Aparat za peko kruha

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

31. mar 2005 14:48

Natassa,evo recept originalno iz Dober tek revije. Testo:50 dag bele moke (tip 400 ali 500) 4 dag kvasa 6 dag margarine za pečenje 8 dag sladkorja 2 jajci pribl. 2 dl mleka rum, limonina ali pomarančna lupina, vanilijin sladkor ali aroma, sol Nadev: 35 dag kokosove moke 10 dag masla 20 dag sladkorja 2 jajci 1 dl. kokosovega mleka vanilijin sladkor rum Kokosovo moko v kozici prepražimo le toliko, da zadiši - naj ne spreminja barve (ta postopek lahko izvedemo tudi v pečici). Moko ohladimo, maslo in sladkor penasto umešamo, primešamo jajci, kokosovo mleko, vanilijev sladkor in rum, namažemo po testu ter potresemo s kokosovo moko. Temperatura nadeva naj bo enaka temperaturi testa. Tesno zvijemo. Položimo v pripravljen model ali pekač, prebodemo in vzhajamo. Pred peko na tanko premažemo z zmesjo mleka in jajc - pazimo, da ne zapolnimo luknjic, ki smo jih naredili pri prebadanju. Čas pečenja: 50 minut Temperatura: 190 stopinj C, (vent.) 175 stopinj C, (plin) 2-3 stopinje Gobica

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

31. mar 2005 14:52

Gobica lisička, najlepša hvala. Ta recept (ali vsaj nekaj zelo podobnega) je tudi v bazi receptov! Kokosovega mleka sicer nimam doma, pa se bom že znašla. Natassa

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

31. mar 2005 14:59

Zdaj me pa še nekaj zanima. Ko spečem kruh, ga takoj ven vzamem, toplo zavijem in položim na rešetko. Tukaj pa berem, da ga nekatere puščate še nekaj časa v aparatu. V navodilih sem prebrala, da je pečica še 1 uro topla, pa vendar. Koliko vas dela tako? Moja mama je potico vedno zavila, pa kruh tudi in tako delam tudi jaz. Natassa

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

31. mar 2005 15:16

Če pečem kruh v pečici, ga tudi jaz vzamem takoj ven in zavijem v krpo, potem ga pa ohladim na rešetki. Ko pa ga pečem v aparatu, ga pa kakšnih 10 minut pustim še v posodi, da gredo kavlji raje ven. Potem pa ga isto zavijem v prt in ohladim na rešetki. Potico pa pečem tako, da kakšnih deset minut pred koncem pečenja izključim pečico, potico pa pustim še notri, ker je toplote še dovolj, da se speče do konca. Potem pa jo tudi kakšnih 10 minut pustim v pekaču, ko je že zunaj, šele potem jo stresem ven na rešetko in pokrijem s prtom. Taji potica ne pade skupaj. To se pozna predvsem pri smetanovi ali skutni potici. Gobica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. mar 2005 15:39

Punce, kakorkoli, vedno je ok. Jaz sem nekaj casa komplicirala, ga na veliko pokrivala, ga dajala na resetko,... zdaj ga pustim nekaj casa v posodi, da se skoraj malo zmehca - kake 10 min. Ce pustite pa vec kot eno uro, pa res rata moker (enkrat se smo malo zaspali:), potem ga navadno kar pojemo in odnesemo - to pa res samo v papirnatih, ne v polivinil vrečkah, dokler je vroč. Sicer ga ohladim kar na deski, rešetka je še boljša, če se bojite da bo "zašvical" in pokrijem s kuhinjsko krpo - da se skoraj preveč ne izsuši in to je to. To je bolj pomembno, če misli ta kruh ostat še za jutri, če vsega takoj pojeste, je pa rpecej vseeno, kaj počneš z njim pred tem:) Veri

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

31. mar 2005 17:02

Glede šunke v testu. Naredila sem klasično testo za kruh - res da tokrat samo z bele moke. vse se je lepo pregnetlo in lepo vzhajalo. Zelo fino testo je nastalo - vanj sem zavila manjšo šunko, malo pustila vzhajat in dala na program za pečenje . Super. Prej je bil to zame pravi bav bav, zdaj bom pa večkrat za kako slastno malico naredila. Lumpica

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

31. mar 2005 21:24

Sedaj bom zašla čisto na drugo vprašanje a kljub temu upam, da mi bo kdo odgovoril. Zdi se mi, da se je že govorilo o pripravi toasta v aparatu za kruh. Bo držalo ? Bi prosila za recept. Hvala ! barbara R.

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

1. apr 2005 7:58

barbara, Veri je delala toast v kruhomatu, malo pobrskaj po straneh, recept je napisan, pa mislim, da je tudi pri receptih v bazi! LP! Galja

sefica  

član od: 10.2.2005

sporočila: 7

1. apr 2005 21:23

danes sem v Avstriji Pri Hoferju dobila moko, ki ji dodaš samo vodo, imajo pa različne moke od moke za beli kruh do rženega,kruhaiz polne moke, kmečki kruh,moka z bučkinimi pečkami, cene moke je sedaj žemalo višja tako da stane 0,89€ iz kile moke dobite 1,5kg kruha ali dvakrat po 750 g. kruh sem že jedla iz bele moke tako, da je bil dober. sam sem pekla kruh z navadno moko, na hitrem programu brez dopeke in je bil kruh dovolj pečen, tudi gnetilo je šlo samo ven v bistvo je ostalo v posodi. Imam aparat AFK z enim gnetilom in nam je čisto dovolj, ko dam pol kilograma moke mi ne pride do vrha ampak ima kapo ki je tudi malo zapečena. ko bom pekla z moko iz Hoferja sem bom oglasila. Lep pozdrav vsem kruhopekom in tudi tistim ki to mislijo postati, v redu je če si preberejo vse strani vsaj jaz sem to naredila in se mi je obrestovalo čeprav je dosti strani si je treba vzeti čas. Tako sedaj vas ne bom več morila sefica

Vlasta.h  

član od: 27.2.2005

sporočila: 2

6. apr 2005 20:19

Jaz redno pečem kruh iz moke, ki jo kupim v Avstriji pri Hoferju. Kruh sem spekla že iz vseh vrst moke, ki jo imajo v prodaji in lahko vam zagotovim, da so vsi kruhi dobri. Seveda pečem tudi druge kruhe, za katere sem recepte dobila prav iz teh strani, ko pa sem s časom na tesnem mi pride moka iz Hoferja še kako prav, saj od kar je pri hiši aparat za peko kruha (eno leto), naša družina sploh noče več drugega kruha. Lep pozdrav Vlasta Vlasta.h

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti