Lidl

neznan uporabnik

4. nov 2007 20:18

Ko je že toliko govora o moki, naj pristavim še svoj lonček. Tudi moke raznih trgovskih znamk se proizvajajo ponavadi popolnoma enako kot moke, ki jih razni mlinarji in mlinsko predelovalna industrija prodaja pod lastno blagovno znamko, saj trgovci zahtevajo kvalitne izdelke pod svojo znamko in za nespoštovanje tega s strani proizvajalca so tudi velike kazni. Seveda pa je odvisno za katerega proizvajalca se odločijo in primerjalno ali smo z njegovimi originalnimi izdelki zadovoljni ali ne. Sama ponavadi pogledam če je navedeno kdo je proizvajalec (pri najboljšem sosedu je to ponavadi napisano), drugače pa piše samo proizvdeno v EU, kar je zakonsko tudi OK, vendar meni nič ne pove. Če mi originalni proizvodi odgovarjajo potem tudi s TZ ne bo nekaj res bistveno narobe, sploh, če je nekje proizvajalec napisan, saj si ne bo privoščil blatiti svojega imena. Naslednji pokazatelj je meni dobro opazovanje embalaže. Proizvajalec ima pač take in take stroje za embaliranje in sigurno jih zaradi proizvodnje neke trgovske znamke za trgovca ne bo menjal. Dobro opazujte vrečke, plastenke, škatlice in ostalo in videli boste, da boste proizvajalca pogosto odkrili čisto naključno, čeprav ne bo nikjer napisan. tedi

tajka  

član od: 27.3.2007

sporočila: 89

7. nov 2007 11:21

jaz sem pa kupila v Lidlu arome za peko, pa jih še nikdar nisem uporabljala: limona, pomaranča, rum, vanilijevo maslo in meni največja uganka grenki mandelj. kakšne izkušnje in nasveti bi mi prišli zelo prav. hvala in lp tajka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. nov 2007 11:36

tedi, močno dvomim, da je moka, ki se prodaja na veliko v naših trgovinah zmleta v mlinu na kamne......sploh pa ne moka, ki jo kupimo pod trg. znamko naših največjih trgovcev............ katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17809

7. nov 2007 11:57

katjuska, saj tedi ne trdi tega!

Trdi samo, da na enak način meljejo enako žito za v svoje vrečke in za one blagovnih znamk. Najbrž so ti mlini res valjčni, ja.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 07. nov 2007 12:19:38

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

7. nov 2007 14:19

mene pa zanima za kaj se uporabljajo tisti marcipanovi krompirčki, ki jih prodajajo v lidlu? So kr tko za jest? vida u.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. nov 2007 14:26

Samo pšenico vems zamenjajo, Rimljanka... lidka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. nov 2007 14:26

rimljanka je napisal/a:

katjuska, saj tedi ne trdi tega!

Trdi samo, da na enak način meljejo enako žito za v svoje vrečke in za one blagovnih znamk. Najbrž so ti mlini res valjčni, ja.

[rumenimak] rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 07. nov 2007 12:19:38
Ja, sem šla še 1x brat post in moram priznati, da sem prvič drugače razumela tedijino razlago, zato se oravičujem................ Se pa glede blagovnih znam drugače strinjam..........le glede določenih mesnih proizvodov sem pred časom slišala, da so vsebovali več vode kot pod njihovo redno znamko. LP katjushka

neznan uporabnik

7. nov 2007 15:56

Katjuska, normalno je, da te moke, ki jo prodajajo naši bolj ali manj dobri sosedje ne meljejo v "obrtniških" mlinih, ampak je ta moka primerljiva z mokami naših večjih industrijskih proizvajalcev moke. Ni rečeno, da je "industrijska" moka slabša od "obrtniške", mogoče je le v kakšnem manjšem mlinu boljši občutek pri kupovanju, saj se nam zdi tako bolj domače in bolj pristno. Mlinar je v moko, ki nam jo sedaj prodaja vložil vse svoje znanje in ljubezen do izdelka (!? in nam to tudi zaračunal). Najbrž smo več ali manj vse gospodinje ob obisku kakšnega takega mlina nekaj kupile, tako za boljši občutek. Včasih smo ta nakup ponovili, včasih pa ne, zaradi različnih razlogov (oddaljenosti, izdelek ni bil nič posebnega ali tudi zaradi cene, ki je ni opravičila kvaliteta....). Obilo uspeha ob peki s tako ali drugačno moko vam želim. tedi

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. nov 2007 18:01

vida u. je napisal/a:
mene pa zanima za kaj se uporabljajo tisti marcipanovi krompirčki, ki jih prodajajo v lidlu? So kr tko za jest? vida u.

Jaz jih kar tako jem, vida u., in so mi zakon. Spominjajo me na mlada leta, ko se je take krompirčke (samo malce večje) dobilo v eni slaščičarni. Zdaj jih pa že dolgo, dolgo ni več.....

LP

cervus

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

11. nov 2007 21:11

Halo!

Jaz se pa obračam na vas z eno prošnjo...pred že kar nekaj časa so imeli pri Lidlu sponke za pritrjevanje namiznega prta...sem to spregleda. Sem pa še pred enim tednom dobila en komplet (4 komade) v enem Lidlu v MB. Zanima me, ali je kdo videk še kje te sponke? Imam pa takšne z rožico na koncu... Bi bila nemreč zelo vesela, če bi mi jih lahko kdo kje kupil..so mi 4 namreč premalo, če razvlečem mizo. Cena pa mislim, da je bila 4€. 

 

lp in hvala Bojana

Bojanca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti