Lidl

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17809

11. nov 2007 21:16

lidka, kako pa veš? Sicer pa, a veš, kaj Goljat pravi o mokah? rimljanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. nov 2007 21:23

Rimljanka, pred leti je na poticah rekel, pikce gor ali dol, sosedova moka je čisto dobra, zdaj pa uporablja Lidlovo, poznam škrniclje, ker jo imam tudi jaz doma v omari. Loni Makaroni

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

15. nov 2007 10:04

tudi jaz sem poskusila moko iz lidla in je čist dobra. Ne glede na-to kako je zmleta. bojanam, v kratkem bom šla v lidl če še potrebuješ tiste "sponke" lahko pogledam, če jih imajo vida u.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17809

15. nov 2007 10:07

Ja, Loni, saj jaz vem, kakšno mnenje ima Goljat o mokah, zato sem to napisala. rimljanka

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

15. nov 2007 10:26

Vida u. ja bom zelo vesela, če boš imela srečo in boš našla še sponke v trgovini.

Pa če kdo drugi še kaj pogleda, bom pa še bolj vesela, saj bi res rada imela še en komplet sponk.

 

lp Bojana

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. nov 2007 10:52

Rimljanka, tudi jaz vem, kakšno mnenje ima Goljat, in tudi jaz uporabljam belo moko iz Lidla, Hoferja... Ker vem, kaj lahko pričakujem od nje.

Ne pa trdit, da je blagovna znamka kvalitetno enaka priznanim in uveljavljenim blagovnim znamkam. Kot prvo je cena, ki je za polovico manjša že podatek, da kaj dobrega ni noter. Drugo je deklaracija, ki si jo vsak lahko pozorno prebere, pa še na tej ni nujno,m da je napisano vse. Tisti računalniški prevodi, ko je pol stvari narobe napisanih pa... Jaz odlepim in pogledam, kaj je res notri v tujem jeziku, čeprav tudi to ni mirodajno.

Ravno sem nekje gledala belo moko, kjer je pisalo: z dodanimi pšeničnimi kalčki. Jasno je, da jih odvzemajo in dajejo v druge pripravke. Ki jih potem uporabljamo, ko zbolimo. En Bio kmet tega ne dela, ali pač?

 

Za mesne izdelke so celo uvažali zdrobljen led iz tujine. Se jim je bolj splačal, kot meso, jasno. Zato pa so se razne pečenice, klobase itd skrčile do obisti med samo pripravo... Ali pa se še, ne vem.

 

Lidl je pa fajn za vse izdelke, ki se ji potrebuje za peko. In mi je všeč, da je kaj takšnega pri nas, končno. Ravno včeraj je šla sestra po krokant, pa po čokoladni obliv, mlete lešnike, mandlje... se mi zdi ugodno.

lidka

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

15. nov 2007 11:01

Glede lidla sem kar pozitivno presenečena.Imajo kar normalne cene in zelo dobre akcije.Žal ga pri nas še ni.Najbližji mi je 25 km ,pa se še vedno enkrat na mesec odpeljem,ko so ugodne akcije. Glede moke je pa tako,kupim najcenejšo(žal so časi takšni) in mi zaenkrat z njo še vse rata.

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

16. nov 2007 12:37

bojanam, žal tudi pri nas v lidlu nimajo več sponk za prt vida u.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

16. nov 2007 12:51

Midva tudi vedno zavijeva v Lidl, ko sva v Celju. Pri nas ga še niso zgradili. Pa všeč mi je to, da si takoj iz trgovine. Nabašeš in greš. Spar je pa kar velik in preden ga prehodiš, že traja. Za hitre nakupe jih pa ni do Hoferja in lidla. Sonja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. nov 2007 13:26

Pri krofih bodite z Lidlovo moko previdni. Danes sem jo uporabila in  o, groza,  namesto cvreti sem jih morala dati peč, kot buhtlje . Potem sem jih  po istem receptu še enkrat naredila iz Žitove tipa 400 (kot vedno doslej) in so bili seveda kot se šika .

Težava pri Lidlovi je morda v tem, da je bolj suha in  tekočina iz recepta ni zadostovala, ali zato, ker sem prepozno ugotovila, da je tip 500 in ne 400 ? Testo je bilo pri isti količini tekočin občutno bolj trdo , kroglice sem težko oblikovala, ko so vzhajale, so se razprle  luknjice. Ker je bila v njih marmelada, mi ni preostalo drugega, kot da sem jih dala v pečico.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti