Ticino masa

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

31. maj 2009 15:19

katka lopatka, hvala. Torte so uspele. Lotila sem se jih takole: - vse tri torte sem zvečer namazala z masleno kremo in jih dala v hladilnik. Poskusno pa sem se lotila najmanjše torte še isti večer in sem jo pokrila in okrasila s tičino maso, takoj ko je bila maslena krema trda. In drugo jutro je bila ista. Ostali dve pa sem pokrila in okrasila s tičino maso naslednje jutro. Torte so do popoldneva brez problema ¨počakale¨ in ostale nespremenjene. Slavljenka je bila nad torto zelo navdušena, gostje pa so jih zmazali kot za stavo - večina je pojedla tudi tičino maso. Drage ¨forumovke¨ še 1x hvala za vse nasvete. Slikice bom objavila pri receptu Torta Nutella. girica Sporočilo je spremenil(a) girica dne 31. 2009 20:18

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

2. jun 2009 22:51

tole se sprašujem že lep čas, zakaj se nihče ne loti tičino mase doma? pa ne mislim ponarejene ampak prave... saj ni tako težko. cellnet

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

3. jun 2009 21:55

Pozdrav še enkrat! Ker so mi zaprli 'svojo' temo, se oglašam še tukaj. Kupim 2-3 kg tičine. gorenjska ali LJ Hvala! Teja teja-kit.

frača  

član od: 29.5.2007

sporočila: 12

8. jun 2009 23:17

OK. Prebrala vse kar se tiče tičine in če povzamem, za tiste, ki se tega lotevajo prvič (pa naj strokovnjakinje dodajo če kaj ni prav) oz. odločila sem se takole (torti bomo jedli v soboto): - ker bom imela čas, bom testo spekla v četrtek, prav tako bom torti v četrtek "nafilala", sadno (delala bom borovničevo-jagodno) bom premazala z masleno kremo, čokoladno (nutela) pa za probo s čokolado, čez noč gresta v hladilnik (nepokrite) - v petek bom torti oblekla v tičino in okrasila z vsem "kičem" - čez noč ju bom dala v hladilnik, vendar ju bom pokrila s Tupperverjem Zdaj pa vprašanje. Danes sem tičino maso pobarvala (različne barve) in ker je že pozno, jo bom dala po vrečkah in nazaj v posodo k ostali tičini in bom nadaljevala jutri. Ali lahko naredim vse okraske za torto že prej? Npr. drevo, travo, rožice... KAM naj jih potem dam in KAKO naj jih spravim? Sem jih hotela v hladilnik, pa vmes peki papir,pa v posodo... pa da jih potem vsaj uro pred dekoriranjem ven vzamem, da se zmehčajo??? frača

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

8. jun 2009 23:50

Pozdravljena. Okraske lahko narediš že prej, samo jaz jih ne bi dajala v hladilnik... Če ne želiš da se strdijo potem bi jih dala v prozorno folijo ali plastično vrečko in v naprodušno zaprto posodo. Drevo na primer pa se mi zdi da bi se moralo skoraj malo strditi, da ne bo okol padlo... no spet odvisno kaj boš sploh delala. Jaz ko barvam tičino potem pobarvano shranim kar v prozorno folijo in imam vse te zavitke potem v plastični vrečki in vrečko zraven ostale tičine v unem vedrčku. Drugače pa se mi zdi da je vseeno, če torte pokrivaš v hladilniku ali ne, jaz delam svega boga pa se še nikoli ni nobeni nič naredilo hihi. Naj še katera druga kaj pove, ker jaz delam ponavadi vse na en dan in sicer en dan preden jo pojemo, da je torta bolj sveža in pa tudi da nimam cel teden razvlečenega vsega. *Alisha*

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

9. jun 2009 7:40

Je po moje boljše, da se nardi torta samo en dan prej, drugi dan pa okrasi in postreže. Še posebaj sadna. je res fajn, da je en dan prej narejena, da se lepo" posede" in vpije, ma dva dni pa ne vem no. Sej pokvarjena ne bo, ma jaz mam raje, da je res sveža. Okraske iz tičine sem pa jaz tudi par dni prej nardila, pol sem jih pa dala v posodo pa v omaro. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

frača  

član od: 29.5.2007

sporočila: 12

12. jun 2009 22:45

Naj povem, da sem danes naredila dve torti. Prvič sem delala s tičino in prišlo je krasno! Z belo tičino nisem imela težav, sem pa dva dni prej pobarvala tičino z modro, pa se mi je modra full, res full lomila in trgala. Tudi če sem jo dala v MV je takoj, ko sem jo prepognila počila, zato sem dala v tičino maslo in močno pregnetla. Do zdaj je vse ok s torto, pa s tičino tudi :) Naj povem, da sem okraske naredila prej in ker so bili pretanki, so se mi lomili (npr. drevo, traktor... večje stvari). Pa še kar se tiče barv. Rjava barva se krasno dobi tudi iz kakava v prahu. Slikice pa ne morem nalepiti :o( frača

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

13. jun 2009 10:30

Ne vem kaj je bilo narobe s tvojo tičino Meni se nikoli še ni lomila ali kaj podobnega, je bilo vedno vse tipi top. Tudi z okraski ne vem kaj bi šlo narobe, sem tudi sama ta teden delala torte in zaradi pomanjkanja časa sem jih naredila 3 dni prej, pa jih zaprla v posodo lock & lock brez kakšne vrečke,folije ipd. So bili čisto fini in mehki tudi včeraj, ko sem jih dajala na torte. Meni se pa kakav ne obnese za barvanje tičine, po nekaj neuspelih poskusih sem si šla kupit rjavo barvo in nimam več težav *Alisha*

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. jun 2009 11:41

lahko, da so se t lomili okraski zaradi tega, ker si dodala margarino, ker jaz tudi nardim prej okraske, pa se mi iso še nikoli zlomli, sej spet tako tanke se pa ne nardi. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti