Aparat za peko kruha

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

17. jun 2005 9:11

Maja2, sama imam ta aparat že kakšnega pol leta in ga ne bi dala več od hiše. Zelo lepo peče in zapeče kruh. Vsi programi so še kako uporabni. Sama največ uporabljam programa Vollkorn t.j. polnozrnati in pa Normal. Odloči se. Ne bo ti žal. Sicer je pa res, tako kot pravijo tudi drugi, kakšnih bistvenih razlik med aparati res ni. LP Julija Julija

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

17. jun 2005 9:43

Tudi jaz imam ta aparat od oktobra lani, je postal prav nepogrešljiv. Jaz večino pečem na hitrem programu, cca. 2 uri. Lepo zapeče in skorja je zelo hrustljava. Veliko pa v njem mesim testo za žemljice po receptu s foruma, nato pa ko konča z mesenjem na programu 2, testo vzamem en in oblikujem kroglice za žemljice. Je super. Lep pozdrav in uživaj v peki. jana 07

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

17. jun 2005 11:51

Maja2, kupi, ne premišljuj predolgo - se splača! LP! Galja

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

17. jun 2005 14:30

Maja2, jaz imam enakega doma že pol leta. Pečem v glavnem na hitrem programu, delam razne vrste testa: za pzzo, za zavitke.... Ne dam ga več od hiše. Kot pravi Galja - ne premišljuj preveč. Zdenka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

17. jun 2005 20:39

Tudi jaz imam clatronikov aparat in sem z njim zelo zadovoljna.Moja mlajša hčerka sploh noče jest drugega kruha,ampak samo tega,ki ga mama sama speče. Marjetka cvetka

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

22. jun 2005 12:21

Lep pozdrav vsem! Me zanima, če ima morda še kdo takšen problem kot ga imam zadnje časa jaz. Namreč že od januarja letos pečem vsak dan kruh v aparatu. Vedno sem ga pekla s svežim kvasom in vedno je kruh lepo uspel. Zdaj pa se mi je že trikrat zgodilo, da mi skoraj nič ne vzhaja, je slabo pečen in zbit. Pečem skoraj vedno z zamikom čez noč, poskusila sem pa tudi že normalno speči podnevi, torej brez zamika, pa tudi ni uspel. Ker sem že mislila, da je z aparatom kaj narobe, sem enkrat poskusila speči kruh s suhim kvasom in glej ga zlomka, tokrat je uspel. Seveda dam zdaj krivdo na kvas in ne na aparat. Zanima me ali ima kdo, ki kruh že dalj časa peče s svežim kvasom, tudi takšne težave. Predvidevam, da se to dogaja zdaj v poletnem času, ko so dnevi in noči toplejše. Pa saj se niti ne sekiram. Bom pač čez poletje pekla s suhim kvasom, saj ga čez doma pečen kruhek pač ni. Lep pozdrav Palma

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. jun 2005 14:23

Jaz se pa moram malo potožiti. Tako vneto sem hvalila mojega Clatronika, zdaj me je pa pustil na cedilu.Noče več mešat testa, samo brni. Dobro, da je še v garanciji. Upam, da ga bodo hitro popravili. Čisto smo žalostni, ko moramo jesti kupljeni kruh. Da pa bi ga v tej vročini pekla klasično, mi pa ne diši. No saj ene dvakrat sem ga. Je bil doooooooooober. Smrk, smrk Julija

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

22. jun 2005 14:54

No, pridružujem se skupini Clatronikov Kruhek je odličen, je pa res, da bom morala tale aparatek še mal pogruntat. Aja, a kratek program lahko uporabim za vse vrste kruha? Koliko časa pa traja? LP! uharica P.S. Še eno trapasto vprašanje? A semenke dodam pri drugem mesenju ali kar na začetku? Sporočilo je spremenil(a) uharica dne 22. jun 2005 14:57:46

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

22. jun 2005 20:40

Uharica! Ugotovila sem, da nisi prebrala navodil. V navodilih je priložena tabela porabe časa za vse programe in za vse faze. Mislim, da traja kratek program uro in 51 minut, pa ne me držati za besedo, ker sem kar na pamet napisala. Tudi za to kdaj dodajaš semena piše: malo pred koncem gnetenja: po pisku... Jaz sem jih prebrala že nekajkrat, pa me še vedno kaj preseneti, zato ti priporočam da jih pregledaš. Pa lerp dan. Zdenka

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

22. jun 2005 21:12

Jaaaa, jaz sem navodila prečesala počez in podolgem, pa so zeloooo skromna. Sicer se strinjam, preden vprašaš, poglej navodila. Verjetno se bom spravila kar nad nemško ali angleško verzijo - so bolj obsežna, tako po straneh kot po vsebini. (Pa še obupen prevod je ...) LP! uharica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti