Kaj beremo?

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

13. mar 2006 12:07

Čao, moj komentar o knjigah Dana Browna: So me kar razočarale. Ne vem no, morda sem preveč pričakovala. Z velikim zanimanjem sem brala prve strani Da Vincijeve šifre in tudi veliko razmišljala o tem, da se vse to resnično odraža v naravi. No, potem pa razočaranje. Še večje razočaranje je bila druga - Angeli in demoni. Dobesedno "krneki". Še najboljša od teh treh mi je bila Digitalna trdnjava, če se že moram odločit za eno. Sedaj se bom spravila na Puščavsko rožo, zarjo in otroke. Samo - kdaj se bom pa spet na "študijske"??? Lep pozdravček, S.

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

13. mar 2006 13:45

Trenutno berem Očetova puška (pisatelja se ne spomnim, knjiga je doma). Je avtobiografski roman dečka, malega Kurda, ki govori o boju Kurdov za osamosvojitev konec 60. in začetku 70. let. Od omenjenih v knjigi je eden redkih preživelih, živi pa v Franciji. Pretresljivo! lp Alenka

Ivi  

član od: 17.6.2005

sporočila: 31

13. mar 2006 15:05

elaphus je napisal/a:
Ivi je napisal/a:
MALC je napisal/a:
Včeraj sem končala brati knjigo KODRLAJSASTI PITON - grozljiv opis narkomanskega življenja na podlagi resničnega doživljanja. Vsekakor knjiga, ki bi jo morali prebrati vsi starši in vsi mladostniki!! Lep dan vsem skupaj!! MALC
Tudi jaz sem prebrala KODRLAJSASTI PITON, ne morem pa verjeti, da nihče tukaj ne omenja knjige JANOV KRIK Marinka Fritz kunc, ki opisuje fanta, ki je zašen na stran pota in njegovo mamo, ki mu ves čas stoji ob strani. Mene je povsem navdušila. ENAKO velja za GIMNAZIJCA. Knjižnji molj, IVI Ivi
Enako pretresljiva je tudi še ena knjiga Marinke Fritz - Kunc: Borboleta (nisem čisto prepričana, če se ne piše z dvema t) LP cervus
Hvala za informacijo o Borboletti, piše se z dvema Tjema. Od Marinke Fritz Kunc sem prebrala tudi PUSTI ČAKATI JUTRI, pa mi ni sedla. V primerjavi z Janovim krikom ni tako dobra. LP Knjižni molj Ivi Ivi

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

13. mar 2006 16:01

Če so vam ljubše "mafijske" tematike, je Mario Puzo najboljša izbira - Siciljanec, Mama Lucija, Omerta, Poslednji don in seveda njegova klasika Boter. Napisal je tudi knjigo o Borgijcih - papežu, o njegovih otrocih in korupciji med kardinali - če vam je všeč zgodovina. Trenutno berem knjigo Otrok džungle - prvoosebna pripoved, ki pripoveduje o deklici, ki je šla s staršema živet, mislim da na Novo Gvinejo - ne me držat za besedo. Tam se je družila s plemenom, ki do takrat še niso prišli v stik s civilizacijo. Govori tudi o vračanju v civilizacijo, o prilagajanju, nerazumevanju.... zanimiva knjiga. LP Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 13. mar 2006 16:02:05

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

13. mar 2006 16:41

Vse sem prebrala - Mi otroci s Postaje ZOO, Janov krik, Borboletta in nazadnje Gimnazijca. Vse so enako pretresljive in strašljive - omenila sem pač Kodrlajsastega pitona, ker sem ga pač prebrala zadnjega. No pravzaprav sem na podlagi vaših mnenj zadnjega prebrala Gimnazijca. Trenutno imam na področju branja pavzo, saj imam veliko drugih obveznosti in knjige pridejo zopet na vrsto kasneje. MALC

karmen4  

član od: 31.1.2006

sporočila: 28

13. mar 2006 18:33

Čawči, tukaj pa Karmen! Tudi knjižni molj. Tolko knjižni, da sem tu že dvajset let v službi (samo mimogrede), preberem pa vse, kar mi pride pod roko. Nazadnje prebrala od Muckove Dese "Pasti življenja" in "Panika", enkrat za spremembo romane, oz. pisanje za odrasle. Sploh, odkar sem dopolnila štirideseto, mi vse bolj leži "ženska" literatura. Tudi nad knjigo "Divje ženske" sem navdušena. Drugače pa sem razočarana nad Brownovo "Šifro". Pač krimič kot krimič. Imam pa zato raje Patricio Cornwel. Sploh pa je to tema, o kateri mi ne zmanjka hitro. Pa lep pozdrav, Karmen.l karmen4

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

14. mar 2006 12:47

Pred kratkim sem prebrala drobno knjižico Ženici (pripoveduje o dveh starejših ženicah, ki ju rod eskimov zapusti v snegu in mrazu zaradi lakote). Priporočam. Potem Zajčje leto (mislim da je avtor Pasalina). Sedaj pa berem Psi iz Rige (kriminalka). Avtorje si zlepa ne zapomnim. anita

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

14. mar 2006 16:35

Jaz pa sem pravkar prebrala Ženska v rdečem (N.Chatelet). Zelo prijetna knjigica. Sicer sem pred nekaj meseci brala tudi knjigo Dama v modrem (iste avt.), ki pa mi je bila precej manj všeč (ta, ki jo imam zdaj, se mi zdi tako svetla in optimistična, prejšnja pa ravno obratno). sila

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

14. mar 2006 16:39

"Trije v postelji" je super. Marjetica

waris  

član od: 5.3.2006

sporočila: 59

24. mar 2006 17:31

Priporočam knjigo Sužnja (resnična zgodba o sudanski deklici), Di Mcrrisey: Barra Creek Lep pozdrav waris waris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti