Ločevanje živil 90. dni - 5. del

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 233

14. jan 2014 18:48

Drage sotrpinke vidim, da nam dobro uspeva. Le tako naprej.  Čestitke tudi vam.

Danes škrobni dan.  Za  kosilo dobra gobova juha z krompirjem. Za večerjo skleda zelene solate z krompirjem.

Še vprašanje. Kdaj jeste polento na škrobni dan ali na OH dan?  V Rinini knjižici je polenta  na OH dan, po  raznih forumih pa sem prebrala, da  polento jedo tudi na škrobni dan.

Iča

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

14. jan 2014 19:34

Danes sm imela OH dan, šele 3.dan, tako da sem šele na začetku. Tudi sama pojem zvečer polovico tistega, kar imam za kosilo na B ali Š dan. Včeraj sem imela riž, omako, zelenjavo in solato, ki jo vedno začinim z olivnim oljem in limono. Danes pa sem imela testenine ter zopet podobno polivko, le začimbe dam druge. Zjutraj pa vedno popijem koktajl za B-krvno skupino, in sicer iztisnem sok iz grenivke ali pomaranče, dodam žlico lanenega olja ter sojine granule (tudi eno žlico). To vse zmešam in pijem po požirkih, to je moj zajtrk. Jutri pa je na vrsti S dan. Upam, da bom vztrajala in delala čim manj prekrškov. Danes sem imela zjutraj 76,4 kg.

Čestitam Iči in kar tako naprej! 

NETTY

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

14. jan 2014 19:40

Pa seveda čestitke tebi, cica67 in vsem ostalim.

NETTY

Rakica07  

član od: 9.1.2014

sporočila: 15

15. jan 2014 8:49

Dobro jutro!

Iča, če sem prav razumela je polenta na OH dan, ker je predelan škrob.

Pri meni danes Š dan : kosilo radič + krompir, večerja pražen krompir.

 

Rakica07

barbsrec  

član od: 11.9.2013

sporočila: 25

15. jan 2014 9:10

dobro jutro!

jaz sem torej včeraj začela spet z beljakovinskim dnem, danes na vrsti škrobni. Za kosilo bo pri meni podobno kot pri rakici-solata in pečen krompir. Za večerjo še ne vem.

Dajte mi povedat, kako sfurate dieto v službi, si zraven nosite kuhane jedi ali kako? Hvala za nasvet.

barbsrec

Rakica07  

član od: 9.1.2014

sporočila: 15

15. jan 2014 9:27

Barbsrec, jaz imam tudi probleme za kosila v službi, trenutno sem večinoma na solatah 8recimo danes radič+krompir). Zvečer pa potem obvezno nekaj toplega pojem.

Ravno sem razmišljala, da si nabavim termo posodo in si potem od doma nosim hrano in imam še toplo kosilo. Nekje sem zasledila, da imajo v Mullerju dobre posode - grem danes preverit.

Rakica07

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

15. jan 2014 9:29

Podravček!

Tudi jaz sem uspešno zvozila sadni dan brez problema, edino pol deci rdečega vina zvečer na praznovanju po telovadbi sem zvrnila (smo že ugotovili, da je iz grozdja).

Trenutno vaga kaže 1,6 kg manj (9. dan).

No, jaz sem v službi do 14. ali 15. ure, odvisno od dneva, jem torej okrog tretje ali polčetrte ure, ko pride tudi moj dragi, da jeva skupaj. Brez problema zdržim s sadjem do takrat, vendar ga pojem kar veliko, jem ga pa  vsaj 3x. Večerjam najkasneje do pol7 oz 7. ure. Lansko leto sem si sicer nosila zraven in jedla ob 12 ali pol1, toda težje mi je bilo zdržati do večerje Ta način mi bolj ustreza.

Čez vikend jem prej, okrog pol1 ure, večerjam okrog 6. ure, vmes pa se spet tolažim s sadjem.

Polenta naj bi bila na OH dan, tako Rina, je v bistvu žitarica, več pa ne bom pisarila, ker tvegam sarkazem strokovnjakinje.  Rakica, mislim, da imaš prav.

Aja, kuham piščančjo juho, popečene pišč. prsi, zelenjavo in zeleno solato.

marjja

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

15. jan 2014 9:48

Čestitke; dobro nam gre. Jaz sem se po 9-tih dnevih znebila 2 kg in sem zelo zadovoljna.

Kar pa se moram še navaditi, je to, da na škrobni in OH dan malo zmanjšam porcije in da se navadim počasneje jesti, kajti občutek sitosti pride malo kasneje.

Imam pa danes škrobni dan in za kosilo bo spet kislo zelje in kuhan krompir v kosih.

 

Lep dan vsem skupaj.

 

bršljanka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

15. jan 2014 16:05

No, moje porcije so tudi kar obilne, moj partner pravi, da jem, kot da je to zadnje, kar imamo.

Bršljanka, tudi jaz jem prehitro. Za nameček pa sem šla še enkrat brat navodila in ugotovila, da grah v bistvu ni zelenjavna prikuha, ampak škrobno živilo.  A naj ga zdaj iz  zmrznjene mešanice zelenjave  prebiram? 

 

No, ja, preživimo, a ne?

Če še katera potrebuje navodila in Rinino knjižico, naj mi pošlje ZS, pošljem po mailu.

Imam 68,1 kg.  Imela sem 70,2 kg.  Jupiiii!!!

marjja

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

15. jan 2014 17:18

marjja,

bršljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti