Ticino masa

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

20. sep 2009 13:59

Katarina K, krasna tortica je. Zanimivo, da je razlika med Ramsovo  in PV tičino nekaj podobnega kot med ponarejeno in Pv. Ramsove še nikoli nisem imela doma. Sem danes že napisala pri eni drugi temi. Meni je naša ta mlada recimo za torto, ki jo je dobila za rojstni dan, pa so bile gor rožice iz ponarejene takoj rekla, da to pa ni gor običajna tičina (od PV), ker to se pa da pojest. Se čisto strinjam z njo.

Imam pa namen sedaj probat še naslednjo sladkorno modelirno maso:

1000 g sladkorja v prahu

110 g vode

100 g škroba

10 g limoninega soka

12 g želatine v listih

Recept je iz knjige Torte, avtorice Alenke Kodele.

Nena

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

20. sep 2009 15:10

nb, ali lahko prosim še malo opišeš postopek, ki je prav gotovo v knjigi, kako se oblikuje to modelirno maso. Zanima me predvsem kam z želatino v listkih. Ali so okraski kaj bolj obstojni dalj časa, ker mase pride iz tega za okraske delat kar nekaj. Sem že povprašala za knjigo v knjižnici, pa je skozi izposojena, tako da bi si jo rada najprej ogledala in mogoče nato tudi kupila. l.p. tedyka

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

20. sep 2009 18:35

Postopek za zgornji recept: Želatino namočimo v mešanici vode in limoninega soka. Ko nabrekne, vmešamo v škrob, potem vse skupaj v sladkor. Dobro pregnetemo, zavijemo v mokro krpo in kuhinjsko folijo. Čez noč damo v hladilnik. Naslednji dan maso v stepalniku dobro premešamo in uporabimo.

Knjigo imam pa tudi jaz izposojeno iz knjižnice. Do sedaj sem naredila iz knjige eno torto (slika je v mojem albumu), pa še kar nekaj receptov je,  ki se jih bom z veseljem še lotila. Na začetku pa nekaj koristnih nasvetov za peko, pa o sestavinah za peko. Tistim, ki kuharske knjige še vedno kupujete, jo vsekakor priporočam. Jaz sem par let nazaj kupovanje takih knjig zamenjala za plus paket na kulinariki, knjige si pa redno sposojam v knjižnici. Samo pri kaki reviji se (redko) še pregrešim. Itak imam pa knjig in revij od prej doma malo morje.

Nena

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

20. sep 2009 18:41

nekaj ne razumem. Če se prvi dan ta masa pregnete, to pomeni da je taka precej kompaktna in ko se da v hladilnik, rata še bolj trda. A pol rata to drugi dan v stepalniku stepst? a ni preveč trdo? Ker npr Tičina je v osnovi precej trda in pol se jo da za par sekund v mikrovalovno, da se malo lažje pregnete. Kako je pa s to maso? Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

20. sep 2009 19:04

Kaj dosti več v knjigi ne piše. Samo, da iz tega pač izdelujemo cvetove,.... ki jih potem shranimo v zaprte posode. Uporabljamo jih pa lahko več tednov. Na sliki zgleda kot tičina iz PV.

Ko bom sprobala, poročam.

Nena

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

20. sep 2009 19:08

Ja zelo zanimivo, vprašanje kako pol to rata. Bo treba probat. Ker rožice se lahko tudi iz sladkorne mase dela, ma za torto oblečt, je pa malo bolj delikatna zadeva. No če bo kdo poskusil, naj poroča. Hvala. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

20. sep 2009 19:36

Sem jo hotela že sedajle zamesit, pa kakšno rožico na zalogo naredit, pa nimam nič želatine doma, žal. Bom jutri, ker me res zanima, kakšna je.

Nena

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

24. sep 2009 9:29

Bi kar tukaj vprašala. Rada bi tičino obarvala krem barve, kot maslo oz 'champagne'. Mi lahko katera namigne, kako bi najbolj optimalno prišla do želejene barve. Na razpolago imam bolj osnovno paleto barv v prahu. (jajčno rumeno, rumeno, zlato rumeno, limonino rumeno, rjavo, črno,rdečo, tem. zeleno, sv. zeleno, modro..........).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti