Ticino masa

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

2. feb 2008 9:00

Katka, najlepša ti hvala. Tolk albumov sem že pogledala, tega sem pa spregledala. Super ste! barb*

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 555

2. feb 2008 10:16

Tičino maso sem naredila po Tamarinem1 receptu.Masa se rada lomi,valjala sem jo med dvema peki papirjema pa je šlo lažje.Nevem,naj bolj izkušene povejo,če bi bilo kaj bolje z vač maščobe.Sicer pa sem spolh prvič dalala s tičino maso tako,da sem kar zadovoljna.Torta je itak somo za družino in se bom tako naučila,da bo kdaj še za kam drugam. chappy

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

2. feb 2008 10:53

Čao, no, še jaz poročam o mojem prvem izdelku s tičino maso, narejeno doma - groza. Rožice so mi še nekako ratale, čeprav so zelo lomljive, obleči pa torte nisem mogla, ker je vse skupaj preveč krhko, se lomi, vsepovsod prijema. Zadevo sem nekako rešila z ogromno količino maslene kreme, kar meni sicer ni dobro, ampak jo bomo pač na krožniku pustili. Polomljeno in strgano tičino sem pa nekako "nadrobila" na torto. No, ja, naj bo za prvič. Naslenjič poskusim še kak drug recept, pa tudi s kupljeno bom poskusila, ker so mi take torte res lepe. Ja, stana.r nam res vzbuja manjvrednostni kompleks.... ampak nas pa tudi navdušuje s svojimi mojstrovinami! Lep pozdravček, S.

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

2. feb 2008 11:38

Anomis, kljub vsem zapletom ti čestitam Res ni lahko delat s to domačo tičino maso. Mogoče bi šlo lažje, če bi torto premazano z masleno kremo dala ta čas, dokler si valjala tičino v hladilnik, da se malo strdi. Na strjeno masleno kremo se ne prime tako hitro in še vedno lahko malo premakneš in popraviš tičino. Po tej izkušnji se ti bo zdelo delo s kupljeno tičino maso prav enostavno

Moje rožice so se od sinoči do danes prav lepo strdile tako, da res priporočam, da okraske naredite prej in s tem zaplnite kakšne morebitne lepotne napake.

Za spodbudo: pred dobre pol leta še vedela nisem, kaj je tičino masa in niti v sanjah si nisem mislila, da bi jaz lahko naredila kakšno tako lepo torto. Torej, kar pogumno, saj tudi meni ne rata vse tako, kot si zamislim. Pravzaprav si zamislim eno varianto, na koncu pa rata povsem nekaj drugega Pa kaj zato, saj drugi itak tega ne vejo

stana

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

2. feb 2008 12:47

Pa saj je čist luštna torta! Glede na to, kar si napisala, sm si jst čist nekaj drugega predstavljala. Tud jst sm zaključila s torto. Masa z glukozo se ni tolk trgala, moj problem je bil ta, da sem je naredila premalo in kje pa kje manjka kakšen rob. Okrasila sm pa kar z obarvanim marcipanom iz katerega sem izrezala zvezde. Niti ni izgledalo tako slabo, čeprav je pacanja res ful. Kuhinja je bila... Mislim, da bom drugič vseeno delala kar s kupljeno maso, sam mal me skrbi kaj naj s 6 kg?! Torto delam kakšnih 5x na leto, predvsem zaradi kalorij. :) Pa saj ima daljši rok uporabe, kaj? barb*

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

2. feb 2008 13:09

Čao, barb*, super, da ti je uspelo. Jaz bom definitivno še poskusila naredit, le tisto valjanje bom malo spremenila. morda že naslednji vikend. Lep pozdravček, S.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. feb 2008 13:13

Anomis, meni je pa lepa, pa tudi slavljenec/ka bo tako mislil!!!! Barb* saj teh 6 kg je ravno za petkrat na leto , pa tudi toliko časa ostane, samo ne v hladilniku. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

2. feb 2008 13:29

Za 5x? Aja, saj ste mele s Stano neke debate kolk jo katera porabi. :)Danes sem spekla torto v 28 cm pekaču in imela sem okoli 450 g mase in mi je zmanjkalo dobrih 100g. Se pravi, lahko jo imam v kleti al kako? Shrambe nimam. Pa Anomis, ni mi ne vem kak uspelo, mi je tvoja lepša. Rožice so luštne, moje so ble tak pacaste, da sem jih potem kar zmečkala in jih porabila za obrobo. Pa saj sem jo itak še rabla. barb*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti