Aparat za peko kruha

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

26. mar 2005 21:24

Hoj! Sem poklicala kolegico in pravi, da je moko videla v Mercatorjevi trgovini v Kranju (ona je iz Tržiča), vendar je bistveno dražja, kot pri omenjenem g. Polaku (normalno ker je brez posrednika). Pravi, da se sicer natančno ne spomni kakšna je cena v Mercatorju, sigurno pa nad 1.400 SIT za kg. Pri Polaku pa je po 900 SIT. Ona vzame kar paket v katerem je 6 posameznih vreč po 1 kg. Vse so vakumsko pakirane, tako da je obstojnost zagotovljena. Tudi sama je kupovala moko v Mercatorju, dokler ni na srečanju bolnikov izvedela za omenjeno možnost.. Če bo še kakšno vprašanje, pa predlagam, da tele naše povpraševalce in nasvetodajalce malo povežemo med seboj. Zares so ubogi, pa še poceni ni tale špas... ssilva

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. mar 2005 21:28

Jaz vedno prej odprem in preverim aparat iz vseh koncev in krajev - res pa sem bolj tehničen tip:) Sicer sem pa danes naredila super mehek in puhast mlečni kruh - na roke, seveda, saj je vikend in mam čas:) Naredila sem tri kite, ki sem jih potem malo prepletla - ratalo je super in bratec pravi, da je kruh iz kruhomata sicer super, ampak da je pa ta vseeno - boljši... Bom še mesila, očitno:) Kljub mojemu prijaznemu Keniju:) Veri

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

29. mar 2005 9:31

Riba-ribica, kateri Clatronic pa imaš? Moj Clatronic BBA 2605 dela na programu št. 8 testo. Na programu 12 ima dopeko, ki pa sem jo hotla preizkusit v soboto, vendar se je na ekranu pokazal zapis H:HH (pomeni, da je pekač prevroč). Ali ni smisel tega programa, da se kruh, ki si ga ravno pekel, bolj zapeče, torej takoj, ko konča svoj nastavljivi program, daš na tega za porjavitev. Meni pa se je uprl, zakaj, ali mi kdo lahko odgovori.? Pa še nekaj me zanima. V navodilih piše o SEGREVANJU takole: Ko ste s peko končali (program se je iztekel), se vklopi funkcija zvočnega opozarjanja, da lahko kruh ali specialiteto odstranite iz pekača. V tem trenutku se avtomatično zažene čas segrevanja. PRVI STAVEK JE ŽE RAZUMLJIV, RPI DRUGEM PA, PA MOJE ZNANJE ODPOVE. lp in veselo v novi teden. oliva

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

29. mar 2005 11:56

Tudi pri mojem Perfectu piše,da se po končanem programu še nekaj časa ohranja toplota kruha.Kadar kruha nisem uspela vzeti kmalu po končani peki iz aparata,mi je "zašvical"in skorja je postala bolj mehka.Jaz imam rada hrustljavo.Je pa res da ga vedno pečem na manj zapečeno,je ravno prav.Če želim kruh ob določeni uri topel,ga v tem primeru pečem na zamik.Tako da iz vsega tega sledi,da običajno jemljem kruh ven takoj,ali kmalu po končani peki. Aki

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

29. mar 2005 11:56

Oliva, moj Clatronic ima oznako BBA 2594. Strinjam se s teboj o smislu programa dopeke. Če želim uporabiti to funkcijo aparat izključim, ugotovim, da kruhu manjka še malo barve oz. si ga ogledam, potem vključim dopeko. Moj Clatronic ima samo 10 programov, tvoj je očitno novejši. Segrevanja moj stroj nima. Pozdrav! riba-ribica

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

29. mar 2005 12:08

Clatronica je treba po peki izklopiti in nastaviti na št. 12 ter ponovno vklopiti, če želite, da se kruh "dopeče"! Kruh pa še vedno po peki pustim 10 min v aparatu, šele nato ga vzamem ven, pa tudi na tak način ostane gnetilna lopatica vedno v posodi (ne v kruhu)! LP! Galja

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

30. mar 2005 9:41

Punce, pomagajte mi, prosim! Moj Kenwood ne daje več znakov življenja. Niti display se ne pokaže. Ali ima katera pri roki številko servisa? V službi sem, pa bi rada poklicala takoj, ker ne verjamem, da popldne delajo. Niti polna dva meseca ni delal. Joj, kako sem razočarana. barbara

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

30. mar 2005 10:50

barbara, če si iz Maribora, lahko pokličes servis Župevc Milan, Ptujska c. 9 na tel. o2 33 16 400 v Ljubljani servis Ivan Prešeren tel. 01 54 01 000 ali 01 52 47 661 celje Sluga Dušan 03 491 27 00 Napiši, od kod si, pa ti še napišem druge številke! Sicer pa še moraš imeti garancijo, kajne!? LP! Galja

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

30. mar 2005 11:08

Galja, sem iz Kopra Sem poklicala v Ljubljano in so bili zelo prijazni. So mi dali tel. št. najbližjega servisa. Hvala barbara Sporočilo je spremenil(a) barbara*** dne 30. mar 2005 11:12:25

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

30. mar 2005 12:59

Moj Clatronic BBA 2865 zdajle peče kruh in sicer iz mešanice bele moke, krušne moke, ovsenih kosmičev in semen. Zgleda ful dobr. Poročam o uspehu. LP Julija Julya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti