Ticino masa

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

20. maj 2009 7:00

Pozdravček!

Bom kat tukaj napisala, da ne odpiram nove teme...

Iščem članico Kulinarike, ki je naredila torto v obliki avta (hrošča), oblečenega v tičino. Mislim, da je ta avto delala celo 2x. Enkrat belega, drugič modrega.

Če slučajno kdo ve, katera je ustvarjala, mi sporočite 

Hvala!

Lp

MM

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

20. maj 2009 9:49

Katka hvalaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

MM

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

25. maj 2009 9:05

Evo se eno najino iz ticine, moj je namrec naredil skarje in glavnik ter napisal in je cisto navdusen nad to maso. Mene namrec vedno pokoplje oblikovanje,v glavnem jaz bom delala torte moj pa se bo zverziral za oblikovanje :)))) [url=http://www.shrani.si/?3f/T1/UbzawtW/picture-105.jpg][/url] LeINA

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

26. maj 2009 8:47

Pozdravljene. Prebiram vaše prispevke in komentarje in vas občudujem ... ste prave mojstrice. Sama tudi pečem torte, a jo zmeraj okrasim s smetano. Prav te dni se pripravljam na pripravo torte za svečano priložnost. Tokrat bi rada slavljenko in goste presenetila, da ni zmeraj isto ;-), in torto oblekla v tičino maso. Po vseh prebranih pogovorih pa imam še zmeraj nekaj vprašanj, prosim vas za pomoč. Včeraj zvečer sem poskusila narediti dve kepi te mase. Eno po tem receptu "ponarejena tičina masa", drugo pa z beljakom, kateremu sem dodajala sladkor v prahu. Danes zjutraj je bila prva kepa trda (sladkor v prahu+mleko v prahu+olje+voda) in ko sem jo poskušala gnesti se je samo prelomila, oblikovati je nisem mogla. Očitno sem nekje falila. Kakšen nasvet? Druga kepa narejena z beljakom, pa je danes zjutraj bila enaka kot včeraj zvečer, le lepo se ni oblikovala. Ko sem jo želela poskusno razvaljati in kasneje oviti nek predmet v njo se mi je malo lomila. Sem mogoče dala preveč sladkorja v prahu? Kako pa je s to maso iz beljaka glede njenega roka trajanja in salmonele, ker je pač surov beljak? SESTAVA VEČNADSTROPNE TORTE: Ogledala sem si tudi galerijo slik s tortami. Zanima me, kako se sestavi več nadstropna torta? Ali moram zgornjo torto na kaj prej položiti (plastika, karton oblečen v folijo...?) preden jo dam na spodnjo torto? Ali vlaga iz "zgornjega nadstropja" ne uniči spodnjo tičino maso? Kar nekaj vprašanj, a upam, da mi boste lahko pomagale. Hvala. P.S.: Ker mi prvič masa ni uspela, sem že razmišljala, da jo kar naročim v Rams trgovini. A kaj ko je kar divja cena in količina :-S Katja Katja

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

26. maj 2009 11:54

Jaz ti nic kaj en morem pomagati,ker sem se totalna zacetnica Evo link,kjer so se ze enkaj razpisale o nadstropnih tortah http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1430 Jaz sem si kupila ticino pri Rmasu s kupaj se z eno uporabnico pa sem z njo res zadovojna. Nekje sem brala,da ce jo das malo v mikrovalavno jo se lazje oblikujes -res je. Tole ticino,ki sva jo medve kupili pri Ramsu pa je imela rok uporabe do naslednjege leta aprila.Tako,da ce ne najdes nobene sokandidatke,da skupaj kupita,ce veckrat delas torte jo do takrat verjetno porabis. LeINA

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

26. maj 2009 12:44

Super, hvala za link. Sem že našla idejo, kako podložit zgornjo torto. Tudi sama sem danes kar naročila tičino maso pri Ramsu. Torto moram naredit za svečano priložnost in ne bi rada, da se doma narejena masa ne odnese in da me zadnjih pet minut zagrabi panika. Bom raje še malo trenirala in doma packala, dokler ne pogruntam te mase. Upam pa, da mi bo oblikovanje s kupljeno tičino maso šlo od rok :-/ Lep dan, Katja Katja

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

28. maj 2009 15:24

irenapena je napisal/a:
Zdravo, zdravo, verjetno je že kdo spraševal o barvah za živila. Zanima me samo zelena barva. Kje se jo da dobiti? in v kaki obliki ? Vedno gledam v sparu in merk (v Kopru)... Ali sem slepa ali pa jih res ni. Tiste za pirhe sem videla (v prahu) a so še katere druge? Kako ime imajo? Mogoče kdo barva tičino ali marcipan z rastlinami? Katerimi? Hvala in lep pozdrav iz muhastega Portoroža,... irenapena; zeleno barvo imajo v Mercator centru II, pri Ogrlici. Po vseh prebranih 65-ih (Wow!!) straneh in po vseh vaših nasvetih držite pesti, da mi jutri uspe torto okrasiti in prekriti s tičino maso. Še eno vprašanje, sem prav razumela, da jo lahko namesto z masleno kremo prej premažem kar z Nutello? lep dan irenapena
girica

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

28. maj 2009 15:26

Ups....sem narobe uporabila citiranje. Tole je pa moj tekst: irenapena; zeleno barvo imajo v Mercator centru II, pri Ogrlici. Po vseh prebranih 65-ih (Wow!!) straneh in po vseh vaših nasvetih držite pesti, da mi jutri uspe torto okrasiti in prekriti s tičino maso. Še eno vprašanje, sem prav razumela, da jo lahko namesto z masleno kremo prej premažem kar z Nutello? lep dan girica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti