Aparat za peko kruha

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

25. okt 2005 8:54

Moj Perfect je zdaj približno pol leta pri nas, pečem redno, tudi poleti sem pekla. Uporabljam v glavnem Basic program, traja 3 ure in do sedaj nisem bila razočarana. Samo 2x se je znotraj naredila luknja, a sem takoj pogruntala, zakaj. Preveč kvasa. Pri aparatu sem dobila lonček in merico z dvema količinama. Maksimalna količina moke je 600 g, vedno pa pečem z 850 moko (500g), 100 g ržene ali polnovredne, 150 ml jogurta, 28o ml vode, lahko tudi mešano z mlekom, dve manjši merici soli v en kot, na sredino malo merico sladkorja in dve mali merici kvasa. Ko mi prvič piska, dodam semena, največkrat laneno, tudi sezam, sončnične peške, tudi bučne. Zares dober kruh. Nisem še imela težav, da ga ne bi dobila z gnetilke. MAlo pustim kruh še v aparatu in po drugem piskanju vzamem ven posodo, jo obrnem, malo premaknem gnetilko in kar pade ven. Luknjica sicer ostane a je majhna in zanemarljiva. To so moje izkušnje. V glavnem pečem po tem receptu, a sem tudi že pekla skrajšan čas in je bilo ravno tako dobro, sem dala tudi samo na mesenje in vzhajanje, le da se mi zdi, da traja predolgo. Upam, da mi bo služil dobro in dolgo, da bom probala še druge recepte, ki sem si jih izpisala na tem forumu. Dober tek in lp Irena

tara  

član od: 23.7.2004

sporočila: 25

26. okt 2005 20:41

Ponovno pozdravljeni! Po večih poskusih (vedno vse pojedli) sem uspela odpraviti dve težavi. Tudi meni se je okrog lopatic naredil zbit kruh o čemer govori Sstarec ( tudi jaz imam United kruhomat). Sedaj po končanem gnetenju vzamem lopatici iz posode in kruh je super. Drug problem sem imela pri kratkem programu - kruh ni dovolj vzhajal. Kadar zdaj pečem po kratkem programu najprej testo zamesim na posebnem programu (št.7, traja 10 min), nato vklopim hitri program (št.11), ki ga po končanem mesenju (mesi samo 5 minut) ustavim. Aparat enostavno izklopim za cca 15 min, nato ponovno vklopim in program se nadaljuje tam kjer se je prej ustavil. Vse skupaj pa ne traja več kot uro in pol. Kruh je lep, s hribčkom in predvsem dober. Upam, da sem pomagala še komu. Lep pozdrav, Tara

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

27. okt 2005 12:17

Nekaj moči mi se vrnilo in takoj se šmugam po kuhinji. Nič! Gremo kar na novi poskus peke kruha. Galja, šla sem kar po tvojem receptu, imela sem pa samo dve vrsti moke... Sedaj že dela 20 minut. Bomo videli. Rekla sem mojima: "Ni vrag, da sem tako bukova, da ne bi znala speči kruh." Držite pesti za moj kruh. Pozdravček!

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

27. okt 2005 14:48

Dragička, sigurno ti je uspelo, zdaj, ko to pišem, ste že sigurno pojedli kruh. Poročaj! Galja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

27. okt 2005 15:15

Nekaj minut nazaj - končano. Čista polomija!!!! Kaj naj delam? Ko se bo strojček ohladil, poskušam še enkrat. To je verjetno podzavestno - ker sem bila toliko proti temu strojčku, tisti gor me kaznuje. Pozdravček!

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

27. okt 2005 17:42

dragička, si delala po vrstnem redu? najprej topla voda, potem olje, pa moka, v en kot sol, v drugi sladkor, pa potem na sladkor nadrobiš kvas, lahko potreseš še s semeni, zapreš, nastaviš program (jaz pečem na hitrem programu), nimaš kaj falit! Probaj še enkrat! Škoda, da si ti v LJ jaz pa v MB, bi kar prišla k tebi in ti pomagala, kajti tudi meni je šlo na začetku bolj "bukovo". LP! Galja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

27. okt 2005 18:51

Galja, spet se peče... še dobro urico pa bo konec... Točno po tem vrstnem redu sem šla. Kar se pa tiče pomoči, ti kar pridi... Kuham zelo zelo dobro kavico. Škoda, jaz jo zadnje čase uživam brez ciga... Ups... spet mi misli nekam letijo. Pozdravček!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. okt 2005 19:30

Najbolje, da na naslednjem srečanju naredimo še en šnelkurs kruhopeke v avtomatu... več nas je, ki bi ga potrebovali, če je ta tema že tako dolga.... Meni ga je dedek mraz oblubil tjas

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

27. okt 2005 20:42

tjas je napisal/a:
Najbolje, da na naslednjem srečanju naredimo še en šnelkurs kruhopeke v avtomatu... tjas
Kaj če naredimo naslednje srečanje Kulinarike večdnevno? Pa en dan namenimo samo predstavitvam peke kruha v kruhomatu, različnim nasvetom, seminarjem in delavnicam, pa še slogan lahko imamo: Kam po nasvet? Na Kulinarično Slovenijo! Ojej, moram spat tole je že kar preveč... p.s.: ideja pa ni tako slaba, kaj? lp, Marija

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. okt 2005 20:52

Galyka, ideja je dobra, da si same zorganiziramo en KulSlo "seminar in posvet". Samo bi se morale zmenit s kakim centrom kuhinj, da bi nam bili za sponzorje in bi nam posodili eno veliiiiiko opremljeno kuhinjo. Že tokrat se naj je zbralo 17, kam bi nas vse dali v kuhinjo, pa da bi še ustvarjali lahko. Če se nas naslednjič res najde še več, pa sploh!!! Ampak, ideja je pa zelo fajn. Mogoče pa uspemo kakega Rutarja ali Lesnino prepričat, da nam eno nedeljo popoldne v zameno za reklamo na KulSlo () odstopijo svoje razstavne kuhinje - da bo dovolj prostora in umivalnikov in štedilnikov in pečic za vse... heh heh! Seveda nam morajo prej elektriko in vodo priklopit. Hahahahahaha! tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti