Aparat za peko kruha

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

18. mar 2005 22:08

Pozdravljene, kruhopekice in kruhopeki! Sicer vas vsak dan budno spremljam, ampak odkar sem diplomirala iz peke kruha v avtomatu nimam skoraj nobenega vprašanja več, ker smo se tako navadili na tale kruh, da nas niti slastne žemljice ne premamijo več. Vsak dan imamo svež hlebec in ga tudi zmažemo (včasih tudi dva). Spečem ga tudi tašči in še komu, ki ga proba pri nas in mu je všeč. Pa tako sem bila na začetku razočarana, ko se z mojim Clatronicom še nisva dovolj poznala. Pa sta me Reca in Veri prepričale, da se splača potrudit, hvala vama in seveda vsem drugim. Osnovni recept je še vedno Recin, le da dodatke vedno spreminjam, najraje pa imamo laneno seme, sezam, ržene kosmiče in zrna bučnic. Vam rečem-divota! Sem pa v kruhomatu že delala testo za buhtlje, pizzo in krofe in vse je krasno uspelo! Želim si, da bi bile vse tako zadovoljne s kruhomatom kot sem jaz! Lepo pozdravljene! Galja

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

18. mar 2005 22:47

Haj! Me je vklopila Galja......namreč imam tudi Clatronica in tudi midva sva bila na začetku kar precej v sporu. Absolutno svetla stran tega pa je, da so imele tetine kure dobesedno veselico....Sedaj pa je že doooolgo časa vse OK. V Kulinarično Slovenijo sem se vključila šele pred kratkim, tako da sem vso znanost okrog peke v avtomatu že pogruntala sama. Resnično pa je v veliko pomoč tole naše druženje in izmenjava izkušenj - zato kar korajžno! Sem prav "hepi" da sem se vklopila..... Pa lep vikend vsem zagrizenim pekom in kuharjem! ssilva

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

19. mar 2005 10:00

Pozdravljene! Jaz jutri pečem orehovo potičko za rojstni dan. Odločila sem se, da bom testo gnetla v mojem kruhopeku. Se mi zdi, da noben stroj ne gnete tako perfektno kot moj Kenny. Javim kako je ratalo. Pa še eno vprašanje oz. nasvet. Poskusite kdaj dodati v kruh tudi makova zrna. Odlično, kot bi jedli makovke, pa še nasmešek je potem bolj zanimiv??!! PACKA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. mar 2005 17:02

Packa, ce bos delala potico si vzemi recept za testo mojstra Goljata. Ne bos razocarana. Jaz sem prejsnji teden naredila kokosovo in sem morala zraven strazo drzat da jo niso v 5-ih minutah razgrabili. Danes sem delala lesnikovo se je zgodilo enako. Testo je za vse potice enak in je za pol kg moke, nadevi so razlicni. Vsi njegovi, vsi nebeski. lp Vesna Vesna Milek Recko

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

21. mar 2005 13:27

Pozdravljeni kruhopekci! Dober teden spremljam vaše pisanje v tem forumu. Seveda šele od takrat, ko sem prvič kupila stroj za peko kruha - Clatronic BBA 2605. Dober kruhek, ni kaj. Vendar imam cel kup vprašanj za vas, ki vse oz. veliko veste. Torej začnimo. Že tretjič sem pekla kruh na programu 4 - polnozrnati kruh, pa mi je vedno upadel - saj ne, da ne bi bil dober, samo bolj čvrst je. Zelo mi pa uspeva sladki kruh, kateremu dodam koščke posušenega južnega sadja in pražene lističe kokosa. In ko že omenjate recept mojstra Goljata za potico. Kje ga najdem? Sodelavki bi rada spekla kruh iz moke brez glutena - Celiax - Ali ima kdo s tem izkušnje oz. recept? Lep pozdrav, Oliva oliva

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

21. mar 2005 14:57

se pridružujem olivi, tudi jaz bi rada recept mojstra Goljata za potico. Oliva, kruha si še nisem upala delati iz moke brez glutena, naredim pa testo iz te moke za pizzo in sicer vse normalno, samo da dodam jajčko za vezavo. Ne vzhaja tako, kot testo iz pšenične moke, ampak sinova deklica pravi, da je dobra in da takšno dobi tudi pri Savici na Pobrežju (Maribor).Probaj! Sicer sem v tej rubriki že zasledila recept za kruh iz te moke, ampak ne vem, na kateri strani. Malo pobrskaj! Lep pozdrav vsem! Galja

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

21. mar 2005 14:58

poglej kakšnih 10-20 strani nazaj ,je bilo precej nasvetov na temo brezglutenske peke.LP Aki

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

21. mar 2005 15:02

Oliva, sem pozabila napisati, da imam popolnoma enak kruhomat kot ti, držim pa se Recinega osnovnega recepta, pa mi kruh na Schnell programu (4) vedno uspe, s tem, da še vedno dam na dopeko (št.12) za 20 min. Dam pa 400 g bele mehke moke, 100 g ržene in 100 g krušne moke, vodo, olivno olje, sol, sladkor, kvas in pa semena po želji. LP! Galja

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

21. mar 2005 19:33

Reca, v reviji Dober tek sta njegovi potici. Jaz delam po enem starem receptu 60 dag moke..., pa mi jo vedno razgrabijo. Moram povedat, da tako penasto mehkega testa še nikoli nisem imela. Res je zakon ta moj Kenny. Danes je moj sin naredil polnozrnate buhteljne. Prekrasno so mu uspeli. Morda zato, ker je marmelada plavala v rumu? Kdo ve... Imam recept za en dooober lešnikov kruh. Ga ob priliki napišem. PACKA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. mar 2005 19:39

O iva in Galja, recept za to potico je V reviji Dober tek. Mislim da v zadnji stevilki. Ce je ne bosta nasli na netu bom napisala. Mislim pa da so vse stevilke gor tako da nebi smelo biti problema. Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti