Aparat za peko kruha

Titina  

član od: 13.10.2004

sporočila: 19

6. okt 2005 17:26

Marta, v trgovini Mercator prodajajo aparat za peko kruha znamke Bomann, stane pa 8.900,00 Sit. Istega sem kupila pred pol leta preko kataloga Neckermann. Z aparatom se zelo zadovoljan saj še danes skoraj vsaki tretji dan pečem kruh. Lep pozdrav Titina Titina

Evelyn  

član od: 11.9.2005

sporočila: 54

6. okt 2005 19:24

Dragi kruhopeki! Bila sem nekaj casa odsotna,saj sem bila bolna,pa sem kljub temu morala hoditi v sluzbo. Sedaj je bolje,pa se oglasam.Nasa domaca pekarna obratuje s polno paro skoraj vsak dan.Zadnjic res nisem imela casa,pa sem sla kruh kupit.Ne boste verjeli.Moja Ana je rekla:Ja mami,kaksen kruh je pa to??To pa ni ta prav kruh!! No vidite,pa sem kupila tistega,katerega sem kupovala preden sem kupila kruhomat. ha ha Za enkrat mi je uspelo se vedno vse kar sem dala notri.Enkrat malo bolj,drugic malo manj,pa se lepa kapca se naredi na koncu. Sedaj me pa zanima kako naredite kaksno drugo testo tukaj notri.Prebrala sem,da ga nekdo da ven preden zacne aparat peci.Se pa bojim,da bom vso stvar zamudila in bo sel program naprej.Imam Clatronic BBA 2605 in sem zelo zadovoljna z njim.Kako naj vem,kdaj je cas,da bi vzela testo ven? Ali se lahko gnete in vzhaja vsako kvaseno testo?Ali obstaja tudi kak recept,ki ste ga ze sprobali in je preverjen,da uspe? Mislim,da ga kljub temu,da sem prebrala na tem forumu vse strani,se nisem zasledila........ Za enkrat LP Evelyn Sporočilo je spremenil(a) Evelyn dne 06. okt 2005 19:24:31 Sporočilo je spremenil(a) Evelyn dne 06. okt 2005 19:24:58

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

6. okt 2005 21:32

Evelyn, na Clatronicu imaš pod št. 8 (teig), to pomeni, samo gnetenje! Naložiš vse sestavine in vklopiš, da ti zgnete testo. Jaz pustim gnesti samo 15-20 min, potem izklopim in testo vzamem iz aparata, ga preložim na pomokan prtič in pustim vzhajat, če je seveda tako testo, ki mora vzhajati, drugače pa ga kar obdelaj, če je brez kvasa (odvisno,kakšno testo delaš). Kot vidim, imaš popolnoma tak aparat kot jaz, v njem pa delam vsa testa, za pizzo, buhtle, potico, rezance, v glavnem, prej sem to delala v multipraktiku, odkar pa imam kruhomat, delam vse v njem. Recepte pa vzamem kar običajne, le da se držim vrstnega reda nalaganja, najprej vse tekoče zadeve, potem moko in nakoncu sol, sladkor in kvas ter kakšna semena oz. kar pač delaš. Prebrskaj z iskalcem malo nazaj, boš odkrila veliko zanimivih receptov, če pa želiš, ti kdaj napišem kakšnega, kar pač želiš. Lep pozdrav! Galja P.S: Pa pridruži se nam na srečanju v Mariboru, da si lahko v živo izmenjamo kak recept! In se seveda tudi spoznamo!

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. okt 2005 22:20

Evelyn, moj Clatronik ima prav program za testo (TEIG). Na tem programu jaz delam vsa testa. Se super obnese. Preveri, mogoče ima tudi tvoj to opcijo. lp Julija Oprosti Galja, ker se ponavljam, ampak sem spregledala tvoj post. Kaj čemo pozna ura, pa so tudi možgančki že malo utrujeni Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 06. okt 2005 22:22:42

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

7. okt 2005 17:29

Tako velike vrečke suhega kvasa žal pri nas ni zaslediti, dobila pa sem ga iz Bosne- mi ga je prinesla kolegica, ki je šla domov na obisk barbara (na vrečki pa je napis samo v arabščini ali kaj podobnega, tako, da nič ne razumem) Sporočilo je spremenil(a) barbara*** dne 07. okt 2005 17:30:43

Evelyn  

član od: 11.9.2005

sporočila: 54

7. okt 2005 21:59

Pozdravljeni! Prav lepa hvala Galji in tudi tebi Julya za pojasnilo.Res je pod st. 8 program za gnetenje testa,prej ga sploh nisem opazila. Zdajle sem cez vikend prosta,pa bom poizkusila kaj ustvarit. Upam,da bom nasla kaj preprostega in okusnega.Zdaj bom koncno tudi jaz prisla na svoj racun,kar se tice testa. Po navadi mi na roke nikoli ni uspelo tako kot bi moralo.Vedno je bilo kaj narobe,pa nimam pojma za kaj.Sem se ze sprijaznila,da delanje testa pac ni zame. Prav iz tega razloga,in pa seveda zaradi vedno svezega kruha(v katerem tocno ves,kaj je notri) sem si nabavila kruhomat. Rada bi naredila kaj iz hrusk,nekaj preprostega,kar bi bilo hitro narejeno.Kolegica mi je prinesla nekaj hrusk,ki jih moram v kratkem porabiti.Moram malo pogledati po bazi receptov. Za enkrat lep pozdrav vsem. Evelyn

brane  

član od: 17.3.2003

sporočila: 2

8. okt 2005 11:31

Lepo pozdravljeni imam en problem.V kruhomatu Bomann se mi kruh speče ampak zmeraj pade dol,kaj naj storim. Lepo se imejte Brane Jagodic

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

8. okt 2005 11:47

Verjetno uporabiš preveč kvasa. Poglej malo starejše poste, je to že predebatirano. Na 500g moke je na normalnem programu dovolj 5g suhega kvasa, oz. 10g svežega.Na hitrem programu pa moraš količino kvasa povečati. barbara Sporočilo je spremenil(a) barbara*** dne 08. okt 2005 11:48:09

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

8. okt 2005 20:00

Jaz na normalnem programu uporabim za 500g moke, 1 malo merico, ki je priložena, suhega kvasa. Torej eno vrečko imam skoraj za trikrat pečt kruh. Če pečem na kratkem programu, pa dam slabe pol vrečke. Kruh mi vedno uspe, ne pade dol, niti nima lukenj (tunelov). lp Julija

brane  

član od: 17.3.2003

sporočila: 2

9. okt 2005 15:33

Barbara in Juliya,hvala za pomoč,kruh mi je uspel kot še nikoli. lp Brane Jagodic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti