Aparat za peko kruha

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

30. okt 2005 17:29

Natassa, vzami samo eno kocko kvasa (25g) na 500 g moke, če boš pekla na hitrem programu. Preverjeno! Galja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

30. okt 2005 18:53

Danes sem pekla kruh - Galja, po tvojem receptu malo nazaj. Jaz sem dala moko 850, dodala še skodelico različnih semen. Kruh je po okusu odličen, spet mi je sredina malo padla, gnetilka je pa lepo izstopila. Kaj mislite, ali mi uspeva? Za nameček sva se popoldan pocrkljala z miškami s skuto. Pozdravček! P.S. Pekla sem na hitrem programu. Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 30. okt 2005 18:55:09

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

30. okt 2005 19:11

dragička čestitam! Vedno boljše bo, verjemi! Samo ne obupaj, vsi smo ga na začetku biksali, tako ali drugače! Jaz sem danes pekla kruh iz moke brez glutena, pa sem ga najprej samo dala gnest, potem sem ga vzela ven iz posode, ga še malo pregnetla na roke, vzela gnetilec iz posode in dala kepo testa nazaj v posodo, vse skupaj v kruhomat in sem vklopila samo na pečenje, ti rečem, kruh je božanski, vsaj tako je zatrdila naša deklica, ki pač ne sme uživati glutena. Dopoldan sem tudi pekla makovke, testo si vedno zgnetem v kruhomatu, jutri pa bom delala buhteljne, tudi v kruhomatu, v torek pa še potico. Probaj še druge stvari, ko ti bo uspelo, boš tega ubogega revčka vsak dan matrala, se boš vsaj malo maščevala "gospdu kruhomatu"! Ha,ha! Želim ti uspešno peko! Galja

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

31. okt 2005 21:02

galja, hvala! Vzela sem 25 g za peko na hitrem programu in je bilo OK. Za dolg program bi morala to količino še razpoloviti. Morda poskusim naslednjič. Natassa

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

10. nov 2005 14:47

Galja, ali veš da odpiram pekarno! Po mnogih poskusih, vsakokrat je bilo bolje in bolje. Včeraj smo spet pekli kruh - kaj naj povem ODLIČEN! Hvala, da si me spodbujala, da vztrajam. Delam pa po tvojem receptu - 3,3 vode, 1/2 kg moke... Pozdravček!

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

10. nov 2005 16:19

Dragička, me veseli, da že jeste odličen, doma spečen kruh. Pozdrav! riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 10. nov 2005 16:19:28

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. nov 2005 19:33

dragička, čestitam! Vidiš, da se je splačalo. Ti povem, če kak dan pri nas doma ni "mojega" kruha iz kruhomata, je ta mlajši sin "lačen"! Sicer pa skoraj ni dneva, da ga ne bi pekla! Jutri pečem kruh brez glutena, enega polnozrnatega za nas in enega mešanega za taščo, ki se je tako navadila na ta kruh, da si ga vsak teden "naroči" pri meni. Upam, da bo moj Clatronic vzdržal, sicer pa ne bo prvič, da bo revež ves dan "v službi". Zdaj pa malo experimentriaj in hitro boš imela svoje recepte, pa tak kruh, ki vam bo najbolj všeč. Se mi zdi, da je vse odvisno od količine tekočine, včasih mi uspe tak kruh, da bi ga lahko nesla na ocenjevanje, včasih pa..... je dober, ni pa za razkazovanje. Želim ti prijetno peko še vnaprej! Galja

tuna  

član od: 17.6.2005

sporočila: 437

11. nov 2005 7:04

Dobro jutro, naj še jaz povem kako pečem kruh. Vedno dam prvo moko pa sol, suhi kvas, malo olja in semena in šele nato vodo, pa mi nikoli kruh ne pade skupaj, vedno ima prav lepo kapico. Se je pa tudi meni od začetka dogajalo to kot tebi Dragička, potem pa sem začela peči kruh po Recinem receptu in samo s suhim kvasom, zdaj mi pa kruh vedno lepo uspe. Zdaj ko imam že prakso si sama prilagajam količine kar tako na oko in tudi sestavine. Sem pa nekaj dni nazaj delala kruh samo iz ržene moke, a sem ugotovila, da če daš premalo vode kar razpade, če pa preveč je premoker ko je pečen. Veliko užitkov v peki kruha vam želim... tuna

maza  

član od: 27.1.2005

sporočila: 35

11. nov 2005 10:55

Pozdravljene! S peko polnozrnatega kruha nimam težav,vedno mi lepo uspe ,je dober in ima kapico.Danes pa dobim obiske in sem hotela ponuditi ajdov kruh-po Recinem receptu.Dober je ,samo na sredini je močno padel skupaj,tako,da si ga ravno ne upam ponuditi. Nimam časa za eksperimentiranje,ker imam premalo časa.Zato vas prosim za pomoč,kaj sem naredila narobe,česa je preveč oz. premalo.Lepo prosim za vaše izkušnje! Lep pozdrav maza

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

11. nov 2005 12:34

Z ajdovo moko nimam izkušenj, tudi z rženo ne, te moke samo dodajam, nikoli pa ne več,kot 100 g ali pa še manj, ker so to težke moke, saj tudi pri sami krušni moki kruh ni tako visok, kot na primer pri beli, oz. tudi mešani je še kar visok, sem pa probala enkrat iz večjega dela ržene in malo bele moke, pa je izgledalo vse skupaj kot opeka (pa tudi okus... ni bil glih za ponujanje gostom, ha,ha)! dragička, ko boš odprla pekarno, se ti pa pridružim! LP! Galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti