Ločevanje živil 90. dni - 5. del

katiiika  

član od: 8.1.2014

sporočila: 30

18. jan 2014 12:40

porabila sem okoli pol kile moke, saj sem delala še eno veliko pico za ostale. Tale je bila kar nasitna, je bilo testo debelo.

katiiika

barbsrec  

član od: 11.9.2013

sporočila: 25

18. jan 2014 20:22

ojla!

Vesna, čestitke, teh minus 7 kg je res že veliko!

Glede stročjega fižola-jaz sem brala, da v kolikor nima še zrnc, je kot nevtralna zelenjava, se ga torej lahko je kadarkoli. Če pa že iam zrnca, potem pa spada v škrobni dan.

Jaz sem se danes prvič vagala. In vesela sem, da lahko povem, da mi je vaga na 13/90 dan kazala -1,5kg, kar je ful proti pričakovanju, ker sem vmes one štiri dni, ko sem bila zdoma jedla vsepovprek. Tako da sem ful vesela za napredek. Danes mi je po teh beljakovinah in solatah že kar slabo, tako da se veselim jutrišnjega dne, ko bom jedla za kosilo rizi bizi, za moje tri zraven seveda še mesek.

In rakica, super za posodo, je torej vredna tega denarja!

 

 

 

 

 

barbsrec

Vesna1A  

član od: 19.12.2011

sporočila: 28

18. jan 2014 20:53

Hejla!

Hvala za pohvale :) Danes sem imela vitaminski dan tako da sem imela malo prečiščevalne kure. Zjutraj slive namočene v vodi, kasneje jabolko, za kosilo korenje in cvetača kuhana. Zvečer pa oreščke (akažu in lešnike) in še nekaj cvetače mi je ostalo. Drugače pa sem te vitaminske dneve kar spuščala.... ponavadi sem si naredila solato in vrgla notri ali mocarelo ali pa tuno, tako da nekako sem imela beljakovinski. No ja, verjetno bom mogla vpeljat te vitaminske dneve, ker tehnica kar stoji na mestu....

Aja, že ki ste omenjale termovsko posodo- Jaz za v službo imam termo torbico in notri dam enega pingvina, da je hrana ohlajena. Tako da imamo v službi mikrovalovko in si tam pogrejem. Tako, mogoče kateri za idejo.

 

Lep večer še naprej :)

Vesna1A

barbsrec  

član od: 11.9.2013

sporočila: 25

19. jan 2014 20:19

helou!

 

danes za mano uspešen škrobni dan, ni bilo panike, edino sladko se mi lušta ful ful. Komaj čakam jutri na OH dan, da si zvečer privoščim dvig sladkorja :)

 

barbsrec

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

19. jan 2014 20:43

Danes grešni dan, ker sva popoldne z enega roj. dneva šla na drugega, in.......

Jutri sem ves dan v službi, zato ne bo problem s škrobnim (riž) dnem.

marjja

Pia  

član od: 21.1.2002

sporočila: 21

20. jan 2014 8:57

Pozdravljene!

Začela sem v soboto z beljakovinskim dnem. Za kosilo - kos sv. pečenke in solata ter čista juha, za večerjo mali kos sv. pečenke in surovo kislo zelje. Priznam, ker nisem mesojedec, se mi je pri večerji rahlo obračal želodec.

Včeraj zelenjavni ričet. Bila sem ful lačna. Zato sem pojedla kar precej ričeta med obrokoma pa še sadje. Ponoči sem mislila, da me bo razneslo.

Danes jem testenine. Pa marmorni kolač za sladico. Upam, da bo o.k.

Problem imam, ker sem bila navajena na zajtrke, ne pa na večerje. In se mi zdi, da sem zvečer tako napihnjena, ker imam preobilno večerjo. Zjutraj pa pogrešam kruh in maslo. Ampak bo že. Človek se vsega navadi, a ne? Samo vztrajati je treba.

Aha - začela sem z 69,5 kg pri 165 cm. Rada bi izgubila 5-6 kg.

Pia

Pia

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

20. jan 2014 10:03

Emelie,

3 kg v dveh tednih je odličen rezultat in lahko si zelo zadovoljna. Višek se tudi ni nabral samo v dveh tednih, ali ne? Kar tako naprej, dobro ti gre.

 

Pia,

na sadni zajtrk in dopoldansko malico se boš kmalu privadila. Kar pa zadeva večerje: kadar nisem zelo lačna pripravim za večerjo le kakšno solato z dodatkom fižola, koruze, tunine iz konzerve ali popečene krušne kockice. Odvisno od zaporednega dneva. Vsekakor pa zgodnja večerja mora biti.

In na OH dan zvečer ne pojem čokolade, razen, če je sestavni del peciva. Do jedilne čokolade po večerji do sedaj nisem imela prav nobene želje in bi jo jedla na silo. Nič slabše se ne počutim zaradi tega.

Pia, teh nekaj kg boš zlahka sklestila.

 

Uspešen dan vsem skupaj!

bršljanka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

20. jan 2014 12:20

No, tudi jaz sem v 13 dneh izgubila "le" 2 kg, ampak vztrajnost se izplača. Manjka mi pa gibanje, priznam. V tej smeri moram še ustrezno ukrepati. 20 min vaj za hrbtenico 4xna teden in rekreativna odbojka 1 x na teden je več  kot premalo. Pa še s smučanjem ni nič letos!

Danes rižev dan, v službi bom do pol 8 in ne vem, če bom sploh kaj večerjala. Tudi popoldne se bom tolažila z mandarinami.

 

Pia, saj večerja ni treba, da je preobilna, pač poješ, kolikor ti paše, srečnica! Če pa nisi mesojedec, pač ne jej mesa, ampak, jajca, mlečne izdelke.

Še enkrat vprašam: ali še rabi katera knjižico z recepti? (ZS)

marjja

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 233

20. jan 2014 14:01

Ta ponedeljek zjutraj za 0.40 kg težja kot prejšnji ponedeljek. Vem zakaj, ker nisem  bila nič  aktivna.

Treba bo vzeti pot pod noge.

Iča

Pia  

član od: 21.1.2002

sporočila: 21

20. jan 2014 14:45

Hvala vam za vse nasvete. Mogoče bo med tednom lažje - bom imela kosilo ob 12.00 in nato zgodnjo (neobilno) večerjo ob 16.30.

Pia

Pia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti