali ali vsaj namignili. Bom še jaz, ker ne vem, pred čem si sploh še zatiskaš oči: spakiraj kufre in pojdi. Takoj! V taki hiši nimaš kaj iskat. Odnosi so bolni. Zelo bolni. Bolje ne bo nikoli. Take družine se nikoli ne spremenijo in tak način vedenja se jim sploh ne zdi sporen. Prej ali slej boš za vse kriva ti. Tudi v očeh svojega fanta. Jaz izhajam iz take družine. Pretrgala sem vse odnose, spremenila življenje, okolje, navade...Določenih vzorcev obnašanja pa kljub trudu ne bom mogla spremenit nikoli. Odraščanje v takih odnosih naredi preveč škode. Pobegni, dokler je še čas, dokler ni otrok. Upam, da nisem napisala tega zaman... Vijavaja Vijavaja

Postrzjaca  

član od: 25.8.2009

sporočila: 9

3. jun 2010 14:12

Zdjaj sem pa se tako ustrašila, da sem dala direkt preklicat izdelavo nove kuhinje ki bi naj prišla konec junija. Tudi jaz sem razmišljala, zakaj bi vlagala v hišo ki še ni v najini lasti, ampak tako močno zaupam fantu, da ko mi pove da bo on to že zrihtal, mu vrjamem. Na koncu bom ostala že 2gič praznih rok. To se mi je že zgodilo. Pri bivšem fantu sem dala naredit mansardo in se na koncu praznih rok vrnila domov saj me je po 3 letih zveze kar na enkrat začel pretepati. Mislim, da sem se pravkar zavedla, kje sem pristala... tako zelo si želim ustvariti dom, da rinem in rinem, pa čeprav vem da ni prihodnosti tam ... pravkar ste mi oči odprli, zakaj se vedno ženem v probleme. Postrzjaca

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

3. jun 2010 14:13

Postrzjaca, (ne bom napisala "draga"), ker sem se prav razjezila ob tvojem tako dolgem pisanju.

Groba bom, ampak bom napisala prvo, kar mi je padlo na misel: "Škoda, da si študentka in tako "tupa"". (da ne rečem "*lupa".

Že zdaj po nekaj mesecih pa take zdrahe. Ti si prišla k njim, pri njih je pač tako stanje kakršno je. Dobro vemo, da se zapuščinske stvari rešujejo leta in leta. Kaj pričakuješ, da boš ti zravnava krivo reko. Da se bo mati odpovedala oz. skregala s hčero zaradi tebe??? Ja, kar misli si.

Dekle, pot pod noge in beži dokler te noge nosijo.

Kaj pravijo tvoji starši na to, ali si jim sploh povedala?

Pišeš "...drugače se preseliva k meni". Kam k temi? Imaš ti svoje ali imajo starši? Kam siliš spet na gotovo. Končaj svoj študij, se zaposli in potem boš videla, mogoče ti se odprejo obzorja. Mogoče boš z drugimi očmi gledala v svet.

 

Pozdravček!

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

3. jun 2010 14:19

Drago dekle! Razgledana menda si,ker si študentka.Ne zapravljaj tako naivno svojega življenja. Ne razumem zakaj rineš v neko vezo,ki je že vnaprej obsojena na propad.Dokler nimaš otrok to lahko narediš, ZDAJ_pojdi kolikor hitro moreš in si ustvari dom zase! Majdina

neznan uporabnik

3. jun 2010 14:22

Pa upam, da te svoje zgodovine (kako si enkrat že izvisila, ko te je bivši po 3 letih..) nisi preveč in prevelikokrat razlagala svojemu sedanjemu? Take "veteranke" imajo najrajši.. Ojoj, pa menda nisi tipična žrtev?! Ker če si, samo "kufri in gremo" ne bo dovolj.. Boš morala vstati inu obstati. Srečno! japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti