Aparat za peko kruha

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

21. mar 2005 22:24

Oliva - moja prijateljica ima ciekalijo in sama stalno peče kruh in to čudovitega. Obljubim, da ti priskrbim recepte. Recepte od Goljata pa tudi imam - pred kakšnimi 10 leti sem bila na njegovem tečaju peke kruha, pa še na enem, kjer smo pekli potice, buhteljne.....Resnično je bilo super. Pekli smo na neki kmetiji (kmečki turizem) in to 12 vrst kruha naenkrat. Vas je bila dobesedno preplavljena s prečudovitim vonjem kruha - nikoli pozabljeno! Samo malo pobrskam.... ssilva

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

22. mar 2005 8:34

Hvala vsem za razna navodila. Sedaj, ko se bližajo prazniki, bom poskusila narediti testo za potico, vendar me zanima, ali vzamete testo in stroja, ali pustite vzhajati v njem. V tem primeru se bojim, da ne bo prepozno in bo stroj začel že peči. No vidite, da sem popolnoma začetnik. Bo že bolje, če ne prej, pa čez 7 let. LP Oliva oliva Sporočilo je spremenil(a) oliva dne 22. mar 2005 08:57:47

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

22. mar 2005 8:39

oliva, če daš pri Clatronicu na št.8 (teig)ti samo zgnete testo in vzhaja, speče pa ne, tako, da se ne rabiš bat.Sem delala v soboto buhtlje, pa sem pozabila na testo v kruhomatu (sem imela obisk) in je tako vzhajajo (potem je seveda padlo skupaj) pa še premehko je bilo, pa sem dodala malo moke, pa so bili vseeno dobri. Komot lahko vse naložiš v aparat in daš na 8! Poročaj, kako bo izpadla zadeva! LP! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. mar 2005 10:26

Če koga zanima spet kak moj (tokrat uspešen:) eksperiment: iz sobote na nedeljo sem spekla kruhek iz pinjenca in 2 zvrhanih žlic jogurta (skup cca 3,6 dl), ajdove (150g) in bele pšenične moke (350g) in pa dobre pesti grobo sesekljanih orehov - pa seveda mojih 8 g svežega kvasa (1/3 Žitovega zavojčka se je izkazalo kot ok:) - končno!), zvrhana mala žlička soli, enaka žlička sladkorja, dolgi program za polnozrnat kruh - njam! No, danes zjutraj me je pa pričakal kruh iz pinjenca cca 3,5 - 3,6 dl (jaz dajem več tekočine kot Reca, mi je bolj všeč sočen kruhek, lahko probate dat manj, ampak tile mlečni izdelki niso samo voda in je že zato boljše malo več...), pa ržena in bela moka, skupaj 520 g, spet 8 g kvasa, žlička soli in sladkorja, pa še 2 veliki žlici lanenih semen in ena pest rženih kosmičev, isti program:) (št. 5 na Kenniju) Tudi njamsi;) Če dam vsaj malo bele moke zraven, ima vedno krasno kapico, samo čisto polnozranti noče narediti večjega hribčka, ampak samo malo nakaže veselje do višin;) Veri

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

22. mar 2005 11:23

Evo recept za kruh brez glutena: 340 ml vode 1 mala žlička soli 1 mala žlička kisa 30 ml olja 10 dag ajdove moke 10 dag polnozrnate moke 40 dag navadne moke (seveda so vse moke brez glutena) pol kocke kvasa (rumeni paketek - Žito), lahko pa malce več Uporabimo hitri program, alhko tudi z zamikom - vse je super! Kruh je zelo dober, oz. nakup boljšega ni možen - preverjeno! Seveda pa lahko vrste moke mešamo po okusu, držati se je treba samo količin. Prosim za povratno informacijo.... ssilva

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

22. mar 2005 12:04

ssilva, hvala za recept, zanima pa me, kje se da kupiti polnozrnata moka brez glutena! Jaz pa imam takšen recept za kruh brez glutena. 325 ml mleka (sobna temperatura) 4 žlice olja 2 rahlo stepeni jajci dodaš 45o g moke brez glutena 2 žlički sladkorja 1 žlička soli 1 paketič suhega kvasa Pečeš pa na hitrem programu! Ko sem delala testo za pizzo, sem ga po enakem postopku kot ta kruh! Sem pa enkrat probala delati testo za pizzo kot za pizzo iz normalne moke, samo da sem uporabila tole brez glutena, pa se ni zamesilo, dokler nisem dala zraven še enega jajca! Takšne so moje izkušnje! Lep pozdrav in upam, da vsem uspe! Galja

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

22. mar 2005 12:27

Galji in Silvi iskrena hvala za tako hitro posredovanje receptov iz moke brez glutena. Obvezno sporočim rezultate dela. Zanima pa me, če lahko polnozrnato moko (ali je ta brez glutena?) zamenjam z koruzno, ki jo imam iz mlina, ki melje samo koruzo (domačo) in ajdo. P.s. Veste dekleta in seveda fantje jaz pečem samo 2 do 3x na teden, zato tudi bolj počasi sledim izkušnjam. Namreč nimam kandidatov, da bi več jedli, sama - pa že ugotavljam, da se mi v omari kar krila krčijo. Lp Oliva oliva

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

22. mar 2005 12:38

Oliva, nič hudega, boš pa potem sodelovala na forumu o hujšanju, 3MD je super. Nikar mi ne zameri, šalim se oz. govorim iz svojih izkušenj. Lepo se imej in uživaj življenje. riba-ribica

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

22. mar 2005 12:41

oliva, koruzno moko lahko dodaš, ampak jaz sem je samo 100 g, ostalo sem dala moko brez glutena(rumen zavitek Mix B Schar)! Dodala pa sem že tudi riževo moko, trenutno pa je nikjer ne dobim za kupit, je pa veliko cenejša (kg-nekaj čez 6oo,oosit)! Si jo mogoče ti kje videla? LP! Galja

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

22. mar 2005 13:09

Galja, zdi se mi, da sem riževo moko videla v Hipermarketu Mercator v Šiški, kjer sem iskala brez uspeha Schar moko. Ne odneham in grem danes ponovno v akcijo in seveda, če vidim riževo, ti sporočim jutri. Do takrat pa lp oliva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti