Aparat za peko kruha

maza  

član od: 27.1.2005

sporočila: 35

11. nov 2005 13:17

Sem preveč hitela in pozabila povedati recept ,tudi jaz sem samo mešala ajdovo moko med belo in sicer 400g bele moke tip 500 100g ajdove moke 330ml vode oz. pol mleke pol vode žlička soli žlička sladkorja zavitek kvasa(20g) Pekla sem na hiterm programu in glede na to,da je to preizkušen recept,bi tudi meni moralo uspeti. Mogoče pa je preveč kvasa.Res z belimi kruhi nimam čisto ničizkušenj. Lp! maza

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

11. nov 2005 15:52

Galja, velja - pekarna je naina! Zadnje čase nimam kaj preveč časa za forum - naj povem, da sem že tri tedne doma na bolniški. Nekaj s pljuči!?! Pozdravček!

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

11. nov 2005 16:08

dragička, če si na bolniški, potem pa kruhomat trpi, kajne? pa kulinarika tudi,ne? upam, da bodo hitro ugotovili diagnozo, saj, vsaka stvar je odvisna od časa! Želim ti hitro okrevanje in dobro peko, se vsaj malo zamudiš z delom, pa čas hitreje mine. LP! Galja

IrenaP  

član od: 17.5.2005

sporočila: 18

17. nov 2005 16:20

Živjo, po dolgem času se spet oglašam. Moj kruhomat odlično deluje (Clatronik), zanimajo pa ve vaše izkušnje s kruhomatom znamke Booman. Soseda ga je kupila in me vprašala za nasvet pri peki, dopoldan sva ga skupaj pripravili po mojem receptu, ki vedno uspe. Nisem imela časa počakati do konca, vendar se mi zdi da se ni dovolj dvignil. Sedaj me zanima, če mi lahko kdo zaupa kakšne skrivnosti v zvezi s tem aparatom (Booman). Je pa soseda prbala prvič speči sama, vendar je hotela bolj zapečen kruh in je naštimala dopeko, vendar je predolgo pekla (1 uro, ker se je bala izklopiti aparat). Kruh je bil vseeno kar dober vendar pretrd. Presenetilo me je tudi, ker je dala najprej suhe sestavine in nato mokre, pa je bil vseeno dober. Mislila sem, ker vsi povdarjajo da je treba dati najprej vodo, nato moko, da je to res tako pomembno. Očitno ni bistvenega pomena. IrenaP

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

17. nov 2005 23:26

Irena, jaz imam tudi Clatronica, čudovito peče, dopeke sploh ne uporabljam več, kruh se vedno lepo dvigne, iz bele moke mi včasih naraste do vrha (do okenca) iz črnih in težkih mok pa do 3/4 posode. O Boomanu pa pojma nimam, ga ne poznam! Mogoče bo katera druga lahko pomagala, ki ta aparat ima, mislim pa, da ne bi smelo biti neke velike razlike med aparati, samo naštudirat ga moraš, jaz sem kar nekaj časa rabila, da sva se z mojim Clatronicom ujela, sem mu že grozila na vse možne načine, da ga bom tresnila na odpad itd.... ker nikakor nisva mogla najti skupnega jezika. Zdaj pa ga ne bi dala vstran za noben denar, mi preveč dobro služi. Glede sestavin pa sem tudi sama opazila, da je čisto vseeno, po kakšnem vrstnem redu nalagaš, edino, če daš najprej tekoče sestavine, potem gnetilec lažje zažene, drugače kvaliteta kruha pa je enaka. Lep pozdrav in dobro peko obema s sosedo! Galja

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

18. nov 2005 7:20

Zdravo! Moj kenwood že drugič štrajka.Tokrat ko sem ga priklopila na el.tok,sploh ni dal "štime".Ker je garancija pretekla,se sprašujem,če se ga sploh splača dat popravit.Za drugega kupit ,mi pa tudi ne diši preveč,ker teli aparati precej crkujejo.Ni pa bil pretirano obremenjen,pekla le enkrat do dvakrat na teden.Za druge stvari pa imam gnetilnik. Če se že bom odločila za drugega,bom gledala,da ima garancijo 2 leti. l.p. Vesna Leben

lucille  

član od: 12.2.2002

sporočila: 38

18. nov 2005 8:22

IrenaP!!! Sama sem lastnica Bomanna (dobila v dar). pred tem sem bila s peko kruha v kruhomatu seznanjena samo preko foruma, tako da sem združila vse te ideje, okvirno pa se držim le mer, ki so priporočljive v navodilih aparata. Obvezno uporabljam sveži kvas, ker ne zaupam v tistega "praškastega", ponavadi vzamem sestavine za polnozrnat recept. Kruh lepo vzhaja, vendar potem pade za kakšen cm. Iz 1/2 kg moke pride visok cca. 3cm pod vrhom. Pečem obvezno na dolgem programu, ker je bil zadnjič kruh na kratkem visok le kakšnih 12 cm. Meni osebno je kruh dober, čeprav po okusu prisegam še vedno na tistega klasičnega - iz moje pečice.

toben  

član od: 2.1.2005

sporočila: 8

20. nov 2005 15:06

jaz imam tavecjega Caltronica ze dva meseca,kruh je dober,problem nastane,ker je skorja(ne samo okoli gnetiljk) prevec trda..kaj narobe delam? l.p. Jan

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

20. nov 2005 15:40

Zavij v mokro servieto in še v suho, dokler se ne ohladi. Lp riba-ribica

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

20. nov 2005 15:41

toben, ko vzamem kruh iz kruhomata, ga za par minut ovijem v krpo, da se malo omehča, sicer pa ni tako pretirano trd, vsaj ne moj! Ko pa je čisto ohlajen, pa je super mehak, režemo pa ga vedno na stroj (mesoreznico) ker se drugače drobi, če ga režemo z nožem! Galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti