Ticino masa

viki  

član od: 11.12.2002

sporočila: 10

16. jun 2008 20:53

A je rams trgovina v Krškem ali ni? Jaz bi šla kupit tičino maso, ker sem blizu in ne bi naročala po netu. In kje je, če katera ve. Hvala in lp. viki

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

16. jun 2008 21:06

V Mariboru je ,za Krško pa ne vem. renata69

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. jun 2008 8:11

viki je napisal/a:
A je rams trgovina v Krškem ali ni? Jaz bi šla kupit tičino maso, ker sem blizu in ne bi naročala po netu. In kje je, če katera ve. Hvala in lp. viki

Ne vem, zakaj nebi naročila po netu (oz. po telefonu, ker jim stran itak ne dela dobro). Poštnina pride 3 eur, dobiš še popust 5% za preplačilo (če se ne motim), tako da se sploh ne splača nikamor voziti za ta denar. Odločitev je seveda tvoja

matilda

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

17. jun 2008 10:22

MYCHELLE je napisal/a:
Delala sem po tem receptu: 300-350 g sladkorja v prahu 1 beljak 1 žlica glukoze ali 1 žlico glukoze v prahu z 1žlico vrele vode Kaj bi morala spremeniti ... ?? Morda sem česa pozabila dodati ? MYCHELLE
Mychelle , ravno sem naredila fondant z želatino in je ISTI kot tičino masa ... Lahko vam ga vsem skupaj toplo priporočam : Fondant 1 zavitek mlete želatine ( dr.Oetker) 60 ml vode 120 ml glukoznega sirupa ( ki ga lahko naredite doma, po receptu, ki je v nadaljevanju) 1 TL glicerina aroma po okusu ( limona, pomaranča,vanili, rum,...) 900 gr. sladkorja v prahu - presejanega Želatino premešamo z vodo in pustimo, da naberkne. V mikrovalovni ( na najmanjši moči, večkrat po 10 s ) zagrevamo pripravljeno zmes, da se stopi. Vmes večkrat premešate. Želatine ne smemo preveč zagreti, ker se s tem uniči njen učinek .. torej raje večkrat po malo ... Ko je želatina tekoča, primešamo glukozni sirup, glicerin in aromo. Vse skupaj dobro premešamo in počakamo da se malo ohladi. Če želimo večjo količino barvnega fondant, lahko zdaj primešamo barvo ( super če uporabljate barve za pirhe, ker de barva lepo stopi in potem masa nima madežev) V večjo posodo presejemo polovico navedene količine sladkorja in na sredini naredimo jamico. V jamico vlijemo zmes želatine, sirupa in glicerina.Z leseno kuhalnico vdelamo sladkor, ko je zmes toliko lepljiva, da s kuhalnico ne moremo več nadaljevati, pa vse skupaj preložimo na delovno površino, ki smo jo pomokali s sladkorjem. Fondant dobro pregnetemo in vdelamo toliko sladkorja, da ni več lepljiv. Pripravljeno maso zavijte v folijo ( jaz sem jo dala v dve vrečki za zamrzovanje) in jo pustite počivati čez noč.. Pred uporabo še enkrat dobro pregnetite in po potrebi, če je masa še lepljiva dodajte sladkor v prahu. Zgoraj omenjena količina sladkorja je zgolj okvirna .. tako da bodite pri drugi polovici sladkorja pozorne, da ga ne dodate preveč.. Jaz sem porabila cca 750 g sladkorja. Zdaj sem jo dala počivat in bom jutri videla, če je slučajno treba dodati še sladkor. Glukozni sirup oz sladkorni sirup: 8 žlic (jedilnih) glukoze ali fruktoze 1 žlica vode stopite in ob stalnem mešanju tako dolgo, da dobite gosti sirup. To je osnovna mera. Pripravite si sirup iz večjih količin, ker se sirup v hermetično zaprtih stekleničakah obdrži tudi več tednov. Tukaj pa najdete sliko pripravljenega fondanta: http://rina01.moj-album.com/album/12509019/?os= LP Rinca http://rina01.moj-album.com/album/7468718/ Sporočilo je spremenil(a) rina01 dne 17. jun 2008 10:50:28

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

17. jun 2008 17:01

Kaj pomeni 1 TL glicerina hvala! anemona

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

17. jun 2008 22:12

anemona je napisal/a:
Kaj pomeni 1 TL glicerina hvala! anemona
Ups... TL = Teelöffel = čajna žlička Se opravičujem za škrata .. LP Rinca http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

18. jun 2008 6:59

Kje kupite glicerin, imam doma glukozni sirup pa bom poizkusila še sama! Hvala lep dan vsem! mperhaj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. jun 2008 7:17

kobra 1 je napisal/a:

http://www.youtube.com/watch?v=wOyibd6tDvo&featu

Brez besed ... uni, rina, ...

kobra 1

kobra,

ni razvidno, katero smer umetniške akademije moraš končat, da lahko narediš takega cucka.

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. jun 2008 7:18

rina prva,

tebi čestitke za lepe torte.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti