Big brother

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

21. mar 2007 16:44

Nisem rekla Veri, da bi šla ti v ta show, le da ne razumem te mame, ki pa je šla v to. Z mojim možem imava tudi čudovit odnos in se imava srčno rada, enako kot vidim je tudi pri vaju, vendar je ljubezen do partnerja popolnoma drugačna, kot ga čutiš do svojega otroka. Zato pravim, da se ti bodo pogledi spremenili, ko bo tvoj otrok rojen. To ti govorim iz lastnih izkušenj. Dokler je bila moja hčerka še v trebuhu, sem bila tudi sama veliko bolj svobodomiselna. Z njenim rojstvom pa se je marsikaj v mojem mišljenju spremenilo. Hočem reči, da me je nekako prizemljila. Ne rečem, da se včasih mame in otroci ne skregajo, tudi medve se včasih (z njenim bratcem se še ne morava, ker je še dojenček), vendar je to vse iz ljubezni, boš videla. In v končni fazi, ko se enkrat odločiš za otroke, se pač določenim stvarem moraš žal odreči, vsaj dokler so otroci še majhni. Če ne je bolje, da jih nimaš. Če pa tej ženski predstavlja nastop v temu showu izpolnitev njenih sanj, Bog ji pomagaj. Moje sanje in cilji so višji. To je le moje mnenje, pustim, da imajo druge mame tudi drugačno mišljenje. Ljudje smo si različni in prav je tako. Mijan

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. mar 2007 16:53

Meni se teh šovov ne da gledat, z zanimanjem  pa berem  komentarje tistih, ki  jih gledajo. Kot je bilo na primer pri baru, v temi  "bar za tiste, ki ga gledamo". A bo tokrat tudi kaj takega

Cila

gordip  

član od: 30.10.2006

sporočila: 51

21. mar 2007 17:15

Meni je BB zelo všeč. Že 7 let ga gledam na italiji in tudi druge resničnostne šove. Nekaterim je pač všeč gledat 20 norcev ki tečejo za eno žogo (nogomet), drugim tri kretene ki zjajo en na drugega (piramida), tretji se pač sprostijo z BB... Sem mati dveh majhnih otrok in prav nič ne obsojam tiste mamice, ki je šla na BB. Mislim, da je veliko mamic, ki kljub temu da so "doma", se z otroci sploh ne ukvarjajo, hodijo samo po trgovinah in podobno. In to ne 3mesece, ampak celo njihovo otroštvo. Take mame je za obsojat ! Zanimivo, da ravno tisti ki ne marajo teh šovov vejo vse o njih. gordip

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

21. mar 2007 17:46

Mijan je napisal/a:
Če pa tej ženski predstavlja nastop v temu showu izpolnitev njenih sanj, Bog ji pomagaj. Moje sanje in cilji so višji. To je le moje mnenje, pustim, da imajo druge mame tudi drugačno mišljenje. Ljudje smo si različni in prav je tako. Mijan
Brez zamere, prosim, ampak ne moreš najprej reči, da pustiš, da imajo druge mame svoje mnenje in da je prav tako, potem v isti sapi pa še to, da so tvoji cilji VIŠJI. zakaj? ker so tvoji???? jaz mislim, da so cilji vsakogar enako vredni. ker si vsak postavlja svoje cilje. ampak na žalost velika večina misli, da so njihovi cilji boljši od ciljev drugih - ti, recimo, misliš, da so višji tvoji, nekdo drug, da so njegovi višji od tvojih,....... in tako naprej. ta mamica, ki je šla na big brotherja, pa najbrž misli, da so njeni višji. res ne vem, zakaj imamo tako bolestno potrebo po tem, da na veliko obsojamo in ocenjujemo, po tem, da se počutimo boljši. a smo brez samozavesti, če nimamo druge za slabše??? - najbrž je res težje ceniti se, če si druge jemlješ za enakovredne in mogoče celo boljše, ane? glede te mamice pa še to. tudi jaz imam punčko in ne bi nikoli pustila mojega dragega in punčke same; tut nama je bilo že tistih par dni v porodnišnici čisto nevzdržnih ko nisva bila skupaj:). pa tut strah bi me bilo, da bi me hčerka ful pogrešala in da bi jo prizadela s tem, da bi jo zapustila za tako dolgo obdobje... ne mislim pa sodit, ali je prav ali ne, kar je naredila tista mama, še manj pa, da bi svoje cilje postavljala za višje... saj ne vemo, kakšno je odzadje. kaj pa, če nujno potrebujeta tisti denar in je šla iz obupa - z upanjem, da ga bo dobila????? to je samo primer; hočem povedati to, da ne vemo nič o njej, in da (sedaj se pa že ponavljam hehe) je zato tudi ne moremo obsojati oziroma presojati. pa brez zamere... nike

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. mar 2007 18:43

Vas je prav luštno za brati. Ker ne utegnem gledati tega velikega brata, mi prav pridejo vaši komentarji, pa naj so to pozitivni ali pa malo drugačni. Če bi utegnila, bi mogoče iz radovednosti kaj pogledala, pa kaj, ko sem takrat v službi, kjer pa veste, kako je s televizijo. Zato kar pišite naprej, saj komentarje pa v službi lahko prebiram, hehe. Kyara

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

21. mar 2007 19:43

nike - se popolnoma strinjam s tabo! vcasih se clovek kar zamisli, ko prebere tak komentar, kot je od uporabnice Mijan... zalostno, res... me veseli, da so v tisti hisi brez medijev in interneta, ker tako nadutega in puhlega stavka, kot je: "Če pa tej ženski predstavlja nastop v temu showu izpolnitev njenih sanj, Bog ji pomagaj. Moje sanje in cilji so višji." pa se ne... mijan.. se kdaj zamislis, kaj in kje bos cez 10 let? si zagotova, da bos tako visoko, kot sedaj mislis, da bos? morda bos - seveda ti to tudi zelim - ce pa nebos, pa... bog ti pomagaj, jaz bom na boljsem, ker imam se visje cilje kot ti... (UPAM, DA PREPOZNATE SARKAZEM...) ja, pa se nekaj... kje pa pise, da je to "izpolnitev njenih sanj"????? KJE? mlada mamica se je prijavla v zabaven show, ker ima moznosti (kot jih imajo VSI tekmovalci) da zmaga, in da pobere lep kup denarja, in v najslabsem primeru bo njen otrocek brez mamice 3 mesece... mu je pa vsaj poskusala omogocit kaj lepega z denarjem, ki ga bo (morda) zasluzila... PA TI? pomarandza Sporočilo je spremenil(a) pomarandza dne 21. mar 2007 19:46:44

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

21. mar 2007 20:21

Ahh..spet en reality show.. Zadnjič sem celo prvo minuto ujela začetne oddaje in na srečo se mi je mudilo naprej, tako da kaj več nisem uspela videt, hehe. A so samo meni tako dolgočasni ti showi? Saj ne rečem, komur paše naj gleda.. mogoče, če bi se prisilila v gledanje, bi me celo začelo zanimat, ampak se mi ni treba, ker itak tukaj gor vse zveš:)) Kar se tiče te mamice ne bi rada kaj preveč komentirala, ker ne vem kaj je v ozadju za takšno odločitev in ker je to konec koncev njena odločitev! So pa tudi moji cilji daleč od tega kot pa da pridem na enga big brotherja..ampak vsak ima svoje cilje ,svoje želje, svoje predstave in poglede tako da se pričkat o tem kdo ima prav in kdo narobe, o "morali" te mamice nima smisla, ker za nekoga je prav to, za nekoga drugega nekaj iks.. Težko je sprejet drugačnost, da obstajajo tudi ljudje, ki imajo drugačno mnenje kot mi itd., ampak ko to sprejmeš, je život mnogo lažji in zanimiv!:) In ravno ta "drugačnost" nas dela tako posebne.. Zdaj grem pa raje kaj pametnega počet, od bluzenja po forumu ne bom daleč prišla.:))) Miškolina

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

21. mar 2007 21:04

Ah drage moje in moji ...... Bi blo velik bolš da se o čem pametnejšem pogovarjamo? Ker dejstvo je da se je show začel in tud če mi 84 dni komentiramo vse te udeležence, ne bomo nič spremenili, tako da .... škoda tipk na tipkovnici. Sploh pa zeto ker se itak pol sam kregate, pa pluvate ...... Tko k je usak od njih meu al pa tud ne razlog da se je prijavil, ma tud usak od nas svoje menjenje, tko da ....... tega hitr rata preveč. Jaz osebno imam poleg 2 služb in šole, premalo časa, da bi si uzela te pou ure, pa še velikokrat me ni doma ob tej uri, tako da bom za show zamudila, pa mislim da ne no nič hudega. Vsem tistim ki ga boste spremljaji želim, da uživate tiste pol ure - ali pa več. Ostalim pa svetujem, naj se malo umirijo, glede svojih komentarejv. da se ne bo bogim revežem preveč kolcal. lp Pitončica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. mar 2007 22:04

pomarandza je napisal/a:
nike - se popolnoma strinjam s tabo! vcasih se clovek kar zamisli, ko prebere tak komentar, kot je od uporabnice Mijan... zalostno, res... me veseli, da so v tisti hisi brez medijev in interneta, ker tako nadutega in puhlega stavka, kot je: "Če pa tej ženski predstavlja nastop v temu showu izpolnitev njenih sanj, Bog ji pomagaj. Moje sanje in cilji so višji." pa se ne... mijan.. se kdaj zamislis, kaj in kje bos cez 10 let? si zagotova, da bos tako visoko, kot sedaj mislis, da bos? morda bos - seveda ti to tudi zelim - ce pa nebos, pa... bog ti pomagaj, jaz bom na boljsem, ker imam se visje cilje kot ti... (UPAM, DA PREPOZNATE SARKAZEM...) ja, pa se nekaj... kje pa pise, da je to "izpolnitev njenih sanj"????? KJE? mlada mamica se je prijavla v zabaven show, ker ima moznosti (kot jih imajo VSI tekmovalci) da zmaga, in da pobere lep kup denarja, in v najslabsem primeru bo njen otrocek brez mamice 3 mesece... mu je pa vsaj poskusala omogocit kaj lepega z denarjem, ki ga bo (morda) zasluzila... PA TI? pomarandza Sporočilo je spremenil(a) pomarandza dne 21. mar 2007 19:46:44
mene pa prime žalost, ko preberem tvoj odgovor pomarandza... Si se spravila neupravičeno na mijan... tudi ti ne veš, kakšni so njeni cilji, nikjer ne piše, da je to biti visoko čez deset let... Ravno tako pa ne veš ali ona lahko ali ne more svojemu otroku omogočiti lepo - koliko sploh rabiš, da otroku omogočiš lepo? Drugič bomo pa v kakšni drugi temi brali, da je pomemben čas preživet z otrokom, ne pa materialne dobrine. Očitno je, da materinstvo doživlja vsak drugače in ne vem zakaj je tako čudno, če nekateri ne razumejo to mamo, oz. zakaj jo nekateri podpirajo. Jaz tudi ne bi pustila svojega triletnika samega, pa je zame žalitev, da mi nekdo očita, da se odpovedujem mojim sanjam, žrtvujem in škodim mojim otrokom. Tudi jaz sem prej razmišljala točno tako kot Veri, prav najdem se v njenem pisanju, dokler nisem prvič videla svojega sinka in zdaj še drugega. Prej sem imela drugačne cilje in sanje, zdaj so moj prvi cilj in sanje moji otroci...pa tudi če sem zato čudna. Dopuščam pa, da nekdo lahko tudi ne čuti tako. Sicer pa je bila tema odprta za komentiranje oddaje in njenih igralcev, ne pa žaljenje uporabnikov tega foruma. Če že je taka tema, zakaj je treba zmeraj moralizirat in se kregat zaradi neke izjave. Na devetih straneh sta glvni zvezdi Vendelina in pa tale mamica. Zakaj se nekomu, ki ni takoj "za" očita nestrpnost... Zakaj ne ostane ta tema lahkotna in za sprostitev, taka, kot je oddaja, o kateri se debatira? Brez zamere, pa lep in miren večer... matilda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. mar 2007 22:14

Evo, mam lih 10 min. časa, ker čakam, da se mi ohladi testo v hladilniku, da lahko dalje delam kremšnite (bom prvič sama naredila listnato testo, mi je ravno prišla ena stara Jana pod roke, pa je not recept za blejske kremšnite, vključno s testom, pa ajde, probam...) Hihi, bi se kar strinjala z nike. Moj bližnjeročni cilj je recimo doktorat, pa ne bi rekla, da je to višji cilj, je samo drugačen. Ne vem, kaj je težje, naredit doktorat ali prit in zdržat tam notri, meni bi se sfrkalo... Tak da to, kaj je boljše, je relativno. Bogve, koliko bo meni moj cilj koristil kasneje (mojemu očetu recimo taisti dosežen cilj je samo škodil...) Vse je relativno, je rekel en pameten brko;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti