Kaj beremo?

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

26. mar 2006 19:19

Hvala!!! takoj jutri letim v knižnico, sam se bojim da je sploh ni, ker tu v Domžalah zelo težko kaj dobrega dobiš, je vse izposojeno ali pa že dva meseca vnaprej rezervirano... biba

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

26. mar 2006 21:26

Lumpica, a si že brala knige Aleksandre Marinine? Naslovov se trenutno ne spomnim (mislim, da je ena Tuja maska). Je pa ruska avtorica. Tudi napeto branje, da komaj odožiš knjigo. Pa knjige Tami Hoag- V prah se povrneš, Tiha voda Mery Higgins Clark pa verjetno poznaš. Moram še malo po spominu prebrskati. Mi imena hitro uidejo... Pa kakšen predlog bi tudi mi prav prišel Sem se spomnila še na Dono Leon: Smrt v tuji deželi, Beneški obračun... maychi Sporočilo je spremenil(a) maychi dne 26. mar 2006 21:33:31

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

26. mar 2006 22:50

biba je napisal/a:
takoj jutri letim v knižnico, sam se bojim da je sploh ni, ker tu v Domžalah zelo težko kaj dobrega dobiš, je vse izposojeno ali pa že dva meseca vnaprej rezervirano biba
O, jaz sem tudi Domžalčanka... Sicer pa lahko vso zalogo knjižnic preveriš v Cobissu (www.cobiss.si), domžalska knjižnica ima šifro SIKDOM. No, zaloga je pa trenutno taka: - 1 izvod je prost v Domžalah (2 sta pa izposojena), - v Mengšu, Ihanu in Trzinu je tudi prost po 1 izvod (no, očitno je to tudi vsa zaloga po teh enotah). Itak si pa lahko z izkaznico domžalske knjižnice izposojaš po vseh enotah. Nekje jo že najdeš

Alya_88  

član od: 12.1.2006

sporočila: 9

27. mar 2006 16:07

kaksna pa je vsebina knjige trije v postelji? rada bi jo prebrala pa me zanima, ampak samo na kratko...:) Alya_88

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

27. mar 2006 16:19

Tukaj najdeš krajši opis http://meander.slo.net/knjiga.php?isbn=9616473077&PH Jaz osebno sem si najbolj zapomnila opis rojevanja glavne junakinje. Takrat sem si rekla, da jaz že ne bom nikoli rodila. No sedaj ne mislim več tako. Poroda pa me je tako ali tako ful strah. Marjetica

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

27. mar 2006 16:34

Ravnokar sem končala knjigo Plesalec. Biografija o Rudolfu Nurejevu - baletni plesalec, ki je pobegnil iz Sovjetske Zveze. Zelo dekadentna. Zanimiva. Moycaa

mateja11  

član od: 8.3.2006

sporočila: 35

28. mar 2006 22:07

Zelo priporočam Pet četrtin pomaranče (J. Harris) - zelo primerna za ta forum (veliko hrane) mateja11

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

29. mar 2006 7:06

Priporočam Jesenski blues od Eloizabeth Berg. Ganljiva pripoved o modrosti in in bližini, ki jo prinesejo težke preizkušnje. Tudi meni je bila Pet četrtin pomaranče zanimiva. lp, Robida

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

29. mar 2006 10:39

Za lahko branje priporočam knjige Barbare Taylor Bradford-Njena pot,Bogatašinja,Glas srca... Potem so tu knjige V.C.Andrews-Ugrabljena,Jutranje skrivnosti,Otrok mraka,Polnočna šepetanja,Usodna ura! Norma Beishir-Ples bogov Eileen Goudge-Vrt laži(zelo priporočam) Nazadnje sem prebrala V pajkovi mreži-James Patterson!Odlična kriminalka,od katere ne moreš stran! tatam Sporočilo je spremenil(a) tatam dne 29. mar 2006 10:39:50

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. mar 2006 16:07

mamamia je napisal/a:
mimika je napisal/a:
alya, kaj je za tebe dobra knjiga? Meni je super všeč pisateljica Isabel Allende, še posebna knjiga Eva Luna. Super dober mi je tudi Gabriel Garcia Marquez. Še nekaj naslovov, ki tukaj še niso bili omenjeni, so pa zahtevnejši od večine ostalih knjig, omenjenih v tem postu: Gospodar muh, Golding, William; Angleški pacient, Ondaatje, Michael (po njej posnet istoimenski film s prelepo Juliet Binoche v vlogi Hane); Spomini na Afriko, Blixen, Karen (po njej posnet film Moja Afrika z Meryl Streep in Robertom Redfordom v glavnih vlogah); Ulica ribjih konzerv in Polentarska polica od Steinbecka.
Mimika, vidim, da sva si kar blizu glede knjig... O Blixenovi - novembra sem bila v hiši, kjer je živel, naobrobju Nairobija; res je bila "šefica", znala je užiti življenje, ga zajemati z veliko žlico...Pri nekaterih stavreh me je celo malo psominjalana Hemigwaya, njegovo kubansko domovanje sem si tudi že ogledala, pa barko Pilar,na kateri jeimel poleg vrtljivega stola, na katerem je sedel med ribarjenjem, tudi nastavek z vdolbino za kozarec... Obožujem G.M. Marqueza; je kdo že bral Poročilo o ugrabitvi? Pretresljiva knjiga, poročilo o resničnih dogjanjih; Ulica ri bjih konzerv mi je fenomenalna, pa Polentarska polica, da ne omenjam Trije možje v čonu, da o psu niti ne govorimo - te knjige vedno znova jemljem v roke in jokam od smeha... Zdaj berem Zgodbe izza kuhinjske mize (ali tako nekako), pretresljive zgodbe o težko bolnih ljudeh in njihovi neizmerni volji, da s pomočjo zdravnice, ki je včasih bolj zdravilka (a v tem priemru v izjemno pozitivnem smislu) in je tudi avtorica knjige, premagajo bolezen, pa še tako slabo kaže... In ponovno omenjam knjigo Sanje v megli (Jurij Ritheu) - če jo kdo kje zasledi, jo takoj kupim - o majhnem ljudstvu ob Beringovem prelivu in kako zelo malo je potrebno, da je človek srečen...Res, sanje v megli je primeren naslov... Mimogrede, je kdo bral knjigo Sam Michele, avtorja Axela Mutheja? Pa nekaj vam povem: knjige si večinoma kupujem; ne morem si pomagat, ko vidim knjigo, ki bi jo rada brala, si jo kupim, ker jih imam rada na polici, da jih vzamem roke, kadarkoli se spomnim...In tako imamo doma skladišče po celi hiši - police v otroških sobah so polne, naše tudi, v kleti jih imamo zložene po zabojih, zdaj polnimo še police pri svaku in svakinji, pri mojih starših je tudi prostora vedno manj, na vrhu omar pri tašči, v dolžini kakih šest, sedem metrov, so naložene že v dveh vrstah...Ste tudi drugi tako "knjigoljupci" kot mi? Pa kot da še ni dovolj, ko smo kjerkoli na dopustu, kupujemo knjige, iz Pule na primer se z manj kot štirimi, petimi knjigami na sezono še nismo vrnili domov...Mamamia mamamia
Seveda, dosti nas je, ki smo brali Munthejev San Michele. Tako popularna je bila, da imam celo dva izvoda, slovenskega in italijanskega, oba iz knjižnice moje none. Takrat je bil to velik bestseller, v knjigo je pa eden od bralcev celo nalepil fotografijo dvorca San Michele. Zelo ljubo mi je, če me od časa do časa kdo spomni na kakšno pozabljeno knjigo, zdi se mi kakor, da bi srečala starega prijatelja. nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti