Aparat za peko kruha

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. avg 2005 13:28

Ja lisička, ravno od Simaca so v Italiji najbolj pogosti. Tule je link na njihovo stran: http://www.simac-vetrella.com/italiano.html Sama ga nimam, ampak že iz otroštva se spominjam, da so ga ene mamine znanke, ki živijo čez mejo, imele. Zame je bilo to pravo čudo, doma narejeni peresniki, špageti z luknjo (bucatini),... Tudi piškote lahko delaš z isto mašinco. Kar sem gledala po internetu, stane mašinca okoli 200 evrov, torej ni ravno nakup za tiste, ki radi polnijo svoje omare z aparati, pa jih nikoli ne uporabljajo. Se ti pa verjetno kmalu nakup obrne, če vas je doma več in veliko kuhate pašto. Pri nas je pašta še vedno (kljub padcu meje in ukinitvi carin) peklensko draga. Ravno v soboto sem bila v Italiji in sem Barillo kupila po 0,50 evra za pol kile, Agnesi je bila ravno v akciji po 0,48, Barilla pa je imela ravno promocijo za novo linijo pašt iz različnih mok (ajdove, polnozrnate, ječmenove in pa še ne-vem-koliko drugih vrst ...). In sem jo plačala po 0,56 evra za pol kile. Pri nas pa.... Aj aj aj, kake cene, kot bi mi jo direkt iz Barilline fabrike dostavili na dom tiste pol kile! tjas

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

1. avg 2005 15:13

Tjas, hvala za informacijo. Cena je pa res zasoljena. Imaš prav, da se ti kar kmalu obrne, če veliko kuhaš testenine. Če preračunam ceno za kilo moke in jajca in veš koliko dobiš ven testenin, potem pa še, da so boljše kot v trgovini. Gobica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

5. avg 2005 20:33

Naš Clatronic se je vrnil iz servisa, čeprav sem bila zelo presenečena, ker so nam napisali, da je bila reklamacija neutemeljena. Baje so ga stestirali in sedaj res dela, tudi peče. Zgledalo je tako, kot da vozimo aparat na popravilo za šalo. Mogoče mu je pomagala vožnja in ga je malce pretreslo. Galja, kako je pa sedaj z vašim Clatronicom? Pozdrav vsem kruhopekom! riba-ribica

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

6. sep 2005 11:11

Mene pa zanima, če ima kdo kakšen preizkušen recept za kolač z rozinami, ki bi se lahko spekel v aparatu? Ne vem točno kako bi se temu reklo - kot ena pinca ali testo podobno kot za potico. smrketa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. sep 2005 12:22

V vsak mlečni kruh super pašejo. Lahko pa jih prej še namočiš v mlačni vodi, ki jih lahko dodaš rum ali pa v mleku. Veri

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

9. sep 2005 17:46

Vesna, moj stroj so popravljali nekje v Ljubljani (ne vem kje, ker sem ga pustila v trgovini v Kopru, oni so posredniki). Menda so mu zamenjali elektroniko, vendar stroj nikakor ne dela več, kot prej. Kruh po tvojem receptu na hitrem programu se sploh ne dvigne. Ne vem, zakaj ne vzhaja, prej pa je tako lepo narasel. Na drugih programih pa mi vzhaja preveč in ima potem luknjo na vrhu. Nikakor ne morem pogruntat pravega recepta. Mi lahko kdo pomaga? Po vseh teh prebranih straneh, res ne vem več kateri recept naj uporabim. barbara

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

9. sep 2005 21:44

Barbara, moje izkušnje so podobne ali enake. Žal sem spravila aparat v omaro in ga NE UPORABLJAM VEČ! Ena navlaka več doma. LP VEROVNIKA Sporočilo je spremenil(a) VEROVNIKA dne 09. sep 2005 21:45:18

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

10. sep 2005 13:21

Po moje to niso aparati, ki bi jih uporabljal leta dolgo kot drugo belo tehniko. Odvisno pa je tudi, kako pogoste pečeš kruh. Ob vsakodnevni uporabi pa se kar hitro iztrošijo. Ko bo moj aparat popolnoma "mrknil" bom pač nabavila drugega, saj imajo vedno kakšnega v akciji. Lep pozdrav! riba-ribica

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

10. sep 2005 13:31

Odkar imam kruhomat se je moja familija razvadila. Vsak hoče svojo vrsto kruha. Moram pa priznati, da si sin peče sam in mu veliko bolje uspe kot meni. Dela po istem receptu kot jaz, ampak njemu se lepo dvigne in nikoli ne pade.

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. sep 2005 21:07

Mene tudi zanima, kako dolgo bo meni vzdržal moj Clatronic, ker revež skoraj vsak dan "gara" sto na uro. Največ ga uporabljam za gnetenje testa, včasih tudi spečem kruh, ampak sem se bolj navadila, da si testo zgnetem v kruhopeku in potem pečem "klasično". Gnetem pa vsa testa, od potice, buhteljnov, pizze, kruha, žemelj, za rezance itd... V glavnem, vedno je v teku. Imam pa ga 8 mesecev, zaenkrat je še o.k.! Sicer pa res niso tako dragi in če mi bo "mrknil", grem takoj po drugega. Kruh mi pa vedno lepo uspe, le včasih se mi zdi, kot da ni dovolj pečen, sicer včasih vključim dopeko, ampak mi je bolj všeč pečen v pečici. Imejte se lepo in dobro peko vam želim! Galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti