Aparat za peko kruha

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

30. apr 2005 16:27

stana r. prosim, napiši te recepte za kruh brez glutena, bi ti bila hvaležna! LP! Galja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. apr 2005 21:19

miha, to pomeni, da testo pregneti dokler ne bo lepo gladko, elasticno in sijoce. (brez skrbi, bos videl, testo se kar spremeni pod prsti). Veri

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

1. maj 2005 11:11

Recepti g. Goljata za brezglutenski kruh: KORUZNA BREZGLUTENSKA POGAČA 20 dag koruzne moke 12 dag moke celiaks 1 dcl olja 20 dag skute 3 jajca 1 pecilni prašek 1 dag soli približno 2 dcl gazirane mineralne vode ali sifona Zmešamo, vlijemo v pomaščen model, spečemo, toplo narežemo. Zamesitev: neposredna Začetna temp. pečenja: 190*-30 min. Ne priporoča uporabo pare v pečici. MEŠANI BREZGLUTENSKI KRUH Z OLJKAMI 70 dag moke celiaks 30 dag koruzne moke 6 dag kvasa 4 jajca 1 dcl oljčnega olja 15 dag zelenih oljk iz slanice (brez koščic) 2 dag soli pribl. 5 dcl vode 2 dcl vode zavremo in z njo poparmo koruzno moko, jo ohladimo, primešamo moko celiaks, vodo, kvas, oljčno olje ter razžvrkljana jajca. Zamešamo nekoliko redkejše testo, dodamo narezane oljke. Maso vsujemo v model, premazan z maslom in obsut s koruzno moko, ter vzhajamo dokler se masa ne podvoji. Zamesitev: neposredna Začetna temp. pečenja: 200*-40 min., če oblikujemo 4 hlebčke - pečemo 25 min. Ne priporoča uporabo pare. AJDOV BREZGLUTENSKI KRUH 40 dag ajdove moke 40 dag moke celiaks 20 dag krompirja 6 dag kvasa 3 jajca 5 dag masla ali margarine dodamo lahko 15 dag orehovih jedrc 1,5 dag soli pribl. 4 dcl vode Olupljeni krompir skuhamo v manjši količini vode, ga pretlačimo in skupaj z vodo poparimo ajdovo moko. Premešamo, ohladimo, dodamo moko celiaks, vodo, razžvrkljana jajca, stopljeno maslo in kvas. Zamešamo srednje gosto testo (dodamo lahko orehova jedrca) in vzhajamo. Testo nato spet pregnetemo, oblikujemo, položimo v pomaščen pekač, še enkrat vzhajamo, zarežemo ter spečemo. Zamesitev: neposredna Začetna temperatura pečenja: 200* - 40-45 min., 4 hlebčke - 25 min. Brez pare. NAVADEN BREZGLUTENSKI KRUH 1 kg moke celiaks 8 dag kvasa 1 dcl olja 2 dag soli pribl. 5 dcl vode dodamo lahko 2 dag sladkorja Moki prikešamo vodo, kvas in olje. Zamesimo srednje gosto testo. Ko je vzhajano, ga še enkrat pregnetemo in znova vzhajamo, nato ga spet pregnetemo, oblikujemo, postavimo v pomaščen pekač, še enkrat vzhajamo in spečemo. Zamesitev: neposredna Začetna temp. pečenja: 200* - 40-45 min., 4 hlebčke - 25 min. Brez pare. FIŽOLOV BREZGLUTENSKI KRUH 50 dag moke celiaks 10 dag riževe moke 20 dag sojine moke 25 dag kuhanega pretlačenega fižola 8 dag svinjske masti 3 jajca 2 dag soli pribl. 4,5 dcl vode Vse tri vrste moke zmešamo, dodamo vodo, kvas, stepena jajca, pretlačen fižol, sol in svinjsko mast. Zamešamo srednje gosto testo, vzhajamo, pregnetemo, znova vzhajamo, pregnetemo, oblikujemo, postavimo v pomaščen pekač, še enkrat vzhajamo in spečemo. Zamesitev: neposredna Začetna temp. pečenja: 200* - 40-45 min., 4 hlebčke - 25 min. Brez pare. Tovrstni kruh izdelujemo iz moke, ki ne vsebuje glutena (ajdova, koruzna, riževa, sojina, celiaks). Dodajamo lahko škrobna živila (fižol, čičerika, krompir, banana), ter vse vrste maščob (olje, mast, maslo, margarina). Dovoljena je uporaba mleka in mlečnih izdelkov (mleko, jogurt, kefir, sladka in kisla smetana, sir, skuta). Dodatki: kvas, sol, zeliščna sol, pecilni prašek, soda bikarbona, jabolčni pektin, sveže in suho ter izkoščičeno sadje, zelišča in začimbe (koriander, kumina, bazilika, timijan, šetraj). LP stana

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

1. maj 2005 14:27

Povejte mi, prosim, kje se dobi ta celiax moka; jaz jo namreč iščem, pa sem očitno brljava kot kaka kura, ker je ne najdem . Kdo jo pa dela, Mlinotest ali ...? LP vsem uharica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. maj 2005 16:27

Zanima me, če pozna kdo kakšen mlin v okolici Maribora, kjer bi prodajali moko. Sveže mleta moka je baje veliko boljša, sedaj jo pač kupujem v okoliških tgovinah. Uharica, od kod si? V Mariboru to dobiš v trg. Ajda na Glavnem trgu, Sonce v Vetrinjski ul., v Intersparu in še kje. Upam, da sem ti kaj pomagala. Pozdrav! riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 01. maj 2005 16:31:20

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

1. maj 2005 20:49

uharica, pokliči g. Polak Zmaga na tel. št. 041 446986 in pripeljal ti bo moko Finax brez glutena domov, kg te moke pa stane 900,00 sit, v trgovinah namreč prodajajjo moko brez glutena po cca. 1.400,00 sit. Se splača! LP! Galja riba-ribica, po moko lahko greš v mlin v FRAMU (cesta MB_Slov.Bistrica) ali pa v smeri Ptuja, po cesti za Borl - v vasi ZABOVCI imajo super moko.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. maj 2005 2:05

Kaj pa kak mlin ali kmet v blizini ljubljane, kjer bi se dalo dobit malo ceneje kako ajdo, pa moko,... mi je namrec ogroooomno porabimo. Pa se da dobit tudi navadno belo moko - ker za peciva je pa vseeno boljsa... Veri

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

2. maj 2005 13:24

Veri, jaz hodim po moko v Moravče. Tam je mlin ROTAR. Imajo odlično moko in sicer belo, ajdovo, koruzno pa koruzni zdrob. Za kaj drugega pa ne vem, ker se nisem zanimala. Lahko pa preverim, ko bom šla naslednjič. Če te še kaj zanima, pa vprašaj. Ali si še na Irskem? Upam, da uživaš. Tukaj je že skoraj poletje. Lep pozdrav. Julija Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 02. maj 2005 13:25:11

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

6. maj 2005 10:13

Tudi jaz kupujem moko v mlinu Rotar. Imajo pa tudi polnozrnato moko, črno, krušno, ostro, kašo. Sem zelo zadovoljna. lp, ZLATA

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. maj 2005 11:03

Hvala, bom šla ob prvi priliki pogledat (maja ne, ker imam že vse vikende zasedene:() Ali imajo tam tudi ajdo? Kakšne so pa kaj cene? Zdaj sem že doma in pridno delam že od petka popoldne:) Upam, da bo spet kmalu poletje... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti