Ločevanje živil 90. dni - 5. del

Rakica07  

član od: 9.1.2014

sporočila: 15

13. jan 2014 9:01

Dobro jutro,

pri meni je danes sadje! Čez vikend ga vedno lomim, tokrat sem ga v soboto, ker sem bila na enem rojstnem dnevu in sem namesto krompirja jedla celotno kosilo seveda zraven še vino.

Včeraj sem nadeljevala naprej z OH, na tehtnico pa raje ne stopim. Bom počakala še malo :)

Eni zagovarjajo da se je isto za večerjo kot za kosilo, drugi pravijo, da se lahko meša različne beljakovine ali škrob. Meni je prejšnič uspelo shujšati, pa sem mešala hrano, je pa res, da je šlo mogoče za odtenek počasneje dol.

 

Rakica07

terezijslo  

član od: 13.1.2014

sporočila: 11

13. jan 2014 11:11

kar se meni tiče, je veliko bolje, da se škrob in beljakovine ne mešajo. zakaj, pa saj to je ločevalna dieta, kar pomeni, da se stvari ločujejo, ne pa kar zmešajo. Zato pa je tudi toliko ljudi, ki se zredijo in to samo zato, ker non stop v večjih količinah mešajo krompir in meso. to nikakor ne gre skupaj. Aja, tudi ko shujšate in pridete na cilj, morate ta pravila upoštevati. jaz jih nisem in je bla ločevalna dieta po enem letu spet nujno potrebna. zdaj se tega pravila držim in je teža enaka

terezijslo

katiiika  

član od: 8.1.2014

sporočila: 30

13. jan 2014 11:12

Pri meni je tako, da če ostane od kosila, potem pojem za večerjo, drugače si pa žal naredim kaj drugega. Jaz mislim da ni to nevem kakšen prekršek če za kosilo pojem krompir za večerjo pa riž. Oboje spada pod škrob in je dosti časovnega razmika med kosilom in večerjo. Važno je da se ne meša in pa da se za večerjo poje manj kot za kosilo. Ali je kakšen res tehten razlog zakaj bi morala za večerjo jest vedno enako kot za kosilo? Sem dosti brala o tem. Nekje piše tako, drugje drugače :) 

 

Za zajtrk sem danes pojedla pomarančo in kivi, za kosilo bodo polnozrnate zelenjavne testenine in skleda solate, za večerjo si bom pa privoščila kos potice in košček čokolade. Ob 5 grem namreč na faks in imam do 9 zvečer predavanja tako da bom imela zadnji obrok okrog pol 5..

 

Kakšen dan imate pa ve danes? :)



katiiika



Sporočilo je spremenil(a) katiiika dne 13. 2014 11:14

Sporočilo je spremenil(a) katiiika dne 13. 2014 11:15

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

13. jan 2014 12:31

terezijslo,

saj ni bilo nikjer rečeno, da se sme mešati beljakovine in škrob. Govora je bilo o uporabi raznovrstnih beljakovinskih živil v istem dnevu, ali o uživanju raznovrstnih škrobnih živil v istem dnevu.

O ločevalni dieti sem do sedaj že kar nekaj prebrala, a še vedno nisem naletela na verodostojno razlago - zakaj jesti za kosilo in večerjo enako hrano. Sklepam, da je na ta način prebava manj obremenjena. Ali pa se avtorjem ni dalo kuhati še večerje?

Tu pa jaz ravnam podobno kot katiiika; če zmanjka od kosila, pripravim večerjo s čim podobnim.

In odvisno je tudi od tega, kaj mi nudita hladilnik in shramba.

bršljanka

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 233

13. jan 2014 18:40

Ponedeljek 8 ločevalni dan. Tehtnica  je pokazala 2,5 kg manj.

 

Iča

barbsrec  

član od: 11.9.2013

sporočila: 25

13. jan 2014 19:11

ojla, punce, eno mene nazaj!

zadnje tri dni je bila katastrofa, nisem mogla priti kar tako do hrane, da bi si lahko še namišljevala, kaj bom jedla, sicer zajtrka sem se držala, pol pa čez dan kar je pač bilo na razpolago. Tako da po hlačah čutim, da sem spet na začetku To mi je res vzelo voljo, da par dni pač ne gre vse po planu in je že vse narobe. Tako da začnem jutri spet z beljakovinskim dnem.

 

Iča, super, čestitke!

barbsrec

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

14. jan 2014 7:22

Punce, ne se sekirati, to je bil samo namig. Meni je pač lažje, da skuham malo več za kosilo in isto jem še zvečer.

 

Danes sadni dan, zdaj že kuham zelenjavno juho, zvečer bo pa mini praznovanje in se deciju  vina ne bom mogla izogniti. Za kar se niti ne sekiram pretirano, bolj hecno bo, ko bom kar takoj v .   

IČA, čestitam!

marjja

cica67  

član od: 2.1.2014

sporočila: 13

14. jan 2014 9:12

Dobro jutro dekleta,

evo mene nazaj, zadnje 3 dni se nisem javila in vidim, da ste kar pridne. Tudo meni kar uspeva, sicer z nekaj prekrški, ampak tehtnica je danes, na moj 14-i dan pokazala -3,8 kg, bravo tudi zate Iča.

 

Danes je na sporedu krompir, ta bo verjetno samo kuhan in še kaka solatka zraven. Za večerjo ponavadi jem isto, kot za kosilo, tako predlaga tudi Rinina knjižica in s tem nimam problemov, ker za kosilo malo več skuham, pa čeprav je to krompir - ga pogrejem kar v mikrovalovki.

 

Lep pozdrav vsem, gremo novim zmagam naproti.

 

cica67

katiiika  

član od: 8.1.2014

sporočila: 30

14. jan 2014 9:12

Tudi pri meni danes sadni dan :)) Ravno jem pomarančo in kivi :) za kosilo bo dušeno kislo zelje, za večerjo pa gosta zelenjavna  juhca :)

Danes sicer bolj deževen dan pri nas, ampak to me sploh ne ustavi 

katiiika

Rakica07  

član od: 9.1.2014

sporočila: 15

14. jan 2014 9:33

Dober dan!

Preživela sadno zelenjavni dan.

Danes za kosilo solata  mozzarelo, za večerjo piščančja obara. Pri meni gre bolj težko kosilo in večerja isto, ker kosilo jem v službi...večinoma solate, potem si pa zvečer rada kaj toplega pripravim.

Tudi pri nas deževno.

Rakica07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti