Ločevanje živil 90. dni - 5. del

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

30. jan 2011 12:31

so mi celo popoldne uhajale misli nekam k sladkemu,ampak nisem popustila. Še dobro,saj sem imela včeraj škrobni dan. Danes pa OH in za kosilo bo pica iz polnozrnate moke z obilo zelenjave. Mi je res dobra in nisem po njej tako hitro lačna. linolina

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

30. jan 2011 15:11

no pri meni pa standard, vikend je pač vikend, in z njim mnogo grehov. včeraj na beljakovinski dan smo šli na en rojstni dan, kjer se nisem mogla upreti pici in torti. danes, na škrobni dan, doma družinsko kosilo, mesna lazanja. kaj čmo. bo jutri bolje, saj čez teden sem pridna, za vikende se pa ne sekiram, malo veselja mora biti tunna http://titabota.blogspot.com/

moki  

član od: 13.3.2006

sporočila: 95

30. jan 2011 16:30

Tunna ne razmišljaj tako... Seveda imaš lahko malo veselja a naj bo v okviru dovoljenega. Preizkušeno deluje in nič ti ne bo manjkalo. Saj v bistvu je vse dovoljeno le razporejeno je drugače, kot bi si mi včasih želeli. A se splača malo potrpeti in potem biti toliko bolj zadovoljen, ker veš, da si spet korak bliže tistemu, kar si resnično želiš. moki

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

30. jan 2011 17:31

saj vem, in drugače, če bi morala shujšati več kot 10kg, bi se držala do pike natančno "pravil" diete. tako pa, ko samo popravljam grehe lanskega leta in mi ne gre za nohte, mi pa ni problem čez vikend se malo razpustiti. dneve ohranjam in jih ne prilagajam, tako da jutri nadaljujem z OH in potem sadni dan. no, na sadni dan se pa ne pregrešim, pa če mi nekdo s torto pod nosom maha! ker vem, da je sadni dan edini dan, ki res kuri kalorije oz. topi maščobe, tako da ni šans, da bi ga zavozila :P tunna http://titabota.blogspot.com/

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

30. jan 2011 17:47

Jutri imam vodni dan, kakšen nasvet:) patty

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

30. jan 2011 17:52

hmm, jaz sem vodni dan uspešno preživela samo 1x :D v priročniku sicer piše da se je treba na vodni dan čimbolj zaposlit, it ven, v kino, v gledališče. no, pri meni to ne deluje. tudi če na sadni dan preveč letam naokoli, ni okej. ker v zunanjem svetu so skušnjave, na faksu so razni avtomati s hrano, v kinu so kokice, gledališče je v centru, v centu pa polno dobre hrane. tako da jaz priporočam biti doma. se čimbolj zaposliti mogoče s čiščenjem, branjem, gledanjem filmov, serij. iti ven na sprehod. iti kam na obisk, ampak to je riskantno, ker na obiskih je ponavadi hrana. torej iti nekam, kjer ni skušnjav. pa srečno!! :) sem prepričana, da ti bo uspelo. zgodaj iti spat. pri meni je sadni dan na varnem takoj, ko je ura čez 12. ko je mimo čas za kosilo, potem je okej :) tunna http://titabota.blogspot.com/

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

30. jan 2011 19:15

Moj včerajšnji vodni dan je bil do 7h zvečer uspešen. Z možem sva šla na en hrib peš, hodila sva 2 uri (pokurila sem 1300kcal) Doma sem bila pridna skoz zaposlena, ob 7h sem šla v banjo in ko sem prišla ven me je zmnjkovalo----pritisk mi je padel (zgornji na 97) in zato sem ppojedla en navadni jogurt.. Potem mi je bilo bolje... Uglavnem, današnje tehtanje je pokazalo čist uredu rezultat. Spet kilca manj Danes pa spet 4 ure snežnih užitkov v Ratečah..Malo težje ker mi je manjkalo energije.... LP Hema

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

31. jan 2011 9:34

Jaz pa sem jezna sama nase,ker se nisem uspela premagat. Sem kar malo pregloboko pogledala v škatlo s piškoti. Pa saj sem lahko včeraj jedla sladko,saj sem imela OH dan,vendar potem kar nimam mere. Prav zaradi tega sem na začetku diete sklenila,da sladkarij sploh ne bi jedla. Pa mi je uspevalo 22 dni,včeraj sem ga pa pihnila. Zjutraj pa slabost in bolečine v želodcu. No,saj vem,da bom na današnji sadni dan spet čisto pridna. tunna,včasih je težje shujšati 4 kg, kot pa 10 ali več To ti povem iz lastnih izkušenj. Ko sem morala shijšati več kot 20 kg,sem bila veliko bolj disciplinirana kot pa sedaj,ko se mi jih nabere "samo"kakšne 3 ali 4. In dokler tako razmišljaš,da si pač čez vikend lahko privoščiš malo užitkov,boš hujšala in se posledično vsak dan obremenjevala s hrano. Verjemi. linolina

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

31. jan 2011 10:16

ma ja saj vem, če bi se resno lotila, bi bilo zdajle že veliko manj kilogramov. ne vem, saj načeloma imam tudi čez vikend namen se držati načrta, ampak potem pa pride kakšen rojstni dan, pa vem, da če bi se nazaj držala in si potiho želela, da ne bi bilo okej. mislim, bi bilo fino zjutraj stopit na tehtnico, ampak ta želja po torti bi pa bila v meni in bi potem nekoč še v večjem obsegu izbruhnila. v bistvu je moj sistem preprost, čez teden se držim stran od sladkarij in pregreh. čez vikend tudi, če je to le mogoče. če pa ni, pa bogpomagej, bo pa naslednji teden bolje. mene nekako ves ta 3-mesečni koncept dokaj nervira, ker se mi je še skoraj vsakič potem zgodilo, da če sem se 3 mesece držala načrta čisto v nulo, je potem, po koncu, eksplodiralo in je šlo vse k vragu in sem potem 14dni samo jedla. tako, ko pa si na vsake toliko malo privoščim, je pa ta ločevalna bolj način življenja in ne samo 3-mesečna dieta. in če 2x na mesec za vikend pojem košček tortice, je to veliko bolje, kot če 3 mesece nič in potem v 3h dneh celo torto, hehe. in tudi po tem principu nameravan vztrajati toliko časa, dokler ne pridem na željeno težo, bo pač dlje trajalo, ni panike, važno, da ne redim tunna http://titabota.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti