Nasveti v vezi uparabe amc loncev

tema je zaklenjena

Maja Z  

član od: 20.8.2004

sporočila: 91

6. jun 2006 9:51

Tudi pri nas doma uporabljamo AMC posodo. NA morju, kjer je nimamo, kar ponorim, ko kuham rižoto in vse ostalo. Ker pa se bom kmalu odselila na svoje, me zanima, koliko danes pride srednji komplet posod? Hvala Maja

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

6. jun 2006 10:34

marika je napisal/a:
Tudi sama uporabljam Amc že več kot 15 let in moram reći, da sem zelo zadovoljna. Maščob večina ne uporabljam. In otroci so navdušeni nad rižem v teh piskrih, ki nikjer drugje ni tako dober. Moje znanke se še po tolikih letih ne morejo navaditi, da je potrebno meso počakati, da odstopi. Pa tudi mož se nikakor ne more navaditi, da se pokrovi med kuho ne dvigujejo, da riža ni potrebno premešati in podobno. Imam pa nekaj navad, kar se tiče te posode: Imam kombiniran štedilnik (2x plin in 2x steklokeramika) - tako npr. govejo juho kuham z običajno pokrovko, v soboto zvečer za nedeljo. Do rahlega dvigovanja vode jo pustim na plinu, potem pa prižgem steklo keramiko za kakšno minuto ali dve in lonec prestavim tja. Zjutraj je juha kuhana. -tudi pri večini ostalih stvari, ki potrebujejo malce več časa (segedin, ješprenj in podobno) delam tako (plin in potem kanček elektrike s pomočjo steklokeramike) -s hitro pokrovko v 10 minutah pripravim okusno zelenjavno jušno osnovo, ki jo potrebujem za kaj drugega Pozdravček Marika
Nikoli mi ni bilo jasno zakaj kuhati juho z hitro pokrovko. Govedino bi naj kuhali tako dolgo, da iz nje "poberemo" vse dobro, meso pa nato zavrgli. Taka juha naj bi bila najboljša. Kolikor vidim Marika kuha tako juho. Vprašanje Mariki. Kako dolgo torej kuhaš juho? LP K

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

6. jun 2006 10:41

Nisem Marika, kuham pa juho 3-4 ure. Zame tista, kuhana v 20 minutah, ni ista. Stara šola, ali kaj drugega? Lp Dolores

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jun 2006 10:43

Pri nas se tudi kuha celo dopoldne. Meso in zelenjavo z največjim veseljem pospravita psa. Loni Makaroni

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

6. jun 2006 11:04

Jaz kuham juho s hitro pokrovko 15 minut, pa meso porabimo ali kot prilogo h krompirju za nedeljsko kosilo, ali pa v solati s čebulo in trdo kuhanim jajčkom. Juha nam je odličlna, meso tudi - pač ima vsak svoje navade. Zelenjavo iz juhe potenstam na maslu ali oljčnem olju, dodam malo domače vegete, žličko moke in na koncu žlico ali dve kisle smetane. Je krasna priloga k mesu in krompirju. Dušanka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

6. jun 2006 11:22

Meni je juha izpod hitre pokrovke enako dobra kot pri klasičnem kuhanju, razlika je v tem, da je meso zelo dobro, pri klasičnem je vsaj moj kot žvarovina. Me pa nekaj drugega moti pri tej posodi, oz. na splošno pri takih izdelkih, kjer radi rečejo, da je izdelek doživljenski in oh in sploh. Prva AMC, ki sem jo kupila prek oglasa, je bila še brez termometrov, potem je prišla ven ta s termometri in sem dala staro mami, sama švercala iz A novo, ki pa še ni imela hitre pokrovke. Dobro, čez nekaj let kupim hitro pokrovko skupaj z loncem, ker na ta stare pokrovke hitra ne gre. OK, bi se odpovedala vsem kastrolam, hitri pokrovki pa ne. Ampak, glej ga zlomka, spet nastane problem. Kadar bom menjala steklokeramiko, bi rada imela indukcijsko. Ta posoda s hitro pokrovko pa na indukciji ne dela, ker je izdelana pred letom 91. Bog ve, kaj se bojo še spomnili. Pa še nekaj, za stare kupce bi lahko imeli v takih primerih popuste, saj je posoda cenovno nekajkrat precenjena. Vsi vemo,po koliko je 1 kg RF. Sestra je pred par leti kupovala ekonom lonec, pa sem ji predlagala AMC. Je prišel njihov agent in hotel za posodo in pokrovko krepko čez 100000. LP

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. jun 2006 11:30

Mislim, da neki popusti obstajajo, če menjaš posodo. Vendar se potem pojavijo dodatne težave: moja tašča je hotela menjati dva lonca za novejša. Morala je napisati neko prošnjo, zakaj hoče menjati. Seveda je napisala in jo dala agentki. Ta se dve leti ni oglasila, čez dve leti pa kliče, naj tašča prošnji ponovno napiše, ker jih je ona IZGUBILA. Tako da ne vem, kako ta menjava poteka, če sploh. Bo Petra vedela kaj več? Pa še to: agentka je rekla, da se odslej ne bo dalo več kupovati posameznih posod ampak samo komplete. Je to res? Atina

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

6. jun 2006 11:37

Pred približno 15. leti smo na predstavitvi AMC-ja na atmosferi v posodi z distančnikom pekli biskvit z ananansom. V posodo smo naložili rezine ananasa (iz kompota) in prelili z biskvitnim testom. In sedaj, Petra 1, naloga zate: prosim, če lahko izbrskaš recept za tale biskvit. Zadeva je bila čisto enostavna in zeeeeelo okusna ter sočna. Res, da obstaja veliko vrst biskvitov, jaz pa si vendarle že dolgo želim ponovno dobiti prav ta recept. Lep pozdravček & dober tek! harmonija

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

6. jun 2006 15:28

Harmonija RECEPT ZA BISKVIT Z ANANASOM ( BREZ PEČICE) DELA SE V VISOKI PONVI 24cm, 3,5l POtrebuješ ananas kompot, celi koluti Biskvitno testo, za katerega imate v receptih na KS, zelo veliko idej. Mrzlo ponev namažeš z margarino, na to položiš ananasove kolute( KI JIH MORAŠ OSUŠIT ) in sicet tako, da je pokrito celotno dno. V luknje daš pač koščke. Segrevaš na srednji temp. Če je štedilnik na 9 stopenj potem na 6 ali 7, če je plin, na srednjem plamenu.Pokrovka je gor in ko pride kazalec do prve rdeče črte, zliješ noter pripravljeno maso za biskvit. POKRIJEŠ Z NAVADNIM POKROVOM. Temperaturo zmanjšaš na MINIMUM. Čas kuhanja je sedaj še 20 min. Kazalec za temperaturo se mora med kuhanjem ustaviti 10 min čez 12 , ali ko je ura14. Če grem v žargon razlage termostata na pokrovki. Včasih biskvitno testo tako zelo naraste....v tem primeru, je treba z nečim obtežit pokrov. Kakšna debela kuharska knjiga bo dobra. Malo za šalo, malo za res. Po 20 min, streseš biskvit iz ponve na krožnik, ananas je zgoraj lepo zapečen.zraven paše sladka smetana ali sladoled. DOBER TEK LILIJANA: Hvala bogu, razvoj tehnologija gre naprej. Tudi če imaš 20 let star avto, je zelo veliko stroškov, če hočeš vanj vgraditi klimo...se pa brez klime več ne da. Pred 10 leti NOBEN za INDUKCIJO, še vedel ni, 6 let nazaj so začeli s temi štedilniki v EVROPI, AMC se je takoj prilagodil. Lonci so bili narejeni za indukcijo, ko v Sloveniji, še vedeli nismo zanjo,pa tudi tisti ki so, takrat je bila cena teh štedilnikov astronomska...sedaj so že nižje cene. Tehnika gre naprej, ...bog ve kaj bo čez 5 let i AMC je kratica za ALFA METAL KRAFT. ALFA METAL JEKLO. Jeklo ima borzno ceno. Cena jekla je borzna in tu ne odkrivamo tople vode. Iz tega jekla so izdelani kirurški salpeli. imenuje se tudi laboratorijsko jeklo. Pač ima svojo sestavo...in svojo ceno. Marsikdo je rešil svojo hišo ali stanovanje, ker je =pozabil nekaj v AMC na štedilniku".....Vendar AMC zdrži tako pozabljanje...... Nerada govorim o pogojih prodaje, da si ne nakopljem jeze !!!!!!! ATINA Zato na hitro: Lahko kupite posamezne lonce.....vendar cenovno ( LIJANA)..).pride veliko dražje, kot če si privoščiš en mali, mali kompletek, ker na komplete je VEDNO nekaj popusta. Sedaj ni več mali , srednji in velik komplet...lahko si sam po želji določiš, kaj želiš imet... Toliko. LEP POZDRAV VSEM. Petra 1

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

6. jun 2006 16:17

Petra, indukcija je stara vsaj 30 let, leta 76 je bila opisana v Gospodinjskem koledarju, torej ni to nič novega. Te posode in 20 let star avto je pa kratko in malo smešno primerjat. Če daš enkrat toliko in toliko za posodo, sigurno ne pričakuješ, da jo boš menjal na vsake 5 let. Saj je tudi garancija doživljenska in jo tako tudi propagirate, mar ne? Ne mi o ceni jekla, ker sem v takem poslu, da poznam ceno jekel. Po tvoji logiki, če bi bila cena posode odvisna od cene jekla na borzi, bi se morala dvignit v zadnjem letu za 100 %, za toliko se je dvigila cena rosfreja na svetovnem trgu. Pa vsi vemo, da je cena ostala enaka, ker material predstavlja nizek % cene izdelka. Torej, mene konkretno zanima, ali se da posodo menjat in koliko % predstavlja popust, če ga sploh lahko uveljavljaš. Aja, pa še to, ali velja popust tudi, če je posoda kupljena v Avstriji, saj smo vsi ena globalna vas. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti