Aparat za peko kruha

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

17. jan 2006 21:21

Jaz imam Clatronic BBA 2605 in trenutno PRVIČ pečem kruh. Ga gledam in je tako zelo narastel (že poln pekač ga je), pa pečem na 1. stopnji (360g bele moke in 180g polnozrnate moke). Sploh si ne predstavljam kako bi bilo na 2. stopnji (1000 g moke). Saj bi med vzhajanjem šlo vse čez. Kakšne so vaše izkušnje? MissLady

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

18. jan 2006 8:52

MissLady, možno je, da si dala preveč kvasa in ti tako raste, ko se bo pričela peka, pa se lahko zgodi, da ti bo močno upadel in imel na koncu veliko jamico. To so sicer moja predvidevanja, oz. izkušnje, ko sem pričela s peko kruha v aparatu. Lp Palma

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

18. jan 2006 9:27

lucille je napisal/a:
IrenaP!!! Sama sem lastnica Bomanna (dobila v dar). pred tem sem bila s peko kruha v kruhomatu seznanjena samo preko foruma, tako da sem združila vse te ideje, okvirno pa se držim le mer, ki so priporočljive v navodilih aparata. Obvezno uporabljam sveži kvas, ker ne zaupam v tistega "praškastega", ponavadi vzamem sestavine za polnozrnat recept. Kruh lepo vzhaja, vendar potem pade za kakšen cm. Iz 1/2 kg moke pride visok cca. 3cm pod vrhom. Pečem obvezno na dolgem programu, ker je bil zadnjič kruh na kratkem visok le kakšnih 12 cm. Meni osebno je kruh dober, čeprav po okusu prisegam še vedno na tistega klasičnega - iz moje pečice.
Lucille, Če kruh pade, pomeni, da daš preveč kvasa. Jaz ga dam na 530-560 dag bele moke samo cca 14 g (1/3 Merkatorjevega), pri temnejših mokah in polnozrnatih pa slabo polovico. lp

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

18. jan 2006 12:52

No kruh je včeraj po manjših zapletih odlično uspel. Je toliko vzhajal, da sem morala program prekiniti, vzeti testo ven in nadaljevati na hitrem programu, ker bi mi sicer vzhajal da bi ga imela po celi kuhinji. Sicer sem dala 1 vrečko suhega kvasa - tako kot piše v priloženih navodilih. Ni mi jasno. Od sedaj naprej bom pekla samo na hitrem programu. Ali ima kdo recept za koruzni kruh v kruhomatu? MissLady

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. jan 2006 13:00

MIssLady, dodaj samo pol dobre vrečke kvasa. Popolnoma zadostuje. Potem lahko pečeš tudi na normalnem programu, pa ti kruh ne bo ušel. lp Julija

FridaTM  

član od: 16.1.2006

sporočila: 8

18. jan 2006 22:20

Očitno nobena nima Moulinexa No, pečem vsak dan 1x, prvič sem mešala krušno moko in malo ržene, jedli smo kmečki kruh Zdaj pa 2 dni zaradi pomanjkanja časa (da bi kaj naštudirala sama) uporabljam pripravljene mešanice (beli in polnozrnat kruh), vse do zdaj j eodlično uspelo Vseeno se priporočam za kak konkreten nasvet za ta aparat. Frida

FridaTM  

član od: 16.1.2006

sporočila: 8

21. jan 2006 15:08

Dve kolegici sta mi svetovali pripravljeno mešanico za kruh od Hoferja. Imajo 4 vrste in je zelo poceni : 1kg je 199 SIT in zadostuje za 2x 750 dag kruha. Poskusila sem in je res super. Najboljše pa je, da so vse mešanice polnozrnate oz. s semeni. Frida

laca  

član od: 5.1.2006

sporočila: 2

21. jan 2006 20:18

Najprej vse skupaj lepo pozdravljam. Sama pečem kruh 2 x tedensko v pečici in moram reči, da mi kar dobro uspeva. Sedaj pa se odločam o nakupu kruhomata. Katerega bi mi svetovali in kje ga kupim? lp

FridaTM  

član od: 16.1.2006

sporočila: 8

21. jan 2006 21:48

Pozdravljena laca Kolikor berem, so vsi kruhomati skoraj enako dobri, v glavnem je vse odvisno od detajlov: moke, kvasa, vode .. Moraš vedeti, koliko kruha boš pekla, ker so eni veliki in drugi le do tričetr kile kruha kot moj. Ker sem na tesnem s časom, v glavnem uporabljam moko od Hoferja, ki sem jo opisala zgoraj! Včasih pa sama kaj eksperimentiram ;-) Malo poglej cene in velikosti, pa veselo in uspešno peko ti želim aja, še to : moja najstnica noče jesti več kruha iz trgovine, mislim, da to vse pove Lp Frida

laca  

član od: 5.1.2006

sporočila: 2

22. jan 2006 20:15

Pozdravljeni! Najlepša hvala FridaTM. Ko ga kupim se oglasim in poprosim za kakšen nasvet. Tudi jaz imam doma najstnika in upam, da mu bo kruh všeč, kakor je tvoji. lp Laca laca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti