Kaj beremo?

anita80  

član od: 7.5.2009

sporočila: 38

14. maj 2009 7:41

Jaz trenutno nimam časa za branje, pa tudi volje ne, ker je dokaj lepo vreme zunaj in dolg dan. Berem bolj pozimi. V glavnem sem bila navdušena nad zbirka knjig- Ugrabljena, Usodna ura, Jutranje skrivnosti, Otrok mraka pa še ena katere naslova se ne spomnm. So v nadaljevanju in so res svetovne. PRIPOROČAM!! anita80

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

14. maj 2009 11:08

Eric Malpass: Zjutraj ob sedmih ( proxima je omenjala to knjigo v enem forumu, potem še pripomba nole o tej knjigi, oboje je bilo dovolj za takojšnjo rezervacijo knjige in zdaj uživam v branju). Pa Malega princa vmes malo berem, poglavje za poglavjem. Mamamia mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. maj 2009 17:29

mamamia je napisal/a:
Eric Malpass: Zjutraj ob sedmih ( proxima je omenjala to knjigo v enem forumu, potem še pripomba nole o tej knjigi, oboje je bilo dovolj za takojšnjo rezervacijo knjige in zdaj uživam v branju). mamamia

 

 

 

mamamia, a je to o eni igralki oz. scenaristki srednjih let, ki živi z enim moškim, potem pa sreča enega mladeniča, lepega ko bog (vsaj za ostali svet, ona je ob njem dokaj ravnodušna), in ta mladenič takole mimogrede ubije nekaj ljudi, ki so tej scenaristki naredili kako grdobijo? Če je to to, potem hvala, da si tukaj zapisala, sem jo brala pred kakimi 20. leti, pol je pa splavala iz spomina. Jo bo luštkano še enkrat prebrat .

 

Aja, da ne pozabim:Sidney Sheldon: Če bo kdaj jutri - saj vem, da je bila že ogromnokrat omenjena, ampak meni je všeč;

Veljko Barbieri: 100 mitova o hrani - enkratno, res, pa še recepti so zraven - povprečno pri vsaki zgodbi dva, torej kar 200 odličnih receptov - pretežno ribjih - no, ješprenj za božansko strast pa ni ribji, je pa res precej strasten, hehehe.

Sju Taunzend: Adrijan Mol: Godine lutanja

Sju Taunzend: Adrijan Mol: Oružje za masovno uništenje

Obe se mi zdita precej boljši kot Jadran Krt pije kapučino. Aja, da ne bo kdo skup padu (saj narazen bi malo težko, se mi zdi): Črnogorci se še vedno držijo reka: piši kao što govoriš. Se najprej malo smešno zdi, ampak se človek navadi.

lp

cervus

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. maj 2009 18:10

Je kdo, ki mu je všeč Barbara Pym?

nola

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

15. maj 2009 12:02

Zanima me ali ima kdo od vas izkušnje z e-bralnikom in ker je to ravno tema o branju, nisem odpirala nove teme ampak sprašujem kar tukaj. Mika me, da bi ga kupila pa ne vem, če se splača ?!

Marjana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

15. maj 2009 12:09

elaphus, Zjutraj ob sedmih niti približno knjiga o tem, kar ti sprašuješ. Je knjiga o eni totalno odpičeni familiji in dečku, ki kot nevidna nit povezuje člane, taka na trenutke malo črno humorna pripoved o različnosti in kako jo dojemajo otroci. Ob branju sem si vse v živo predstavljala, kot da sem bila sredi dogajanja, ne pa da knjigo le berem. Mamamia mamamia

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. maj 2009 12:58

dalsi je napisal/a:

Zanima me ali ima kdo od vas izkušnje z e-bralnikom in ker je to ravno tema o branju, nisem odpirala nove teme ampak sprašujem kar tukaj. Mika me, da bi ga kupila pa ne vem, če se splača ?!

Marjana
Naš profesor za knjigarstvo nam je povedal, da je na enem frankfurtskem knjižne sejmu edini e-book uporabljal edino en direktor neke založbe. Pravi osamelec med založniki, tudi tistimi, ki izdajajo e-knjige! Če se ti to splača kupiti, že sama veš. Kje boš potem kupovala e-knjige, ki se ne dobijo v tako velikm obsegu kot tiskane in tudi sposoditi v knjižnici si jih (še) ne moreš? Če moraš prebirati veliko strokovnih člankov, ki so dostopni na spletu, bo odločitev lažja. Samo kolikor jaz poznam sebe in tudi vse ostale okoli mene, si vse članke, ki jih moram prebrati, natisnem, da lahko gor čečkam. Nekateri si printajo še mejle ipd,...Tisti, ki je rekel, da bo s prihodom e-knjige, klasična tiskana knjiga izginila, se je močno uštel! Sedaj se baje porabi še več papirja. Pa tudi, si predstavljaš iti v posteljo s to napravo, kaj če ti pade na tla, polije s čim? Dobro, knjiga se lahko tudi polije, samo največkrat ni tako uničena, da se ne bi več dala brati, pa tudi ne stane tako veliko kot ta reč,... No, jaz sem našla več argumetov proti, pa sem navajena brati iz ekrana. Saj tako berem tudi tale forum. Jelenckova

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

15. maj 2009 20:04

Na netu našla seznam kinjig, ki ga priporočajo za poletno branje , verjetno bo komu prišel prav. :http://www.koz.si/Media/novice/Priporoceno%20br kishon Suzi Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 15. 2009 20:08

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

17. maj 2009 7:47

Nelson DeMille-Strmoglavljenje

Po resnični zgodbi,kaj je povzročilo nesrečo letala TWA 800...napet roman..teorija zarote..FBI....CIA...terorizem.......se spleče prebrat..

lp goga

pildek  

član od: 8.2.2008

sporočila: 22

4. jun 2009 22:20

Robida je napisal/a:
je mogoče katera zasledila knjigo o "papežinji Joanni" v slovenščini? Zgodba naj bi bila o Papežu - (papežinji) Janezu VIII., ki naj bi bil dejansko ženska. V tujini je baje zelo brana. lp. Robida
<http://www.hisaknjig.si/product_info.php?products_id=> pildek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti