Nasveti v vezi uparabe amc loncev

tema je zaklenjena

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

8. jun 2006 9:16

Steklokeramični štedilnik- navaden Plošča je steklo keramična...spodaj je spirala, ki tudi zažari, ko ga prižgete. Na navaden steklokeramičen štedilnik gredo vsi lonci, z ravnim dnom. Ko ga ugasnete je še vedno topel. Če se ga dotaknete z roko vas speče-hehehe Steklokeramičen štedilnik - indukcija Plošča je steklokeramična.....spiralo je zamenjalo elektromagnetno valovanje. Na ta štedilnik Morajo iti posebni lonci. In sicer lonci na katere se prime magnet. Zakaj, ker to valovanje reagira na Fe. Kuha samo stik plošča in lonec. Kjer lonca ni, ne greje. Čas kuhanja je 1/2 hitrejši kot pri navadni steklokeramični plošči. Je visoko energetsko varčen. Če lonec odmaknete, štedilnik je lahko prižgan...date na ploščo roko je MRZLA - sa ne spečete...primerno zaradi otrok. Ti indukcijski štedilniki so se začeli prodajati v Evropi nekako pred 6 leti...pri nas pred 3 leti. Amc lonci obstajao že 40 let. Zalo lonci pred prihodom indukcijskega štedilnika niso bili na to pripravljeni....tako kot noben drug lonec ni bil ....razen litoželezni... Ker je naš sedež v Švici....je AMC zelo hitro reagiral na indukcijski štedilnik....tako, da so lonci že 6 let narejeni tudi za kuhanje na indukcijskem štedilniku. Če je vaš lonec že za indukcijo, preverite na dnu...kjer ob šifri lonca in znaku AMC piše tudi INDUCTION. Lep pozdrav Petra 1

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

8. jun 2006 9:20

Perta hvala za ZELO natančno pojasnilo. Zdaj pa je vse jasno Lep dan vam želim

Darka  

član od: 28.9.2001

sporočila: 37

8. jun 2006 9:51

Moram še jaz pristavilti svoj "piskrček" 1. Rada vidim, da kdo tudi kaj pokritizira. Konstruktivna kritika je vedno dobrodošla, da se ne zaspi na lovorikah! 2. Mi AMC uporabljamo že 20 let in smo zadovoljni. 3. Steklokeramika in AMC je zakon: na plinu težko dodaš tako malo energije, kot jo pisker potrebuje. 4. Ne znam pa speči ribe, ne da bi se mi prijela. Tu bi pa potrebovala nasvet. Radi imamo cele ribe z glave vred, ne da bi jo pomokal ali kaj podobnega. Lep dan želim! D

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

8. jun 2006 9:59

Darka je napisal/a:
Moram še jaz pristavilti svoj "piskrček" 4. Ne znam pa speči ribe, ne da bi se mi prijela. Tu bi pa potrebovala nasvet. Radi imamo cele ribe z glave vred, ne da bi jo pomokal ali kaj podobnega. Lep dan želim! D
To bo pa težko, vsaj pomoje. Jaz jih vedno pomokam v koruzni moki, če pa je ni pri roki, pa je dobra tudi navadna. Lep dan vam želim

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

8. jun 2006 10:10

PEČENJE RIB 1. Pokrito ponev daj na štedilnik, segrevaš na 3/4 energije. Brez olja segrevaš! ( Ponev MORA biti segreta PRAVILNO! Drugače se ti riba, zrezki, bučke....vse PRIME! ) 2. Ribo osušiš, da je popolnoma suha! Če želiš, jo posoliš samo v trebuh.......sol se bo med pečenjem razlezla po celi ribi. 3. Ko se ponev segreje do PRVE RDEČE ČRTE, odpreš pokrov in daš ribo noter. PAZI kako, ker se bo v trenutku riba prijela na ponev, torej malo preštudiraj kako boš prostorsko ponev najbolje izkoristila. RIBE ne drezaj in ne vzdiguj, dokler se sama ne odlepi. TEMPERATURE NE ZMANJŠUJ . Ko se odlepi, jo obrni in popeči še na drugi strani. Če je riba ogromna, jo lahko čisto na koncu še malo pokriješ, ob zmanjšani temp. podušiš za par minut. Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 08. jun 2006 10:12:27

tanca  

član od: 13.6.2004

sporočila: 76

8. jun 2006 11:33

Tudi pri naši hiši je AMC več kot 15 let. Z njim smo zelo zadovoljni, čeprav vidim, da kuhamo čisto napačno. Me pa zanima na primer kakšen recept za golaž. tanca

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

8. jun 2006 13:06

Sama kuham v navadnih loncih in še nikoli, res nikoli, se mi ni nič zažgalo, se razkuhalo itd. Tudi jaz skuham testenine in riž na pol in nato odstavim, pustim v vodi pokrito in prav tako lahko v istih posodah kuham zelenjavo, štruklje nad soparo... Nič nimam proti tej posodi, hočem samo povedat, da če znaš kuhat potem lahko kuhaš tud v tisti posodi za 10.000 sit, pa je prav tako okusno, zdravo,... Prav tako kuham brez maščobe in nikoli v jedi ne dodajam moke... biba

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. jun 2006 13:14

Haha, meni se je pa celo v AMC že kdaj kaj razkuhalo, zažgalo... Predvsem, ko sem se morala med kuho posvetiti še otrokom, obesiti perilo, previti pokakano rito, uspavati dojenčka... Tako da vsemogočni ti lonci vseeno niso. Sem pa kljub temu z njimi zadovoljna (imam dva lonca in secuquick), poleg imam še "navadno" RF posodo z debelim dnom, ki jo lahko na isti način uporabljam. Atina

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

8. jun 2006 13:48

Jaz sem najbolj zadovoljna s sekokvikom. Resnično mi skrajša čas kuhanja v tem norem tempu. Zelo rada naredim na čebuli podušeno mleto meso, dodam zelenjavo, suhe makarone, zalijem z vodo in zaprem s sekokkvikom za 5 minut. Čudivito makaronovo meso. Tako delam tudi rižoto. Za golaž popražim meso, dodam veliko drobno sesekljane rdeče čebule, malo začinim in zalijem z vodo. Zaprem s sekokvikom za 12 minut. Moja kolega mi je stalno težil da goveja juha ne more bit fertik v 15 minutah, dokler je ne probal.....zdaj pravi da sem carica za govejo juho. ANJA

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

8. jun 2006 15:33

biba nobeden ti nič noče. Zaradi mene lahko kuhaš v zlatih loncih, ali pa v navadnih, ali v amc loncih. Pomembno je , da uživaš v kuhi....tudi če se ti kdaj zažge, ali razkuha, ali si pa tako dobra gospodinja, da se ti nič ne ponesreči. anja Petra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti