Aparat za peko kruha

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

2. jul 2005 17:32

Ni zakaj Jana. Evo tu točen naslov RA in TV servis Ivan Prešeren s.p., Litijska c, 12a, tel.01 5401000. Nahaja pa se na desni strani Litijske, gledano iz smeri Center. Julija

IrenaP  

član od: 17.5.2005

sporočila: 18

2. jul 2005 18:09

Živjo, naj vam sporočim konec moje žalostne zgodbe. Naj na kratko povem; aparat Perfekt je bil 2x na servisu zaradi iste napake (aparat je skozi piskal), ker so ugotovili da ga ne morejo popraviti so mi obljubili nov aparat. Zelo sem bila vesela in komaj sem čakala kdaj ga bom dobila, ko sem odprla škatlo sem imela zeloooooo slab občutek. Ko pa sem odprla pokrov pekača sem bila tako razočarana, kajti v škatli je bil aparat ki ni bil nov, še huje, notri je bilo vse prismojeno, okrog pokrova pa vse mastno, zraven pa je bil še nek poginul insekt. Ne morem si predstavljati da bi v takem pekaču pekla kruh, saj poleg insekta ne vem kaj vse je že bilo notri. Takoj sem poklicala na servis in so mi povedali, da ker je bil aparat kupljen pri njih v akciji ne morejo poslati novega ampak so poslali enega, ki so ga iz trgovine vrnili njim (baje je bil testiran in naj bi delal brezhibno). S serviserjem sem se dogovorila da bom prinesla aparat nazaj in mi bodo dali denar vendar je serviser rekel, da bodo vrnili denar če bodo imeli v blagajni toliko denarja in če bom prinesla nazaj aparat ki ga nisem uporabljala (kako naj bi to dokazala, ko pa je bil ves zamazan?). Vendar so mi potem vseeno dali denar (trgovka je poklicala glavnega serviserja). Takoj potem sem odšla v Interspar in sem kupila Clatronikov aparat, saj nisem hotela več tvegati in kupiti perfekta. Naj povem še kateri servis je to bil: to je servis VICOMA, ki se nahaja v hali A v BTC-ju v Ljubljani (http://vicoma.si/slo/index.php) Nad njimi sem bila tako razočarana da sem jih hotela dati v časopis, vendar mislim da je dovolj da svoje slabe izkušnje povem v forumu. Vsem ki se odločate za aparat želim več sreče, kot sem jo imela jaz. Naj pa povem da ko mi je aparat delal sem bila zelo zadovoljna z njim, na žalost pa me je zelo razočaral servis. P.s.: Sedaj pa mi že veselo dela Clatronik, zvečer bom spekla toast po receptu iz foruma, da bomo imeli za zajtrk obložene kruhke. IrenaP

anasmrtnik  

član od: 22.11.2002

sporočila: 24

4. jul 2005 8:39

Mogoče pa vseeno lahko to sporočiš Uradu za varstvo potrošnikov, saj to da je aparat v akciji ne pomeni, da mu ni treba izpolnjevati zakonsko predpisanih garancijskih pogojev. Lahko to zamenjavo (z živalskimi dodatki) poslikaš, obrazložiš svojo zgodbo in pošlješ na za-to odgovorno institucijo. Mogoče se bo servis do drugih lepše obnašal, pa tudi drugi serviserji in prodajalci bodo mogoče malce bolj pazili. lp Ana

IrenaP  

član od: 17.5.2005

sporočila: 18

4. jul 2005 14:25

Živjo Ana, jaz sem že sita tega, da vsak dan nekam klicarim kako je kaj moj aparat, hotela sem napisati članek za v časopis, sedaj pa ko imam nov pekač (Clatronikov) in mi peče super se mi s tem ne da več ukvarjati. Če se spomnim na bivši aparat me spravi samo v slabo voljo, saj sem ga. imela le od 23.5 do 1.7. (ko so mi dali denar nazaj) polovica časa v servisu. Lp IrenaP

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

5. jul 2005 16:59

Se pridružujem klubu razočaranih. Že drugič imam Kenwooda na popravilu. Prvič sem ga čakala en mesec, ko sem ga dobila je sicer delal, vendar kruh nikakor ni uspel, zato sem ga nesla nazaj na sevis. In sedaj spet čakam....že dva tedna... Tudi nam kupljen kruh ne gre preveč v slast in komaj čakam, da vidim, ali mi ga bodo sploh uspeli popravit. Ali lahko zahtevam zamenjavo aparata, če ta deluje, vendar ne tako kot je delal kot nov? (kupila sem ga januarja, februarja je bil že prvič na popravilu) barbara

anasmrtnik  

član od: 22.11.2002

sporočila: 24

6. jul 2005 9:51

Irena, vem, da je na slabe izkušnje najbolje pozabati. Vendar ravno zaradi tega si lahko trgovine in servisi dovolijo vse mogoče (ker imamo vsi najraje čim manj opravka s takimi in po svoje rešimo stvari). Ker že imaš nov aparat, ki ti lepo služi, je pravzaprav vseeno, kaj se zgodi s starim. Preprosto pošlješ samo nekaj papirjev na Urad za varstvo potrošnikov in naj se oni mučijo naprej. Ne bom te več prepričevala, saj so to le moji interesi in tebi to ne bo kaj prida pomagalo. Sama sem ravno temeljito preizkusila enega izmed Clatronicov in se odločam za nakup. Pri vseh 86 straneh na forumu in izbiri v trgovinah - POJMA NIMAM kaj kupiti. Pa vseeno - prosim. odličen kruh in prekrasen dan želim Ana

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

6. jul 2005 20:20

Ana, praviš, da kupuješ nov kruhomat. Dobro bi bilo preveriti, če pokrov dobro tesni. Naš Clatronic ima to napakico, ki sem jo rešila s selotejpom. Na tisti strani je bil oz. še je kruh malo manj pečen. Drugača pa dobro dela in je nepogrešljiv. LP riba-ribica

anasmrtnik  

član od: 22.11.2002

sporočila: 24

7. jul 2005 9:02

Riba-ribica, glede tesnenja sem si že prebrala na tem forumu pri parih odgovorih (sem si vzela kar kakšen teden, da sem vse prebrala). A se to takoj vidi, ko pogledaš aparat in pokrov ali je to bolj skrita napaka, ki jo opaziš kasneje? lp Ana

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

7. jul 2005 17:29

Ana, če vzameš aparat iz škatle v trgovini, boš to vsekakor opazila, če boš na to pozorna. Dobro peči! LP riba-ribica

IrenaP  

član od: 17.5.2005

sporočila: 18

9. jul 2005 14:13

Živjo, tudi jaz imam sedaj Clatronika in tudi meni pokvov ne tesni najbolje, vendar me to ne moti ker mi po slabih izkušnjah ta zelo dobro peče. Pokrov mi ne tesni na desni strani. Če po kruhu natresem sezam ali sir je kruh bolj zapečen in ga še prej zmanjka. Naj še povem, da je Clatronikov aparat 2 leti v garanciji, kar je tudi velik plus za ta aparat. Perfektovi aparati so v garanciji samo eno leto. Nekdo je na forumu enkrat rekel, da ga motijo luknje od gnetilk, to se baje da rešiti tako, da gnetilke odstraniš po zadnjem mesenju. Veliko sreče pri nakupu aparata! IrenaP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti