Aparat za peko kruha

IrenaP  

član od: 17.5.2005

sporočila: 18

20. jul 2005 18:03

Živjo, zanima me, če ima kdo podobne izkušnje kot jaz; vsakič ko po kruhu potresem sir (potresem ga ko aparat zadnjič gnete, pred zadnjim vzhajanjem), tako da je samo na vrhu, kruh vzhaja več kot običajno. Ko se mi je to prvič zgodilo sem mislila da sem dala več sestavin kot ponavadi, vendar se v resnici kruh bolj dvigne če je sir na vrhu. No saj to ne bi bilo nič narobe, če se ne bi vse skupaj zalo prijelo za pokrov in tudi spečen je zato zgoraj manj. No sedaj sem se že naučila da dam manj sestavin in mi ni treba skrbeti da se bo kruh prijel za pokrov. Zanima me če ima kdo podobne izkušnje, meni se to vsekakor zdi zanimivo. P.s.: pri nas imamo najraje kruh s sirom ali sezamom IrenaP

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

21. jul 2005 15:27

IrenaP ali je to res, da zaradi sira kruh bolj vzhaja? Prosim podrobno obrazložitev. Lp oliva

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. jul 2005 9:54

Mogoče imajo kvasovke več hrane in se zato hitreje namnožijo (oz. bolj). to je moja edina možna razlaga. Ali pa da prispeva vlago ali zrak... Veri

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

29. jul 2005 23:14

Mene pa zanima, kakšna je življenjska doba aparatov za peko kruha, saj je naš Clatronic že 2 tedna na servisu. To je že 2. aparat in pri nas nobeden ne zdrži niti leto dni. Običajno sem pekla kruh vsake dva dni, ali je to preveč pogosto? Kruh smo kupovali zelo redko, sedaj pa včasih spečem lepinjo v štedilniku na plošči. Prevroče je, da bi stanovanje ogrevala še s pečico. Ali ima še kdo podobne izkušnje z aparati za kruh? LP riba-ribica

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

31. jul 2005 9:16

Me zanima nad katerim servisom od Kenwoda se pritožujete? S servisom v Mengšu imam dobre izkušnje. l.p.Vesna

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

31. jul 2005 19:32

Moj Clatronic pa je začel "kadit"! Prej se to ni dogajalo, star pa je 7 mesecev, pekla pa sem skoraj vsak dan, včasih tudi 2x, gnetem občasno za pizzo, rezance, potico, buhteljne itd....! Ima mogoče katere enake probleme? Vroč pozdrav! Galja

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

1. avg 2005 9:28

Galja, prav presenečena sem bila, ko sem prebrala, da tudi testo za rezance delaš v kruhomatu. Pa saj se mora strojček res namatrat, da naredi trdo testo za rezance. Povej, kako to narediš. Ravno zadnjič smo se v družbi pogovarjali, da še ni bilo nobenega "pametnakoviča", ki bi izdelal stroj za izdelavo rezancev od začetka do konca. Prav zanima me, kako to narediš ti. Že v naprej hvala. Lp oliva

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. avg 2005 9:40

Oliva, strojček za izdelavo rezancev obstaja. In to že dolga leta. Le... v Italijo ga moraš iti kupiti. Obstaja pa. Ima posodo za mesenje in gnetenje testa, potem pa samo daš gor nastavek za obliko, ki si jo želiš, in testenine so narejene. Lahko delaš celo peresnike, bucatine in še druge oblike. Lp, tjas

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

1. avg 2005 10:37

Hvala Tjas, a, res? To bo posledica omejenih nakupov v tujini. Ampak vseeno bi raje - seveda če se res da - delala v kruhomatu, kajti v moji kuhinji je že velika prostorska stiska. Lp oliva

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

1. avg 2005 12:19

Tjas, imaš ti mogoče tak aparat? Pri nas smo namreč kar veliki porabniki testenin. Otroka jih sploh obožujeta. Zanima me, če se ga splača kupiti. Zadnjič sem namreč na netu našla enega od Vetrele oz. Simac, sedaj ne vem točno. Taisti imajo tudi aparate za delat sladoled. Če ima kdo kakšne izkušnje z njim, se priporočam za mnenje. Zdi pa se mi, da mora biti kar drag. Gobica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti