Aparat za peko kruha

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

15. mar 2005 14:22

Vesna, aparat pa menda imaš kaki dve leti, če se prav spomnim iz tvojega sodelovanja tukaj na forumu? Ali pa se motim? Tudi jaz ga zelo pogosto uporabljam, vsaj enkrat na dan. Malo dalj časa bi pa le lahko vzdržali, kaj misliš? Lp Palma

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

15. mar 2005 15:12

Reca, tudi sama imam popolnoma enake izkušnje s prestami - kmal bi si zobe polomil naslednji dan! Saj bom tud sama še šla mal v akcijo - najbolj si želim krhkih, čeprav tudi tiste, ki jih imajo npr. na Dunaju in še marsikje v pivnicah, so tudi zelo v redu. Joj, pravkar pečem toast v kruhomatu. Ne vem kaj bo - dobesedno izvaja akrobacije, do stropa, sedaj ima pa že VDRTINO!!! Za ostale kruhe mi je dobesedno z levo roko, ampak tukaj sem ga nekaj pobiksala - verjetno prevelika količina kvasa. Še na rezultat počakam, če bo tak kot predvidevam, bodo pa tetine kure imele praznik::))) ssilva

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

15. mar 2005 17:25

Veri! Resda živim na vasi - ampak to je tipična istrska vas: hiša ob hiši, tako na kupu stisnjene, da še z avtom mimo komaj prideš. Zato pa zaradi tišine, ki je tu kar moteča včasih, toliko bolj do izraza pride vsak ropot. Ampak zaradi tega pa kruha ne bomo nehali pečt. barbara

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. mar 2005 18:21

Ja, aparatu je ze potekla garancija in kaj hocem. Po novega bo treba. No, ampak meni je res sluzil ni kaj in bom pac sla po drugega. Za preste sem pa brala, da jih moras pustiti v vodi 30 sekund, kar se mi zdi kar precej. V vodo pa moramo dodati natron. To je sredstvo za rahlanje. Mogoce ima to kaj zveze s to trdoto. Sploh pa ne vem kje bi se ga dalo dobiti. Vesna Vesna Milek Recko

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

15. mar 2005 19:37

Hvala za nasvete, bom poskusila ! LP, Barbara

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

15. mar 2005 19:52

Veri, spekla sem toast po tvojem receptu okrog Valentinovega. SUPER! Me je že ful skrbelo, ko je testo izvajalo take akrobacije - do stropa, pa dol.....No, majčkeno vdrtine že ima, pa ni sile::)))) Kljub temu, da spečem veliko kruha (na roke in na avtomat) in si izmišljujem recepte, sem nekajkrat že spekla tudi po tvojih navodilih in sem bila do sedaj vedno FUL zadovoljna. Hvala in veliko užitkov (saj fant mora bit pa čist preč, od samih dobrotk:)) ssilva

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

15. mar 2005 21:54

Palma, super so ti buhteljni, a ne. Drugače pa sem do sedaj naredila v aparatu tudi testo za pico (super), pa razne kruhke, ki je vsak drugačen in tudi zelo dober, pečem pa jih vedno s kefirjem, pinjencem, jogurtom, včeraj pa sem na hitrem programu spekla tudi kruh s kislim mlekom. In izpadel je odličen. Verjetno bom za konec tedna preizkusila tudi testo za potico. Me pa glasnost pri aparatu sploh ne moti, ker glede na druge aparate prede kot mucek. Lep dan, Sabina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. mar 2005 21:57

ssilva, hvala, sem ful vesela, da so ti recepti všeč Dobiš še kakšnega, ko se spet kaj pametnega lotim:) Reca, natron je soda bikarbona - kje jo dobiš, pa verjetno veš - v samopostrežni (za ostale) Veri

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

16. mar 2005 17:10

V Velikonočni Lisi sem videla recept za kvašene preste. Če katero zanima, bom prepisala recept. barbara

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. mar 2005 17:37

Hvala Veri. Punce, imam novega Kenwooda. }e gara. zdajle je naredil testo za kokosovo poticko, pa se kruh ga caka danes. Moram pa povedati se to, da so mi na servisu rekli, da kaj takega se niso imeli v delu. Res, ko ga pripeljem tja dela ko urca, ko ga doma zopet priklopim , nic in nic od njega. Cez dan ali dva spet vse po starem in potem spet malo strajka. Ko mu obljubim pa zdravnika zopet dela. Danes me je razjezilo in sem sla po novega. Je pa precej tisji tale novi. No zdaj bosta imela smeno. En bo ze delal. Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti