Kaj beremo?

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

13. feb 2006 19:03

Jah,to za branje knjige dvakrat,pa nevem,če bo držalo.Torej smo vsi,ki smo brali knjigo enkrat(pa to veliko "dobrih???")brali nič ali pa nevredno???????? vemves

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

13. feb 2006 20:04

Če mi je knjiga všeč ,jo čez nekaj časa ponovno preberem,po dolgem času sem dobila knjigo -Romana Berni -Poroka iz maščevanja lp goga

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17809

13. feb 2006 20:07

No, moja knjiga s tem naslovom pa čaka na vračilo v knjižnico. Sem jo že prebrala. Me pa ni posebej pretresla. rimljanka

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

14. feb 2006 9:20

Knjiga, ki jo trenutno berem: Kolo življenja, avtorica Elisabeth Kuebler Ross. Vredna je desetkratnega prebiranja. Vsaj zame. lp, burbonka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. feb 2006 14:04

Puščavsko rožo sem dobesedno požrla v nedeljo, ni bilo časa tudi za kuhanje kosila, danes bom obdelala Puščavsko zarjo, tretji del imam pa rezerviran. Loni Makaroni

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

15. feb 2006 9:06

Jaz sem pa v nedeljo požrla Kraljevino izza tančice Carmen bin Ladin. Moj komentar: vsebina še kar, za prebrat; slog še znosen; slovnica me je pa nonstop jezila (kaj morem, poklicna deformacija. Ko berem, vedno gledam vse troje ). Danes zjutraj sem dokončala Nevarne poti Zvoneta Šeruge - sem jo brala zelo po obrokih, malo pred spanjem, malo zjutraj preden sem vstala (kadar sem delala popoldne in sem si to lahko privoščila). Mi je bila všeč, sploh ker so mi všeč zadeve, ki govorijo o aktualnih problemih v svetu. Škoda je samo, da je knjiga stara že več kot deset let, pa ni več popolnoma aktualna. Pa ugotovila sem, da imam luknje v znanju o Afriki. Zemljepis še nekako gre, ampak zgodovina Afrike mi pa čisto šepa. A ve katera za kako dobro knjigo o zgodovini in aktualnih problemih Afrike oz. posameznih držav? Ni treba, da je v slovenščini. Morda Mamamia? Zvečer pa začnem brat zloglasne Satanske stihe. Sem prebrala prvih par strani in mislim, da mi bodo všeč. maja

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

15. feb 2006 20:40

No, pa še jaz poročam, kar sem nabrala iz vaših nasvetov: Iščem impotentnega moškega - zabavno lahko branje, ki ima tudi globlji pomen. Sem jo prebrala na dušek. Ljubezen v steklenici - žal nisem romantik, zato ni naredila vtisa name. Pet četrtin pomaranče - presunljiva napeta pripoved, polna zatrtih čustev. Ljubi moj sputnik - zanimivo branje Esej o slepoti - izredno dobra knjiga, še nisem prišla do konca. Napoved vsebine me je kar prestrašila, vendar je pisatelj zgodbo napisal v nekakšnem odmaknjenem stilu, da se grozljivka sprevrže v izredno zanimivo branje. Človek se zamisli. Če bi radi na to temo resnično grozljivo pripoved, predlagam delo Stanislava Pekića Steklina. Ne priporočam kot branje za lahko noč. Pa še nekaj za nameček. Izpisala sem si te naslove, ki ste jih priporočali pa mi mož debelo gleda izza hrbta in bere: Iščem impotentnega moškega, Ne najdem nobenega itd. Mu ni bilo prav nič jasno.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. feb 2006 7:26

Ravnokar sem prebrala Jack in Amy ter Pozabita na hčer. Prva me ni navdušila, saj je še ena različica na temo Bridget Jones. Druga ni slaba. Tako kot nobena iz taiste zbirke o resničnih zgodbah žensk. Stilsko in jezikovno niso bogve kaj, njihov adut je vsebina. Med vsemi me je najbolj presunila Živa zažgana. Včeraj sem si prinesla Baudolina od Umberta Eca, vendar še nisem začela z branjem. mimika

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. feb 2006 21:49

Tole sicer ni ravno leposlovje, je pa zelo zanimivo branje (če te ta tematika zanima, seveda) - trilogija Vasje Klavore - Plavi križ, Koraki skozi meglo in Škabrijel (Soška fronta). Pa še ena, ki te "zgrabi za drobovje in strese" - Alenka Puhar: Prvotno besedilo življenja. LP cervus

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

4. mar 2006 21:59

William Golding:Dediči (o neandertalcih), zanimivo branje in pa Orakeljska noč od Austena (manj zanimivo)... LP juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti