Nasveti in triki

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

23. jan 2012 11:38

darcy1 pred kratkim sem prebrala, da se bi naj tako perilo izjemoma opralo z praškom za belo perilo in na višji temparaturi. 

sinička

darcy1  

član od: 30.3.2011

sporočila: 70

23. jan 2012 11:57

Sinička tudi tebi hvala, morda poskusim na 60 stopinj, saj gre za bombažne majice, le da so črne in potiskane spredaj, kakšna pa tudi zadaj. Lep sončen dan...

darcy1

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

23. jan 2012 14:49

Super tema! 

A je kdo že slišal za ta nasvet?

Okna operi s tekočino za lesk (pomivalni stroj).

 Naj povem, da sem jih do sedaj čistila z vodo+kis+cet na koncu pa še z amonjakom. Spolirala sem jih pa lepo s časopisnim papirjem. Sicer so okna bila res popolno čista, a dela je bilo veliko. 

 

Ker obožujem čistila iz domače kuhinje, sem ga šla preiskusit. Vzela sem gobico in z mešanico tople vode+tekočine za lesk prešla v akcijo. Okna so se kar sama spucala (skoraj ). Na koncu sem še samo časopisni papir vzela in to je bilo to. 

 

Pri tem pa se ni končalo. Kot so napisali se lahko uporablja za čiščenje tal, je odličen razmaščevalec, očistil mi je  tudi pečico iz legiranega jekla ( kaj vse sem že poskusila, da bi jo spravla do tega, da se bi svetla). 

 

Lep pozdrav!

sinička

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

23. jan 2012 14:59

Pa steklo od tuš kabine tudi super očisti ta tekočina za lesk.

Lizzie

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

23. jan 2012 15:07

Jaz s šip najprej z viledo in toplo vodo, brez vsakršnih detergentov obrišem prah. Potem jih malo napršim s čistilom za okna in obrišem s krpo iz mikrovlaken. Opravim, kot bi rekel, keks.

zeta

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

23. jan 2012 15:23

Lizzie, super! Še več načinov uporabe 

zeta, me veseli, da ti gre tako urno od rok.

  Mi imamo veliko oken in sem vesela, če mi kak delovni korak odpade. Čistil pa skoraj ne kupujem. 

sinička

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

23. jan 2012 15:35

Za odstranjevanje madežev od flumastrov uporabimo spray za lase, pustimo delovat 15 minut in s toplo vodo izperemo. Odlično deluje! 

Za enkrat še nisem poskusila, kako se s to tehniko odstranjujejo madeži od kulice, morda pa je to poskusil že kdo od vas in lahko z nami deli svoje izkušnje.

sinička

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

23. jan 2012 15:41

darcy1 je napisal/a:

Prosim vas, da pomagate tudi meni. Starejša hči je stara 18 let in dosti hodi po svoje. Oblači se precej v črna oblačila. Problem so njene črne T majice s potiskom. Perem jih na programu športna oblačila na 40 stopinj. Pa imajo ponavadi zelo čuden, zatohel vonj. Tudi od mehčalca ni nič bolje. Filter pri stroju je očiščen. Ne vem, kaj bi to bilo. Kaj pravite?
darcy1

 

Občasno operi smrdljive majice na 60 st. C – preizkušeno pomaga.



rdkapica

Sporočilo je spremenil(a) rdkapica dne 23. 2012 15:41

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

23. jan 2012 17:30

Črne majice ne bodo imele vonja, če v zadnjo vodo, namesto mehčalca dodate kis za vlaganje in veliko žilco sode bikarbone. Tudi belo perilo ima bolj svež vonj.

zoja2

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

23. jan 2012 18:50

Oken vam pa ne priporočam čistit s papirjem, še tiste navadne papirnate role niso OK... doma imamo firmo in delamo s steklom... Čez čas, sicer res nekaj let, dobijo tako meglico... Sicer je res, da jih tudi sama čistim tako redko, da ne vem, če bi to dočakala :D

Aluminij se pa čisti samo z vodo, nič drugega...

 

xxs

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti