Pomoč pri likanju

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

2. jul 2006 7:43

Punce, jaz sploh ne likam več!. Pazim kdaj je perilo oprano.Vzamem ga iz stroja, stresem in da sušit. Ko ga spravljam, ga z roko zgladim in spravim. Res ni nič zmečkano. Se pa pri nas vsi oblačimo športno, če bi bile pa srajce in kake fine hlače, bi pa seveda mogla zlikat. Tako imam prišparanega res precej dragocenega časa. Teka

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

2. jul 2006 8:24

Sem pripadnica starejše generacije in "nesodobna gospodinja" kar se likanja tiče. Nedeljska jutra so pri meni rezervirana za likanje - tako je bilo tudi danes. Zlikano imam vse - majice (mikice), srajce, športne hlače, robce, servete. Tako - občutek, da je to delo za mano je božanski. Blagor se tistim, ki mislijo, da je to delo nepotrebno. JAZ NE MISLIM TAKO! Veronika

-goga-  

član od: 16.8.2005

sporočila: 154

2. jul 2006 9:35

Še ena, ki mora imet vse zlikano. Kar sproti likam, da se preveč ne nabere, pa gre. Da bi pa samo z roko zgladila in pospravila v omaro... gogy

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. jul 2006 9:41

Enako goga in podobne A mislite, da smo preveč "picajzlaste" ali kaj? Za doma še oblečem zmečkano, da pa bi pomečkana šla kam drugam- ne hvala. Lep dan in veliko se smejte Sporočilo je spremenil(a) rozanec dne 02. jul 2006 09:41:57

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. jul 2006 9:43

Prav brez besed sem, bolj kot sem tu gor, bolj ugotavljam, da sploh nič ne znam. Priznati moram, da nimam sušilca, vendar, da ti sušilec tako suši, da potem ni potrebno likanje? Sodelavka pa moja sestra imata sušilca, pa še nikoili se niso hvalile,da nič ne likajo, ali je morda tudi odvisno od vrste sušilca? Tudi sama določene stvari ne likam, ker je pač tak material za katerega ni potrebno likanje ( sintetika), vendar takega materiala imam zelo, zelo malo, tako, da jaz imam še posebej poleti, gore za likati. Morda res pretiravamo s tuširanjem, samo tudi usr.... ne moreš hoditi okoli. Vem,da nekateri, zato, da prešparajo s pranjem, praškom, elektriko itd, prezračijo perilo. Pri meni doma se nič ne zrači, vse gre v stroj. Edino stvar,ki še nisem vrgla v stroj so usnjeni čevlji Prav vsem prisrčen pozdrav, pa ne bodite preveč hudi name Anamarija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8835

2. jul 2006 9:45

Vera, se ti pridružujem. A ne, ni ga boljšega občutka, kot zlikano in zloženo v omaro. Ko pogledam v omaro vse lepo zloženo . Od kar pomnim - perilo iz štrika oz. stojala direkt pod likalnik še isti dan. Nikdar nobenih kupov in slabe volje. Še nekaj naj pripomnim, kako zlagam v omaro. Vse, kar je na sveže zlikano gre od spodaj... recimo brisače, kuhinjske krpe, skratka, vse. Tako da se vrti v uporabi. Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

2. jul 2006 9:47

Kakor sem sicer "komot", pri perilu pa sem občutljiva, da je kaj. Pri nas mora biti zlikano tudi spodnje perilo, kaj šele majice. Da pa bi mož za v službo oblekel nezlikano srajco, pa ne pride v poštev. Tudi posteljnino še vedno likamo (no, jaz ne - prej je likala mama, zdaj pa hči - to rada počne, pa še račun za mobitel odsluži na ta način in smo vsi zadovoljni). Perilo vedno obešam "na črto", torej ga lepo stresem, zravnam in obesim tako, da je dela kasneje čim manj. Ne morem si pa zamislit, da ne bi bilo zlikano, izjema so le foritraste brisače. Sicer pa se za likanje tu na MB koncu plačuje okoli tisoč tolarjev na uro, neglede na to, alipridejoženske odmov ali pa se perilo odeplje k njim. Mi smo likanje doma "rešili", plačujem pa za čiščenje. Šest tisočakov vsak petek za temeljtio čiščenje kakih 200 kvadratov. Mamamia mamamia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. jul 2006 9:59

Pa kdo je rekel, da ste picajzlaste? Jaz se sploh ne sekiram, če drugi likajo, hvala bogu, da se jim da, jaz osebno, če bi mogla vsak dan zlikat 2 stroja parila bi se mi zrolalao. Pomečkani pa tudi mi nismo, res pa je, da ne nosim hlač na rob in raznih bluzic, vse bolj športno in iz takih materialov, da se ne mečka. Moja teta pa je tako natančna z likanjem, da lika totalno vse, še nogavice. Si predstavljate kako sem bila srečna, ko sem bila kot otrok celo poletje na počitnicah pa mi je vseke par dni rekla teta. Nataša danes bomo pa likali , da te kap. Likala sem pa res, ko sem rodila prvo hčerko, likala sem še tiste trakce od body benkic, da se mi je skor zrolalo od vsakodnevnega stanja pri pegli. Pa mi je potem še babca rekla, da tolk peglat pa res ni treba in potem, ko sem nehala likanja, ne boste verjeli sploh nisem še začela pogrešat. glede pranja sem pa tudi jaz obsedena, samo ena packa pri otrocih na obleki, takoj leti v pranje in potem perem kot nora. Oziroma pere pralni stroj, hvala bogu, da obstaja. Sem pa tudi jaz morala začeti zlagati stvari od spodaj navzgor (sveže spodaj), ker moj možek pograbi prvo stvar z vrha in se tako lahko zgodi, da ima 3 dni eno in isto majico, ker jo sproti operem vsak dan in posušim. Pa ne boste mislili, da se ona zato sekira, važno, da je čisto reče on, pa kaj, če je vsak dan ista. Svašta, potem izgleda, kot bi mel samo 1 majico, ha ha. Evo moški pa se ne obremenjuje. Jaz pa za cel teden nazaj na pamet vem kaj sem imela oblečeno in bog ne daj, da bi mela 2 dni isto. Da ne pišem kakšne barvne kombinacije mi obleče pri otrocih, pol se pa čudi zakaj rdeča in vijolčna in zelena s pikcami ne pašeta skupaj. Pa reče važno, da je čisto, otroc se pa itak ne sekirajo. Glede na to kolk zadnje dni lapam po forumu zgleda, da bom kmalu nadomestila svojo odsotnost ta 2 meseca. jade

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. jul 2006 10:36

A ima katera prakso s študentskim servisom? Jaz bi rabila pomoč, a sem skeptična glede kvalitete likanja - srajce pač morajo biti brezhibno zlikane, pa hlače tudi. lp, vanjatajnsek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

2. jul 2006 10:54

Jade, zato pa je forum, da "kvakamo" po njemu...Pa saj ne boš zdržala dva meseca brez nas, kaj? Sicer sem tudi jaz pri prvem otroku likala še trakce na tistih majčkah, sem to povzela po mami...No, zdaj sem toliko napredovala, da posteljnino likam poenostavljeno - ker je lepo zložena, začnem na polovicah in potem prelagam na zlikano stran na pol, da je lepo zloženo...mama pa še kar vztraja, po robovih na milimeter in na obeh straneh od začetka do konca...no, tako daleč pa jaz nikdar nebom. Naslednja posteljnina pa bo tista zmečkanka, ki je sploh ni treba likat... O kombiniranju otrških oblačil pa bi lahko pisala podobne zgodbe...Lep se imej, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti